Επισκέψεις στήν πίστα τών Σερρών (TDS-29/11 σελ 114)

1791 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
HUNTER
Last seen: Πριν από Ποτέ

Το θέμα αυτό θα φιλοξενεί απο εδώ και πέρα όλες μας τίς δημοσιεύσεις που θα γίνονται για να κανονίζουμε τίς επισκέψεις μας στήν πίστα.

Πρωτομαγιά λοιπών,ποιοί θα είμαστε έτοιμοι για δράση,τί αυτοκίνητα θα φέρετε,ερωτήσεις,απορείες,κ.λ.π.

Οτι μας αφορά για να ανεβούμε,το λέμε εδώ

Edit για να μη χαθούνε

HUNTER":sn26g57i wrote:
Η πίστα απο το google Earth

up
7 users have voted.
HUNTER

Το θέμα αυτό θα φιλοξενεί απο εδώ και πέρα όλες μας τίς δημοσιεύσεις που θα γίνονται για να κανονίζουμε τίς επισκέψεις μας στήν πίστα.

Πρωτομαγιά λοιπών,ποιοί θα είμαστε έτοιμοι για δράση,τί αυτοκίνητα θα φέρετε,ερωτήσεις,απορείες,κ.λ.π.

Οτι μας αφορά για να ανεβούμε,το λέμε εδώ

Edit για να μη χαθούνε

HUNTER":sn26g57i wrote:
Η πίστα απο το google Earth

up
4 users have voted.
Argyrismm
dfn

dfn

up
8 users have voted.
HUNTER
Τίς δύο μέρες πρίν τήν

Τίς δύο μέρες πρίν τήν πρωτομαγιά,η πίστα είναι κλεισμένη απο άλλα κλάμπ Αργύρη

up
2 users have voted.
Argyrismm
wec

wec

up
4 users have voted.
HUNTER
Σιγά ρε,μήν σπρώχνεστε λέμε.

Σιγά ρε,μήν σπρώχνεστε λέμε.

up
3 users have voted.
Argyrismm
sdf

sdf

up
4 users have voted.
markvag
Re: Επισκέψεις στήν πίστα τών Σερρών

HUNTER":10hzum51 wrote:

Χμμμμμμμμ....... Πολύ ενδιαφέρον ακούγεται!!!!!!!! Αλλά θα προτιμούσα όχι πρωτομαγιά (ας γίνει 1 μέρα μετά;;; είναι δυνατό;;; ).

Πρέπει να πάρω και τα λάστιχα/ζάντες από τον έτερο γαλλόφιλο...

Ναι αδείομαι και ψήνομαι...

Αλλά για πρωτομαγιά (προς το παρόν τουλάχιστον) δύσκολα.....

up
5 users have voted.
HUNTER
Κατόπιν ορίμου σκέψεως,καί με

Κατόπιν ορίμου σκέψεως,καί με τήν επιφύλλαξη ότι μπορεί κάποιους απο εσάς να σας δυσαρεστήσω με αυτά που θα πώ,θα ας ζητήσω λοιπών,οι μισοί απο εσάς που δηλώσατε τήν επιθυμία να έρθετε αύριο στήν πίστα,να πάτε καλύτερα κάπου αλλού,διότι ο πιστάρχης μου είπε ότι αδυνατεί να καλύψει μία τέτοιου μεγέθους συνάθροιση αυτοκινήτων.

Μέ άλλα λόγια,αύριο θα είμαστε εκεί,καί όποιος θέλει έρχεται.

up
2 users have voted.
Argyrismm
lol

lol

up
3 users have voted.
leonp
Last seen: Πριν από 5 μήνες 1 εβδομάδα
Ποιούς μισούς; μόνο ο HUNTER

Ποιούς μισούς; μόνο ο HUNTER θα είναι εκεί, θα βγάλω φωτογραφίες.

up
6 users have voted.
HUNTER
Τέεσερα αυτοκίνητα,καί όλη η

Τέεσερα αυτοκίνητα,καί όλη η πίστα δικιά μας παίδες εχτές. ΄
Μία μοτοσυκλέτα ήταν το πρωί,καί αυτή έφυγε κατα τίς δέκα.
Αποκλειστική χρήση τής πίστας για τέσσερις δηλαδή,μέ άψογο καιρό,καί σουβλάκι πάρτυ στο τέλος

up
1 user has voted.
leonp
Είσαι ο αρχηγός της πίστας.

Είσαι ο αρχηγός της πίστας. Εγώ ετοιμάστηκα, βρήκα κράνος αλλά από ΤΕΜΠΕΛΙΑ (όπως και όλοι όσοι δεν εμφανίστηκαν) δεν ήρθα.

up
6 users have voted.
HUNTER
Δέν πειράζει Λεωνίδα,εσύ νά

Δέν πειράζει Λεωνίδα,εσύ νά είσαι καλά.
Εμείς καί λίγοι να είμαστε,πάλι καλά περνάμε.

up
8 users have voted.
dimsabas
Last seen: Πριν από 4 ημέρες 5 ώρες
Πείτε εντυπώσεις, χρόνους,

Πείτε εντυπώσεις, χρόνους, βάλτε καμιά φωτογραφία.

up
8 users have voted.
HUNTER
dimsabas":1q7dtnqe wrote

dimsabas":1q7dtnqe wrote:
Πείτε εντυπώσεις, χρόνους, βάλτε καμιά φωτογραφία.

Κοίτα ρε τόν δάσκαλο.
Ψοφάει να μας βάλει...εργασία.

1:42:57 μέ λάστιχα χάλια,αλλά πολλές-πολλές ελπίδες για κάτι πολύ καλύτερο.
Το κάμπερ στούς μπροστινούς τροχούς που άλλαξα,έκανε το αυτοκίνητο να πατάει εντελώς διαφορετικά απο πρίν.
Χαρακτηριστικό παράδειγμα ότι έχει αρχίσει πλέον να αποδίδει και ο πίσω άξονας,η φθορά τών πίσω ελαστικών
Ξανα στο θρανίο για μάθημα δηλαδή.

up
5 users have voted.
markvag
Εγώ αυτό που έχω να πω είναι

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ότι ο Setright είχε απόλυτο δίκιο. Ένα προσθιοκίνητο με στενότερα πίσω λάστιχα είναι πολύ πιο ενδιαφέρον και ευχάριστο οδηγικά.

Με 205-50-15 εμπρός και 195-55-15 πίσω το 206 (μαμά διάσταση 195-55-15 παντού) ήταν απόλαυση!!!!! Γύριζε πολύ προβλέψιμα και γλυκά με το άφημα του γκαζιού, ίσιωνε άμα το ξαναπατούσες και συν τοις άλλοις έκανα και 1:48 από 1:50 που ήμουν!

Μόνο στην Κ13 δεν το πατούσα και τόσο γιατί φοβόμουν τι έχει να γίνει άμα φύγει με 110-120...

Όμως θα κοιτάξω να το καθιερώσω στην πίστα!

up
7 users have voted.
cmarin
markvag":3lu83arz wrote:

markvag":3lu83arz wrote:
Με 205-50-15 εμπρός και 195-55-15 πίσω το 206 (μαμά διάσταση 195-55-15 παντού) ήταν απόλαυση!!!!! Γύριζε πολύ προβλέψιμα και γλυκά με το άφημα του γκαζιού, ίσιωνε άμα το ξαναπατούσες και συν τοις άλλοις έκανα και 1:48 από 1:50 που ήμουν!

Ενδιαφέρον αυτό, θεωρητικά ισχύει, στην πράξη δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Αλλά αφού το λες...
Πες μας τι αρνητικό είχε? ή γράψτο εδώ ( http://www.4troxoi.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=9013 ) καλύτερα που του αρμόζει.

up
6 users have voted.
HUNTER
cmarin":30df04x4 wrote

cmarin":30df04x4 wrote:
markvag":30df04x4 wrote:

Ενδιαφέρον αυτό, θεωρητικά ισχύει, στην πράξη δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Αλλά αφού το λες...
Πες μας τι αρνητικό είχε? ή γράψτο εδώ ( http://www.4troxoi.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=9013 ) καλύτερα που του αρμόζει.

Κώστα,το τί συμβαίνει στό αυτοκίνητο του Μάρκου με τίς συγκεκριμένες διαστάσεις μπρός-πίσω,ίσως και (το πιθανότερο) να μήν είναι αντιπροσωπευτικό για όλα τα μπροστοκίνητα,έτσι ώστε να μπεί στόν "οδηγό χρήσης"

Πάντως,σάν μία γενικότητα,το αυτοκίνητο με μικρότερη πρόσφυση στόν πίσω άξονα,είναι περισσότερο διασκεδαστικό (υπερστρέφει) απο αυτό που έχει περισσότερη πρόσφυση εμπρός.
Το ίδιο συμβαίνει καί φορώντας τα "καλά" εμπρός και τα φθαρμένα πίσω

up
3 users have voted.
charmak66
Απορία:

Απορία:

Στις Σέρρες, ως γνωστόν, εμπρός λάστιχο (σε προσθιοκίνητο) δεν γλιτώνει, οπότε καλό είναι να μη φοράμε τα "δρομίσια" μας. Με τα πίσω τι γίνεται; Τη γλιτώνουν;

up
5 users have voted.
leonp
HUNTER":2jrwzb7h wrote:Κώστα

HUNTER":2jrwzb7h wrote:
Κώστα,το τί συμβαίνει στό αυτοκίνητο του Μάρκου με τίς συγκεκριμένες διαστάσεις μπρός-πίσω,ίσως και (το πιθανότερο) να μήν είναι αντιπροσωπευτικό για όλα τα μπροστοκίνητα,έτσι ώστε να μπεί στόν "οδηγό χρήσης"

Αναλογα με τον οδηγό. Το αντίθετο: πολλοί βγάζοντας τη πίσω αντιστρεπτική κάνουν καλύτερους χρόνους (αν και το αυτοκίνητο υποστρέφει πολύ) γιατί είναι πιο εύκολο.

up
3 users have voted.
HUNTER
charmak66":1efsufia wrote

charmak66":1efsufia wrote:
Απορία:

Στις Σέρρες, ως γνωστόν, εμπρός λάστιχο (σε προσθιοκίνητο) δεν γλιτώνει, οπότε καλό είναι να μη φοράμε τα "δρομίσια" μας. Με τα πίσω τι γίνεται; Τη γλιτώνουν;

αναλόγως το αυτοκίνητο,καί τόν τρόπο οδήγησης.
Το δικό μου το καντέτ,τώρα άρχισε να τρώει πίσω λάστιχα,καί μέ (πάντα) πολλούς γύρους,καί ψιλοάτσαλους ( )

Το βασικό που θα πρέπει να σε καθησυχάζει (εσένα και οποιονδήποτε άλλον λυπάται τα λάστιχά του) είναι ότι κανένας μας δέν είναι υποχρεωμένος να κάνει 150 γύρους στήν πίστα.
Μπορείς πάντα να κάνεις δέκα-είκοσι-ή όσους εσύ θελήσεις.

Προχτές πληρώσαμε ημερήσια χρήση 50 ευρώ πάντως,τιμή που μάλλον θα διατηρηθεί μέχρι να υπάρξει νέα ασφάλεια

up
9 users have voted.
charmak66
HUNTER":10l7el0i wrote:

HUNTER":10l7el0i wrote:
Το βασικό που θα πρέπει να σε καθησυχάζει (εσένα και οποιονδήποτε άλλον λυπάται τα λάστιχά του) είναι ότι κανένας μας δέν είναι υποχρεωμένος να κάνει 150 γύρους στήν πίστα.
Μπορείς πάντα να κάνεις δέκα-είκοσι-ή όσους εσύ θελήσεις.

Ρωτάω για να ξέρω αν θα πρέπει να συνεχίσω να ψάχνω για ένα ζευγάρι ζάντες ή για τετράδα...

Θα μου πεις, φορώντας 2 φθαρμένα λάστιχα εμπρός και τα ωραία μου exalto II πίσω, μάλλον δεν θα δω τίποτα περισσότερο από υποστροφή και πάλι υποστροφή...

Οπότε μάλλον πρέπει να βρω 4άδα! Δύσκολα κουβαλιούνται όμως...

up
7 users have voted.
dimsabas
Last seen: Πριν από 4 ημέρες 5 ώρες
Υποστροφή ατελείωτη θα δεις

Υποστροφή ατελείωτη θα δεις . Ε μη μας λες και συ τώρα ότι μεταφέρονται δύσκολα. Το προηγούμενο Σάββατο, στο track day του MX5 Club στα Μέγαρα, εμφανίστηκε ΜΧ που κουβαλούσε 4 (τέσσερα) ζαντολάστιχα και παραπονιέσαι εσύ με το Punto;

up
3 users have voted.
charmak66
dimsabas":326qi255 wrote

dimsabas":326qi255 wrote:
Υποστροφή ατελείωτη θα δεις . Ε μη μας λες και συ τώρα ότι μεταφέρονται δύσκολα. Το προηγούμενο Σάββατο, στο track day του MX5 Club στα Μέγαρα, εμφανίστηκε ΜΧ που κουβαλούσε 4 (τέσσερα) ζαντολάστιχα και παραπονιέσαι εσύ με το Punto;

Ντροπή μου, ε;

Let it be τετράδα, λοιπόν!

Εδώ 2 δεν βρίσκω, να δω πως θα βρω 4...

up
7 users have voted.
mousatos
Δεν πιστεύω οτι θα έχεις

Δεν πιστεύω οτι θα έχεις πρόβλημα με τα πίσω.

up
3 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo