Suzuki Baleno II

1380 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Lap
Last seen: Πριν από 12 λεπτά 9 δευτερόλεπτα
Εμ τι φωναζα εγω, 

Εμ τι φωναζα εγω, 

Με λιγα χρηματα τα εχεις ολα, και made in japan turbo κινητηρα, και εξοπλισμο, και adas συστήματα και τεραστιων διαστασεων χωρους, και απιστευτα φθηνα ανταλακτικα λογω ινδιας, και 3,99 μ για παρκαρισμα και σχεδον 370 λιτρα πορτπαγκαζ.....και οικονομια αλα diesel.

Ο.κ εχει ενα κλικ μεγαλύτερο θορυβο κυλισης απο τα κορυφαια.....σε 1 ωρα και λιγο να πιανουν τα χερια σου το λυνεις και αυτο.

Δες εδω 

Στην δεξια πλευρα της φωτο καθεται ενας ενηλικος με 1,80μ υψος πισω απο τον εαυτο του,...πως το βλεπεις για αυτοκινητο πολης;

Στην αριστερη με τερμα μπροστα το καθισμα, σαν να οδηγουσε μικροσωμος οδηγος.

up
1 user has voted.

Mέχρι τα ουράνια σώματα με πομπούς και με κεραίες φτιάχνουν οι Έλληνες κυκλώματα κι ιστορία οι παρέες.

poliviosfp
Last seen: Πριν από 3 εβδομάδες 1ημέρα
Πες τα... Εχτές το πήρα για

Πες τα... Εχτές το πήρα για στρίψιμο σε κάτι χωριά που πάω κ το μοτερακι κάνει θαύματα. Ροπή και πλαίσιο που τη διαχειρίζεται άψογα. Με τα κωλο λάστιχα κ πατάει υπέροχα. Χρυσή τομή σε άνεση και στρίψιμο. Μπορεί να του λείπει η απόλυτη αμεσότητα των χειριστηριων αλλά είναι πολύ αποτελεσματικό για αυτό που είναι, δεν χαζοσπινιαρει, το πλαίσιο ακλόνητο και καταλαβαίνεις τα πλεονεκτήματα του χαμηλού βάρους. Τα πλαινα επίσης δεν τα ταλαιπωρεί.. 

Ως προς τα της εργονομίας, η ευρυχωρία του οφείλεται επίσης στην πολύ έξυπνη κατασκευή του εσωτερικού και ιδίως του ταμπλό και της γωνίας που είναι τοποθετημένα τα καθίσματα. π.χ. Εγώ είμαι 190 και 95 κιλά. Μπορώ να οδηγήσω και με τη θέση πολύ πολύ μπροστά χωρίς να ακουμπούν ή να χτυπούν τα πόδια μου στο τιμόνι, στην κονσόλα ή στο ταμπλό. Και αυτό γιατί κάθεσαι με τα πόδια σχεδόν σε ορθη γωνία και όχι χωμένος όπως στα περισσότερα αυτοκίνητα. Έχει δηλαδή στοιχεία πολυμορφικού χωρίς να φαίνεται έτσι απέξω. Στα περισσότερα αυτοκίνητα που μπαίνω και σε αυτά που είχαμε στην οικογένεια οδηγούσα στην τέρμα πίσω θέση ή σχεδόν στην τέρμα. Στο baleno μπορώ να οδηγώ πολύ πιο μπροστά χωρίς να διπλώνομαι ή να κουράζομαι. Στα 4μ δεν υπάρχει πιο ευρύχωρο. Αυτό και το τζαζ..

Φάουλ για εμένα είναι, ωστόσο, η απουσία ρύθμισης σε ύψος του καθίσματος του συνοδηγού. Αν είσαι ψηλός κάθεσαι πολύ ψηλά.

Lap το ξέρεις ότι οι τουρμπάτες GLX εκδόσεις έχουν και θερμαινόμενα καθίσματα και καθρέπτες έτσι;

Επίσης, κάτι που έχουν οι ινδικές εκδόσεις και δεν έχουν οι δικές μας, είναι ηλεκτρικά αναδιπλώμενοι καθρέπτες και φωτισμός στο σκιάδιο (vanity mirrors)

up
4 users have voted.
Lap
Last seen: Πριν από 12 λεπτά 9 δευτερόλεπτα
Ναι πολυβιε, το ξερω, τα

Ναι πολυβιε, το ξερω, τα ινδικα εχουν επισης και ηλεκτροχρωματικο καθρέφτη.

Χεχε, την Κουλα την ξερω πολυ καλα.

Οπως τα λες, θερμαινομενα καθισματα ειχαν μονο τα mild hybrid ή τα turbo.

Και εγω τα εχω, ειναι πολυ ευχαριστα τον χειμωνα....

Επισης, αυτο που λες γιαντην Κουλα, ισχυει ακριβως το ιδιο και στο swift.

Το ανεφερα στο thread του νεου i20, μπορει να εχει ιδια σε εκατοστα χωρο με το 208 αλλα οπως ειναι σχεδιασμενη η κονσολα δεν χρειαζεται να τονπας τερμα πισω...βασικα και πολυ μπροστ το πας. Αποτελεσμα αυτου, να εχει εντυπωσιακους χωρους για το μεγεθος του, δεν μπορουν να το πιστεψουν οσοι μπαινουν...,και ρωτουν πως γινεται....τους λεω το κολπο ειναι ο χωρος για τα ποδια του οδηγου.

up
1 user has voted.

Mέχρι τα ουράνια σώματα με πομπούς και με κεραίες φτιάχνουν οι Έλληνες κυκλώματα κι ιστορία οι παρέες.

poliviosfp
Last seen: Πριν από 3 εβδομάδες 1ημέρα
https://www.youtube.com/watch
up
0 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo