Βαλτε μια φωτο απο το αυτοκινητο σας!

panos2171
Last seen: Πριν από 3 ώρες 34 λεπτά
(Δεν υπάρχει θέμα)

up
6 users have voted.
fantom344
Last seen: Πριν από 3 εβδομάδες 5 ώρες
panos2171 wrote:

panos2171 wrote:

Πολύ μύγα πάντως Πάνο - δεν είναι για στάσεις το ανοιχτό... και αμα είσαι βουνίσιος τύπος και αγοράζεις και πουλας ξύλα θα μπορούσαμε να συνεργαστούμε ...

up
3 users have voted.
kyr80
Last seen: Πριν από 2 μήνες 1 εβδομάδα

Εμείς ξεκινήσαμε το πέταγμα από σήμερα.....

up
3 users have voted.
panos2171
(Δεν υπάρχει θέμα)

up
5 users have voted.
makinen
Last seen: Πριν από 9 ώρες 1 λεπτό
Το παρέλαβα από το detailing

Το παρέλαβα από το detailing σήμερα. Δεν έχω ξανακάνει κάτι τέτοιο αλλά λίγο η καραντίνα που μας τρέλανε, λίγο το ότι έμεινε με κουτσουλιές και έκανε σημάδια το λούστρο και μου την έδινε να το βλέπω έτσι, το πήρα απόφαση να κάνω γυάλισμα (2 stage) και ceramic coating επίσης 2 stages. Ο τύπος αποδείχθηκε ψείρας απίστευτος, έκανε μέχρι και στην εξάτμιση coating και γυάλισμα! Το αποτέλεσμα μιλάει από μόνο του, δε χορταίνω να το χαζεύω...

up
11 users have voted.
Lap
Last seen: Πριν από 24 λεπτά 33 δευτερόλεπτα
Εκπληκτικό και η εξάτμιση που

Εκπληκτικό και η εξάτμιση που έβαλες προσφατα, σωστα; θυμίζει αρκετά rx8 η εξάτμιση.

Φτου φτου. 

Η τελευταία φώτο αν παίξεις λίγο contrast και saturation ειναι wallpaper desktop.

up
2 users have voted.
wantone
Last seen: Πριν από 2 ώρες 59 λεπτά
makinen, ποσο κοστισε αυτη η

makinen, ποσο κοστισε αυτη η δουλεια? Οντως ωραιο εγινε.

up
1 user has voted.
makinen
Ναι Lap, σωστά θυμάσαι! Λίγο

Ναι Lap, σωστά θυμάσαι! Λίγο αφότου την έβαλα ο κόσμος πήγε κατά διαόλου και δεν έχω προλάβει να τη χαρώ! Αλλά δεν είναι garage queen το αυτοκίνητο, αντιθέτως! Περισσότερα γι'αυτό παρακάτω όμως. Εμφανισιακά είναι κοντά στην εργοστασιακή πάντως, απλά μεγαλύτερες μπούκες και πολύ πιο γυαλιστερά όλα (τελικό, καζανάκια κλπ) γιατί είναι ανοξείδωτη.

Λοιπόν, για τη δουλειά στο εξωτερικό που ήταν σχολαστικό πλύσιμο, καθάρισμα του clearcoat με πηλό, γυάλισμα 2 σταδίων στο περισσότερο αυτοκίνητο και τα σημεία που είχαν σημάδια (καπώ, οροφή και πορτ μπαγκάζ) και 1 στάδιο στα υπόλοιπα, και τέλος πέρασμα 2 στάδια κεραμική επίστρωση ήταν 450 λίρες. Θεωρώ πως είναι καλή τιμή για Ελλάδα, πόσο μάλλον για Αγγλία! Έβαλα έξτρα και minor interior detail για να ταιριάζει με το υπόλοιπο (υγρό καθάρισμα στο χαλί και τα πατάκια, στεγνό στο υπόλοιπο) με άλλες 50 λίρες, σύνολο 500 για τη δουλειά που φαίνεται στο παρακάτω timelapse - που είναι αρκετά εντυπωσιακό:

https://www.facebook.com/CCD.LDN/videos/963448974111823/

Και τέλος ένα βίντεο που ετοιμάσανε όταν ήταν έτοιμο για παραλαβή το επόμενο πρωί - έτυχε να έχει και το σωστό καιρό ώστε να φαίνεται το χρώμα σούπερ μεταλλικό κόκκινο (στη συννεφιά είναι μπορντώ πιο πολύ):

https://www.facebook.com/CCD.LDN/videos/934000523691863/

Στη σελίδα τους έχουν άπειρες φωτογραφίες από το αυτοκίνητο, εγώ παρέθεσα μόνο λίγες. Αν μη τι άλλο φαίνεται να το χαρήκανε! Και τώρα είναι έτοιμο για το μεγάλο όνειρο: με όλα αυτά που έχουν γίνει και έχει αλλάξει ο κόσμος για πάντα, θα καταφέρω να κάνω αυτό που ονειρευόμουν καιρό: πήρα το ΟΚ να έρθω Ελλάδα για μήνες ολόκληρους και να δουλεύω από κει, αφού δε μας αφήνουν να επιστρέψουμε στο γραφείο για αρκετό καιρό, και θα έρθω με το 370! Αρχικό πλάνο είναι αναχώρηση 4 Ιουλίου να έχουν ανοίξει τα σύνορα αλλά παρακολουθώ τις εξελίξεις καθημερινά και θα προσαρμόσω τη διαδρομή αναλόγως, για το πιο... σουρεάλ road trip από κάθε άποψη!

up
1 user has voted.
Fanis75
Εικόνα Fanis75
Last seen: Πριν από 3 ώρες 18 λεπτά
1. Φαίνεται ότι έκαναν

1. Φαίνεται ότι έκαναν εξαιρετική δουλειά και το κόστος πολύ λογικό μην πω και φτηνό σε σχέση με το τι ζητάνε στην Ελλάδα!

2. Φανταστικό χρώμα και ακόμα πιο φανταστικό αυτοκίνητο. Κάποτε με είχαν πάει βόλτα με το 350Ζ και είχα ενθουσιαστεί.

3. Με το καλό να έρθεις Ελλάδα, αναμένουμε εντυπώσεις από το Road Trip και εαν θές στείλε και για κανένα καφεδάκι να γνωριστούμε από κοντά.

up
2 users have voted.
makinen
Ισχύει 100%, φαίνεται πως

Ισχύει 100%, φαίνεται πως βρήκα μερακλήδες! Πάντως το 350 με το 370 επειδή έχω οδηγήσει αρκετά και τα 2 δεν έχει καμία μα καμία επαφή. Αν και είναι εξέλιξη πάνω στην ίδια πλατφόρμα, το στήσιμο, ο κινητήρας και το εσωτερικό είναι εντελώς άλλο επίπεδο από το ένα στο επόμενο. 

Μακάρι να καταφέρω να κατέβω Αθήνα (τελικός προορισμός όπου είναι και το σπίτι μας είναι ο Βόλος) και να βρεθούμε, γιατί όχι. Κάτι μου λέει πως με τους... Φορντάκηδες του φόρουμ θα έχουμε... αρκετά να πούμε wink

Fanis75 wrote:

1. Φαίνεται ότι έκαναν εξαιρετική δουλειά και το κόστος πολύ λογικό μην πω και φτηνό σε σχέση με το τι ζητάνε στην Ελλάδα!

2. Φανταστικό χρώμα και ακόμα πιο φανταστικό αυτοκίνητο. Κάποτε με είχαν πάει βόλτα με το 350Ζ και είχα ενθουσιαστεί.

3. Με το καλό να έρθεις Ελλάδα, αναμένουμε εντυπώσεις από το Road Trip και εαν θές στείλε και για κανένα καφεδάκι να γνωριστούμε από κοντά.

up
2 users have voted.
harisma23
Last seen: Πριν από 11 ώρες 9 λεπτά
makinen wrote:

makinen wrote:

Μακάρι να καταφέρω να κατέβω Αθήνα (τελικός προορισμός όπου είναι και το σπίτι μας είναι ο Βόλος) και να βρεθούμε, γιατί όχι. Κάτι μου λέει πως με τους... Φορντάκηδες του φόρουμ θα έχουμε... αρκετά να πούμε

Inside information? cheeky Γουστάρω!

up
1 user has voted.
makinen
Για να μη δίνονται λάθος

Για να μη δίνονται λάθος εντυπώσεις δημόσια, δεν έχω πρόσβαση σε inside information ούτε πρόκειται να έδινα και να είχα. Αυτό απλά το ξεκαθαρίζω γιατί λίγο πιο πάνω φαίνεται το προφίλ μου στο FB και το αυτοκίνητό μου οπότε άνετα μπορεί ο εργοδότης μου να πάρει τη λάθος εντύπωση - ποτέ δεν ξέρεις. Τα υπόλοιπα δια ζώσης και με το καλό να βρεθούμε.

up
1 user has voted.
Fanis75
Εικόνα Fanis75
Last seen: Πριν από 3 ώρες 18 λεπτά
makinen wrote:

makinen wrote:

(τελικός προορισμός όπου είναι και το σπίτι μας είναι ο Βόλος) 

Χμμμ...υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είμαι καμια εβδομάδα Ράχες και στα πέριξ το καλοκαίρι.

up
3 users have voted.
harisma23
Last seen: Πριν από 11 ώρες 9 λεπτά
makinen wrote:

makinen wrote:

Για να μη δίνονται λάθος εντυπώσεις δημόσια, δεν έχω πρόσβαση σε inside information ούτε πρόκειται να έδινα και να είχα. Αυτό απλά το ξεκαθαρίζω γιατί λίγο πιο πάνω φαίνεται το προφίλ μου στο FB και το αυτοκίνητό μου οπότε άνετα μπορεί ο εργοδότης μου να πάρει τη λάθος εντύπωση - ποτέ δεν ξέρεις. Τα υπόλοιπα δια ζώσης και με το καλό να βρεθούμε.

Προφανώς έκανα χιούμορ, άσχετα αν δεν έγινε αντιληπτό. Δεν θα περίμενα ποτέ να μοιραστείς μαζί μας κάτι εμπιστευτικό, θέτοντας σε κίνδυνο την απασχόληση σου. Από την άλλη, σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλά πράγματα που μπορείς να γνωρίζεις εκ των έσω και δεν είναι εμπιστευτικής φύσεως, οπότε αν θέλεις, μπορείς κάποια από αυτά να τα μοιραστείς μαζί μας.

up
2 users have voted.
makinen
Έτσι ακριβώς 

Έτσι ακριβώς yes

up
1 user has voted.
panos2171
Σε αυτές τις δουλειές πρώτα

Σε αυτές τις δουλειές πρώτα το κάνεις επειδή σου αρέσει και μετά για το μεροκάματο. Χρειάζεται λεπτομέρεια και επιμονή κυρίως.

up
2 users have voted.
panos2171
(Δεν υπάρχει θέμα)

up
2 users have voted.
wantone
Last seen: Πριν από 2 ώρες 59 λεπτά
makinen wrote:

makinen wrote:

Ισχύει 100%, φαίνεται πως βρήκα μερακλήδες! Πάντως το 350 με το 370 επειδή έχω οδηγήσει αρκετά και τα 2 δεν έχει καμία μα καμία επαφή. Αν και είναι εξέλιξη πάνω στην ίδια πλατφόρμα, το στήσιμο, ο κινητήρας και το εσωτερικό είναι εντελώς άλλο επίπεδο από το ένα στο επόμενο. 

Μακάρι να καταφέρω να κατέβω Αθήνα (τελικός προορισμός όπου είναι και το σπίτι μας είναι ο Βόλος) και να βρεθούμε, γιατί όχι. Κάτι μου λέει πως με τους... Φορντάκηδες του φόρουμ θα έχουμε... αρκετά να πούμε wink

Fanis75 wrote:

το 350 παροτι το ηθελα οταν βγηκε το οδηγησα μετα απο χρονια και δεν μου αρεσε καθολου. περα απο το σοκ του απολυτα πλαστικου εσωτερικου δεν με βολεψε ουτε η οδηγηση του. Πρακτικοτητα μηδεν χωρις χωρο να βαλεις πραγματα.

ενα G35 που ειχα οδηγησει οταν βγηκε (ιδιο πατωμα με το 350, αλλα η σενταν εκδοση) μου αρεσε πολυ.

up
1 user has voted.
criuser
Last seen: Πριν από 5 ώρες 52 λεπτά
Κάστρο Ιωαννίνων , από την

Κάστρο Ιωαννίνων , από την εσωτερική πλευρά ...

up
2 users have voted.
nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
Last seen: Πριν από 10 ώρες 36 λεπτά
οκ απαντηθηκε

Οκ, απαντήθηκε η ερώτηση μου στο τόπικ του οχήματος. Έχεις σχέση με την ευρύτερη περιοχή??? ή ήταν εκδρομή 3ημέρου για ταξιδι τεστ του νέου οχήματος?

up
1 user has voted.

And Another Passionless Night, And Another Hopeless Fight, And Another Battle That I've Lost !!!

criuser
Εχω τον συμφοιτητή μου και

Εχω τον συμφοιτητή μου και κουμπάρο μου εκεί . Δεν έχω σχέση με την περιοχή . Είπαμε να πάμε βόλτα , έπεσε και η ιστορία με το αμάξι .

up
1 user has voted.
Lap
Last seen: Πριν από 24 λεπτά 33 δευτερόλεπτα
Ταξιδευτή λίγο ακόμα ξάπλα το

Ταξιδευτή λίγο ακόμα ξάπλα το κάθισμα ρίχνεις και έναν υπνάκο. Λίγο γυμανστικουλα καλό θα ήταν cheeky

Οντως ωραια γωνια για το c3 aircross, ομορφουτσικ

Το κιβώτιο καλύτερο από της μερσεντες που είχες σωστα;

Άκου τώρα, 

Πάρε τον γιόκα μόλις τελειώσει και βάλτο αγγαρεία να κάνει με ενα πανάκι μικροινων και αυτο εδω.

https://www.autoglym.com/bumper-and-trim-gel

Το αυτοκίνητο θα γίνει ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Άκου που στο λεω

up
2 users have voted.
criuser
Δεν το έχω ξάπλα το κάθισμα

Δεν το έχω ξάπλα το κάθισμα βρε συ . Ούτε στην μέση δεν το έχω στην πλάτη . Απλά είμαι 1,94 και 125+ κιλά....

Το κιβώτιο της μέρκ ήταν πολύ καλό . Για εκείνη την εποχή το 2005 ήταν κορυφαίο . 7τάχυτο που διάβαζε το πόδι σου , ανάλογα με την πίεση που έβαζες .

Εδώ είναι πιο απλά τα πράγματα . Το αμάξι είναι ουσιαστικά ένα αγχολυτικό ,

Τα χέρια μας δεν πιάνουν με τέτοια πράγματα οικογενειακά . Αυτός με τους υπολογιστές και την μουσική ασχολείται .  Τα άλλα είναι απλά χρηστικά αντικείμενα .

up
1 user has voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo