Εκκλήσεις για βοήθεια!!!.....

Meredoth
Last seen: Πριν από Ποτέ
Θανατηφόρο τροχαίο με εγκατάλειψη

Ξημερώματα Τετάρτης 21 Οκτωβρίου, γύρω στις 00:30, στην οδό Λαγουμιτζή, ακριβώς μετά την γέφυρα της Συγγρου (Απέναντι από την Proton Bank και περίπου 30 μέτρα μετά την φοιτητική εστία) με κατεύθυνση προς Πειραιώς, όχημα, σκότωσε και εγκατέλειψε τον πατέρα μου Νικόλαο Κουκουλάρη. Το θύμα περίμενε στο σημείο να πάμε να τον βοηθήσουμε με ένα πρόβλημα που είχε με το αυτοκίνητο του. Παρακαλούμε αν κάποιος γνωρίζει κάτι ή έχει δει ύποπτο όχημα (τρακαρισμένο κλπ) στους παράπλευρους δρόμους στο χρονικό διάστημα 00:30/1:00 να επικοινωνήσει στο 6948053190 ή με την τροχαία Καλλιθέας έστω και ανώνυμα για οποιαδήποτε πληροφορία. Διαδώστε το !

up
1 user has voted.
Patrinos
Last seen: Πριν από 5 ημέρες 22 ώρες
Re: Εκκλήσεις για βοήθεια!!!.....

ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΜΑΣ ΜΑΡΙΑ ΦΑΡΣΑΡΑΚΗ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ.......

http://www.youtube.com/watch?v=KPLcDjVw ... r_embedded

up
2 users have voted.
GeorgeY
Έκκληση για βοήθεια, εκατάλειψη πεζού!

Το παρακάτω κείμενο μου ήρθε με e-mail από έμπιστο μου πρόσωπο και δυστυχώς είναι απολύτως αληθινό:

Αθήνα 7 Δεκεμβρίου 2009
ΕΚΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ/ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Το βράδυ της περασμένης Παρασκευής, 4 Δεκεμβρίου, γύρω στις 23:30, μια παρέα 4 παιδιών 15 ετών ήταν στη Λεωφόρο Κηφισίας στο ύψος του Κολλεγίου. Τα παιδιά περνούσαν τη διάβαση πεζών με πράσινο. Πριν προλάβει να φτάσει το τελευταίο παιδί στο πεζοδρόμιο με τους φίλους του, ένα αυτοκίνητο που ανέβαινε τη Κηφισίας με ιλλιγγειώδη ταχύτητα πέρασε με κόκκινο και τον χτύπησε. Έπειτα, ο οδηγός έσπευσε να εξαφανιστεί στα γύρω στενά, αφήνοντας το παιδι βαριά τραυματισμένο στο δρόμο.
Η τροχαία διαπίστωσε, από τα θραύσματα που έμειναν από τη πρόσκρουση, ότι πρόκειται για ένα σκούρο μπλε Audi, το οποίο βέβαια χρειάζεται συνεργείο. Από τις κάμερες τις τροχαίας, δεν φαίνεται εύκολο να μπορούν να ανιχνεύσουν τις πινακίδες.
Το παιδί αυτή τη στιγμή νοσηλεύεται σε μονάδα εντατικής θεραπείας σε ιδιαίτερα σοβαρή κατάσταση. Τυχαίνει να είναι ένα πολύ αγαπημένο μου παιδί, που τον γνωρίζω από τη 1η δημοτικού. Αύριο ή μεθαύριο μπορεί να είναι το δικό μου ή το δικό σας παιδί.
Ζητώ, λοιπόν, εκτός από τις προσευχές όλων για το παιδί και την οικογένειά του, οποιεσδήποτε πληροφορίες που μπορεί να οδηγούν στην σύλληψη και παραδειγματική τιμωρία του οδηγού.
Παρακαλώ να διαδώσετε αυτό το μήνυμα παντού, μήπως και κάποιος ευσυνείδητος άνθρωπος θυμάται η παρατήρησε κάτι και δώσει κάποια πληροφόρηση στην Τροχαία. Τα παιδιά μας, που σήμερα ζουν την αγωνία του φίλου τους, τουλάχιστον έτσι θα δουν ότι τέτοιες εγκληματικές πράξεις δεν μένουν ατιμώρητες.
Με τιμή,
Τζέην Τανισκίδου

Τα νεώτερα είναι το παιδί βρίσκεται αυτήν την στιγμή στην εντατική και θεωρείται κλινικά νεκρό. Το e-mail επικοινωνίας είναι

. Παρακαλώ προωθήστε αυτό το μήνυμα όπου μπορείτε, σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας προκαταβολικά.

up
3 users have voted.
GeorgeY

Προς ενημέρωση σας:

Το παιδί δυστυχώς πέθανε. Ο ασυνείδητος οδηγός που τον άφησε αβοήθητο και έφυγε παραδόθηκε μετά την λήξη του αυτόφορου, έδωσε κατάθεση και μετά πήγε σπιτάκι του να περάσει τις γιορτές.

up
2 users have voted.
citrovag

GeorgeY":15f03ui1 wrote:
Προς ενημέρωση σας:

Το παιδί δυστυχώς πέθανε. Ο ασυνείδητος οδηγός που τον άφησε αβοήθητο και έφυγε παραδόθηκε μετά την λήξη του αυτόφορου, έδωσε κατάθεση και μετά πήγε σπιτάκι του να περάσει τις γιορτές.

κριμα....

up
2 users have voted.
Monika
Για τη μικρή Βουλίτσα.

http://www.facebook.com/group.php?gid=2 ... 953&ref=mf

Όποιος θέλει ας βοηθήσει το μικρό κοριτσάκι να βρει το φως του συνεισφέροντας ό,τι μπορεί. Ας δείξουμε την ανθρωπιά μας έμπρακτα στο μικρό αγγελούδι.

up
2 users have voted.
coupeas
Re: Για τη μικρή Βουλίτσα.

Πραγματικά ραγισε η καρδιά μου
Ελπίζω να μαζευτούν τα χρήματα. Και πρέπει !

up
3 users have voted.
ital_cossie
Δυστήχημα, αναζήτηση αυτόπτη μάρτυρα.

παρακαλω ριξτε μια ματια σε αυτο το λινκ

http://www.apriliabikers.gr/portal/inde ... #msg385472

οποιος γνωριζει κατι ας ειδοποιησει....

up
2 users have voted.
dmitspan
Re: Δυστήχημα, αναζήτηση αυτόπτη μάρτυρα.

πρώτ'απ'όλα τα συλληπητήρια για το παιδί

χωρίς να θέλω κακός και κρίνοντας απ'αυτά που βλέπω και σκεπτόμενος σαν δικηγόρος (έχω δει πολλές ταινίες ) βλέπω μπύρα στο τραπέζι και λόγω της ημέρας μήπως υπερέβαλλε λίγον εαυτόν και έφυγε στη στροφή, όντας και ο δρόμος χάλια εκεί και γλιτσερός λόγω καιρού? όπως και να 'χει μακάρι να βρείτε άκρη και αν εμπλέκεται κι άλλος να βγει σαφές πόρισμα

up
2 users have voted.
Kωνσταντίνος
Re: ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ

Αναζητούνται μάρτυρες τροχαίου δυστυχήματος

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 10 Μαρτίου 2010, 14:15

Η οικογένεια του 39χρονου Νικόλαου Χριστιανού, ο οποίος έχασε την ζωή του σε τροχαίο δυστύχημα στις 5 Φεβρουαρίου 2010 στην οδό Πειραιώς 78, αναζητά αυτόπτες μάρτυρες του τραγικού συμβάντος. Ο άτυχος άνδρας επέβαινε σε μοτοσυκλέτα, η οποία προφανώς συγκρούστηκε με άλλο όχημα.

Η σύγκρουση ήταν τόσο σφοδρή, που - όπως φαίνεται και στην φωτογραφία που δημοσιεύουμε - του έκοψε το χέρι. Ο οδηγός του οχήματος που ενεπλάκη στο τροχαίο δεν σταμάτησε να βοηθήσει. Τον παράτησε ακρωτηριασμένο στη μέση του δρόμου και εξαφανίστηκε. Αν είδατε ή γνωρίζετε κάτι για το συμβάν, επικοινωνήστε με την οικογένεια του εκλιπόντος στα τηλέφωνα: 6945314022 - 6944035377
http://img693.imageshack.us/img693/7448/troxaio.jpg

Θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι φάρσα.....

up
2 users have voted.
citrovag

Bασικα πολυ μακαβριο το θεαμα στην φωτο
Καλυτερα σε μορφη λινκ πιστευω βαλτην

Κριμα

up
3 users have voted.
KATRAV
Εκκληση για βοηθεια SOS

Στις 26/3/2010 αργά βράδυ οδηγός αυτοκινήτου μαρκας BMW 850 μολυβι σκουρο COUPE με αγγλικά νουμερα προσεκρουσε σφοδρά σε παρκαρισμένο αυτοκίνητο φίλου κοντά στην περιοχή της Βούλας. Το αυτοκίνητο έπαθε ανεπανόρθωτη ζημιά από τη μάσκα και τα πλάγια, το καπώ και τους αεραγωγούς στα πλαϊνα. Πρόκειται για ενα pontiac firebird 1982. Το ασχημο ειναι οτι ο απερισκεπτος οδηγός δε σταμάτησε και παρόλο τη ζημια που επαθε και ο ιδιος εξαφανιστηκε, ενω απο το σοκ ο φιλος μου δε προλαβε ουτε τον αριθμο πινακιδας να κρατησει. Αν γνωρίζετε κατι για το αυτοκινητο θα ηταν χρήσιμο. Τετοιοι οδηγοι ειναι επικυνδυνοι για τους δρομους και φανταστειτε το παρκαρισμενο οχημα να ειχε οδηγο μεσα ...
Τετοιοι τιποτενιοι ειναι γνωστοι για την αναισθησια και τη γαιδουρια τους...
ο φιλος επαθε ζημια ουτε λιγο ουτε πολυ κοντα στα 4000 ευρω δεδομενου οτι και οτι τα ανταλλακτικα ειναι λιγο σπανια να βρεθούν...κριμα να ξεγλιστρανε ετσι ευκολα οι ενοχοι..

up
2 users have voted.
pro_crossaro

Katrav, μιλάμε για τον ΚΙΤΤ του Στέλιου?

up
3 users have voted.
pro_crossaro

Nαι έμαθα...
...του Στέλιου είναι!

Κρίμα.

up
2 users have voted.
italakias

edit mod

up
2 users have voted.
nonos

Katrav και pro crossaro εχετε πμ...

up
2 users have voted.
citrovag

nonos":1sv2wj8z wrote:
Katrav και pro crossaro εχετε πμ...

Τον βρηκε ο nonos

up
3 users have voted.
doule

Αναδημοσιεύω από το http://www.antinews.gr

Quote:
Χάσαμε τον παιδικό μας φίλο και ένα από τα καλύτερα παιδιά.Ο Παναγιώτης Βλάχος το απόγευμα του Σαββάτου 21 Αυγούστου 2010 κινούταν με την μοτοσυκλέτα του (BMW R1150 GS χρώματος γκρι) στον δρόμο Πύργου – Κυπαρισσίας στον νομό Ηλείας με κατεύθυνση το Πρασσιδάκι . Αφού πέρασε την διασταύρωση των Κρεστένων (περίπου 20 χιλιόμετρα μετά τον Πύργο) και μετά από 1 περίπου χιλιόμετρο , σε μία αριστερή στροφή εξήλθε του δρόμου και τραυματίστηκε θανάσιμα. Ο αδελφός του τον ακολουθούσε (με αυτοκίνητο) με διαφορά περίπου 5 λεπτών. Φτάνοντας έζησε τραγικές εικόνες μιας και αντίκρισε τον αδελφό του σκοτωμένο. Με δεδομένο την μεγάλη μετακίνηση οχημάτων, λόγω κορύφωσης της επιστροφής από διακοπές , εκτιμάται ότι υπήρξε τουλάχιστον ένας αυτόπτης μάρτυρας. Παρά τις απέλπιδες προσπάθειες μέχρι αυτήν την στιγμή κανείς δεν έχει καταθέσει. H οικογένεια παρακαλεί θερμά αν κάποιος είδε κάτι ας επικοινωνήσει στο τηλέφωνο 6974 268 200.

Ευχαριστώ,

http://www.antinews.gr/?p=58928

up
3 users have voted.
mariakat
ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ

Καλημέρα σας, την Δευτέρα 3/5/2010 στην άνοδο της Λ. Κηφισού στην αρχή της υπόγειας
γέφυρας των ΚΤΕΛ και ώρα 23:10 περίπου, συνέβη τροχαίο ατύχημα με παπί μηχανάκι και μεγάλο όχημα, με αποτέλεσμα τον σοβαρό τραυματισμό και μόνιμης αναπηρίας του συζύγου μου. Αν κάποιος είδε κάτι παρακαλώ, ας με βοηθήσει για περισότερες πληροφορίες. Η διεύθηνση μου είναι

up
2 users have voted.
Thάnos
Re: ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ

Καλή ανάρρωση για τον σύζυγο και καλή δύναμη για εσάς.
Μα έχουν περάσει 7 μήνες από τότε... ποιος θα θυμάται κάτι μετά από τόσο καιρό και πόσο δε λεπτομέρειες όπως πινακίδες κτλ ;

up
3 users have voted.
apanti
Re: ΕΛΛΑΔΑ ΤΡΟΧΑΙΑ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ #3#

SOS η 19 χρονη Κατερινα Ιμτζινη τηλ. 6979809444

χρειαζεται επειγόντως αιποπεταλια
0 αρνητικο

νοσοκομείο Καβάλας
διαδώστετο ευχαριστώ.

up
3 users have voted.
rallye40
Last seen: Πριν από 3 εβδομάδες 6 ημέρες
Μικρό κοριτσάκι χρειάζεται ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ αιμοπετάλια

Κοινοποιήστε το ΠΑΝΤΟΥ
Ένα μικρό κοριτσάκι στην Καβάλα χρειάζεται ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ αιμοπετάλια 0 αρνητικό για να σωθεί.Οι γονείς του πληρώνουν τα οδοιπορικά σε όποιον μπορεί να βοηθήσει. Το τηλ της μητέρας είναι 6937495494 6937495494. Όπως ενημερώνουν το παιδί βρίσκεται στο τελευταίο στάδιο, ΕΠΕΙΓΕΙ να βρεθούν αιμοπετάλια. Διαδώστε το παρακαλώ πολύ μήπως βρεθεί κάποιος να μπορεί να βοηθήσει

up
2 users have voted.
REALZEUS
Εικόνα REALZEUS
Last seen: Πριν από 2 λεπτά 26 δευτερόλεπτα

Κρίμα που έχω 0+...

up
1 user has voted.
mariakat
Re: ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ

Thάnos":2ft5fsni wrote:
Καλή ανάρρωση για τον σύζυγο και καλή δύναμη για εσάς.
Μα έχουν περάσει 7 μήνες από τότε... ποιος θα θυμάται κάτι μετά από τόσο καιρό και πόσο δε λεπτομέρειες όπως πινακίδες κτλ ;

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΤΑ ΜΗΝΕΣ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΥΓΕΙΑΣ, ΟΙ ΠΡΟΤΑΙΡΕΟΤΗΤΕΣ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΣ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ , ΓΙΑΤΙ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΥΜΑΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΟΧΗΜΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ, ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ, ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕ, ΠΩς ΕΠΕΣΕ ΚΛΠ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΥΤΟΠΤΗΣ ΜΑΡΤΥΡΑΣ, ΜΟΝΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΗΚΑΝ ΛΙΓΟ ΜΕΤΑ, ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ, ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΑΝ ΤΟ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ!!!

up
1 user has voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo