Skoda Scala

240 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Dublin
Last seen: Πριν από 1 ώρα 25 λεπτά
vlnemo wrote:

vlnemo wrote:

Και τα δύο έχουν εξαρι σασμάν. Το σκάλα είναι (για μένα) ένα πολύ όμορφο αυτοκίνητο με πολλά έξτρα στη έκδοση του cng. Η skoda σε cng βγάζει το σκάλα και καμικ στα 1000 κυβικά 90 άλογα και το οκτάβια μόνο στην Κόμπι έκδοση με 1500 κυβικά 130 άλογα στα 24000ευρω. Αν έβγαζε το σκάλα στα 1400 κυβικά 110 άλογα δεν θα είχα κάποιο δίλημμα, αυτό θα έπερνα. Έψαξα να νοικιάσω ένα αυτοκίνητο cng 1000 να το δοκιμάσω καμιά εβδομάδα αλλά δεν βρήκα πουθενά σε νοικιαζόμενα.( Αν ξέρει κάποιος, ας στείλει τηλέφωνο, πληροφορίες). Δεν υπάρχει ακόμα σε cng  για τεστ ντραιβ. Μου είπαν να οδηγήσω το 1000αρι βενζίνη στα 110 άλογα που είναι περίπου το ίδιο. Το προηγούμενο οκταβια cng 2018-2019 με το φεις λιφτ (τα δύο φανάρια) φοράει το 1400 cng 110 άλογα (μου φαίνεται είναι κινητήρας που τον φοράει το οκταβια από το 2014;).                                 Ο προβληματισμός μου είναι το τρικυλινδρος 1000άρις με όλη την οικογένεια μέσα και μπαγάζια πως θα πηγαίνει;  Υπάρχουν άτομα εδώ στο φόρουμ που οδηγούν 1000αρι τρικυλινδρο στα 95 άλογα; Γνώμες...Ευχαριστώ

πάρα πολύ σωστή αντιμετώπιση. Κ εγώ νοικιάζω για καμιά βδομάδα όσα αυτοκίνητα περίπου με ενδιαφέρουν για να βγάλω λίγο ποιο σωστά συμπεράσματα. Με τα test drive καταλαβαίνεις ελάχιστα πράγματα.

up
1 user has voted.
vlnemo
Last seen: Πριν από 1 έτος 1 εβδομάδα
Βγαίνει στα 19500 € οκ, αλλά

Βγαίνει στα 19500 € οκ, αλλά μου είπαν ότι υπάρχει μόνο ένα στην Ελλάδα και αυτό σε χρώμα που δεν μου αρέσει. Περιμένουν το καινούργιο τώρα που θα βγαίνει πάνω από τα 21000 € θεωρητικά.

up
0 users have voted.
Dublin
Last seen: Πριν από 1 ώρα 25 λεπτά
vlnemo wrote:

vlnemo wrote:

Βγαίνει στα 19500 € οκ, αλλά μου είπαν ότι υπάρχει μόνο ένα στην Ελλάδα και αυτό σε χρώμα που δεν μου αρέσει. Περιμένουν το καινούργιο τώρα που θα βγαίνει πάνω από τα 21000 € θεωρητικά.

δεν μπορείς να το παραγγείλεις; τι σημαίνει "υπάρχει μόνο ένα στην Ελλάδα". 

up
0 users have voted.
alexandros.K
Εικόνα alexandros.K
Last seen: Πριν από 9 ώρες 16 λεπτά
Αλλαξε το μοντελο και δεν

Αλλαξε το μοντελο και δεν παραγεται το παλιο λογικα. Οπότε μονο οτι υπαρχει σε στοκ . Το καινουριο δεν ηρθε ακομα 

up
1 user has voted.
vlnemo
Dublin wrote:

Dublin wrote:

vlnemo wrote:

δεν μπορείς να το παραγγείλεις; τι σημαίνει "υπάρχει μόνο ένα στην Ελλάδα". 

Ότι είπε ο Αλέξανδρος. Αλλάζουν μοντέλο και το τελευταιο που μου είπαν οτι υπάρχει πριν 2 εβδομάδες ίσως να μην υπάρχει ακόμα. 

up
0 users have voted.
Εικόνα super@t
Last seen: Πριν από 3 μήνες 3 εβδομάδες
vlnemo wrote:..Υπάρχουν άτομα

vlnemo wrote:
..Υπάρχουν άτομα εδώ στο φόρουμ που οδηγούν 1000αρι τρικυλινδρο στα 95 άλογα; Γνώμες...Ευχαριστώ

Υπάρχει άτομο που έχει το Ibiza CNG με παρόμοιο κινητήρα.

up
1 user has voted.
terry308
[email protected] wrote:

[email protected] wrote:

vlnemo wrote:

..Υπάρχουν άτομα εδώ στο φόρουμ που οδηγούν 1000αρι τρικυλινδρο στα 95 άλογα; Γνώμες...Ευχαριστώ

Υπάρχει άτομο που έχει το Ibiza CNG με παρόμοιο κινητήρα.

Παρών αλλά μέ 5αρι σασμάν 

2 ετών και 72000χλμ., όλα καλώς, το "πρόβλημα" με την εκκίνηση σε ανηφόρα εξαλείφθηκε μιας και ήθελε περισσότερες στροφές γέμισμα.... τώρα στο 6αρι σασμάν πρέπει να είναι καλύτερα... αν δε μπορείς να πας σε leon που αλλάζει μοντέλο τοτες το Scala είναι πολύ καλή και τιμιότατη επιλογή 

up
1 user has voted.
vlnemo
Ευχαριστώ για τις προτάσεις

Ευχαριστώ για τις προτάσεις,γνώμες, εμπειρίες σας. Τελικά κατέληξα στο Οκταβια. 17500 € με 25000 χιλιόμετρα ,μοντέλο 5/18 ένα χρόνο εγγύηση από το συνεργειο της Skoda. Στα χέρια μου σε λίγες μέρες...

up
2 users have voted.
harisma23
Last seen: Πριν από 16 ώρες 22 λεπτά
vlnemo wrote:

vlnemo wrote:

Ευχαριστώ για τις προτάσεις,γνώμες, εμπειρίες σας. Τελικά κατέληξα στο Οκταβια. 17500 € με 25000 χιλιόμετρα ,μοντέλο 5/18 ένα χρόνο εγγύηση από το συνεργειο της Skoda. Στα χέρια μου σε λίγες μέρες...

Καλοτάξιδο! Εξαιρετικά τίμια αυτοκίνητα τα Octavia και επιπλέον πολύ οικονομικά με CNG.

up
0 users have voted.
Stratoskris
Last seen: Πριν από 12 μήνες 3 ημέρες
Škoda scala

Παιδιά κανένας με το 1000 115 να μου πει εντυπώσεις και τι κατανάλωση έχει;; Σκέφτομαι να πάρω το limited που δίνει με σχεδόν όσο εξοπλισμό έχει η style που το έχει προσφορά στα 16500.

up
3 users have voted.
apolonios
Last seen: Πριν από 2 μήνες 1 εβδομάδα
Αγορά scala χρηματοδότηση

Πρόκειται να αγοράσω ένα αυτοκίνητο και μάλλον καταλήγω στο scala gtec. Το μόνο μειονέκτημα είναι το επιτόκιο. Η seat για παράδειγμα αν δώσεις το 50 τοις εκατό προκαταβολή σου κάνει 48 άτοκες δόσεις. Μπορώ να το διαπραγματευτώ αυτό στην αντιπροσωπεία; Για παράδειγμα να τους δώσω το 60 τοις εκατό προκαταβολή και 36 άτοκες δόσεις

up
0 users have voted.
Tkin73
Last seen: Πριν από 1 ώρα 27 λεπτά
Γενικά ισχύει ότι τους όρους

Γενικά ισχύει ότι τους όρους τους βάζει η εταιρεία και όχι ο πελάτης από την στιγμή που μιλάμε για προγράμματα που έχει συνάψει η αντιπροσωπεία/ εισαγωγέας με την τράπεζα.

Μπορείς ίσως να κάνεις custom πρόγραμμα διακανονισμού που δεν το έχει η τράπεζα αλλά θα πρέπει να πας μόνος σου να το διαπραγματεύτεις με την τράπεζα. 

Όταν δεις το επιτόκιο που θα σου δώσουν θα ψάξεις την πόρτα για να φύγεις τρέχοντας. Όταν οι εισαγωγείς με τζίρους εκατομμυρίων παίρνουν επιτόκιο 8.9% εσύ και εγώ με το εκκαθαριστικό των 25Κ θα πάρεις επιτόκιο 18%.

up
0 users have voted.
panormus772
Last seen: Πριν από 9 ώρες 5 λεπτά
Εφ'όσον είναι άτοκες το να

Εφ'όσον είναι άτοκες το να τους δώσεις μεγαλύτερη προκαταβολή από το όριο για λίγοτερες δόσεις,δε νομίζω ότι τους χαλάει.Είναι σα να θες κάποια στιγμή να τους το εξοφλήσεις νωρίτερα,κάτι που επιτρέπεται απ'όσο ξέρω στα προγράμματα άτοκων δόσεων.

Αν ήθελες μικρότερη προκαταβολή,εκεί είναι που βγαίνεις εκτός προγράμματος άτοκων και δεν μπορείς.

up
0 users have voted.
Vdx
Last seen: Πριν από 1 ώρα 4 λεπτά
Τι ζόρικα κοπέλα ειναι αυτα

Τι ζόρικα κοπέλα ειναι αυτα που κάνει ο μάστορας... Αυτό τώρα υποτίθεται οτι προσφέρει καλύτερη ηχομόνωση και waterproofing ?

up
0 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo