Νέο Honda Civic 2017

sargus
Εικόνα sargus
Last seen: Πριν από 4 ώρες 56 λεπτά
otokomae wrote:

otokomae wrote:

Η συμβουλή ισχυει και για σενα χα χα χα αχ αχ!!! Τι έγινε πήρες πινακιδες η ακόμα;;

Όχι πινακίδες ρε! Είπαμε, μπορεί να είμαι (;) παράνομος αλλά όχι και τόσο... Πήρα πίσω δίπλωμα-άδεια. Όλα καλά.

Εαν με ξαναγράψουν (δηλαδή αν δω ότι είναι κάτι που το κυνηγάνε πλέον) θα τις βγάλω και θα βάλω τις διάφανες νανοκεραμικές. Χωρίς μεμβράνες δε μένω πλέον.

up
1 user has voted.
otokomae
Last seen: Πριν από 6 ώρες 10 λεπτά
Αυτά είναι τα καλά του φορουμ

Ένας παθαίνει 100 μαθαίνουν. Έγραψε κι ο  άλλος για μίζερες και τρισαθλιες ζωές. Που είσαι;  σε φόρουμ λογοτεχνιας;

up
1 user has voted.
foldgik
Last seen: Πριν από 1ημέρα 5 ώρες
Γνωριζει κανεις.

Γνωριζει κανεις ποτε παραλαμβανει ο Σαρακακης παρτιδα απο εξωτερικο;

up
0 users have voted.
otokomae
foldgik wrote:

foldgik wrote:

Γνωριζει κανεις ποτε παραλαμβανει ο Σαρακακης παρτιδα απο εξωτερικο;

Έχουν ήδη παραλάβει f/l αν αυτό εννοείς και αναμένονται και νεα και για test drive. Οδηγικα δεν αλλάζει τίποτα σε σχέση με το προηγούμενο.

up
0 users have voted.
foldgik
Ουτε στην ηχομονοση;

Ουτε στην ηχομονωση;

up
1 user has voted.
otokomae
foldgik wrote:

foldgik wrote:

Ουτε στην ηχομονωση;

Αυτό δεν το γνωρίζω. Για μένα βέβαια δεν τίθεται και θέμα ηχομονωσης. Το μόνο που χρειάζεται κατά τη γνώμη μου κατ ευθείαν είναι αλλαγή ελαστικών με κάτι καλύτερο από τα michelin που φοράει από τη μαμά. Μετά είναι τραίνο και με λιγότερο θόρυβο σε τραχύ οδόστρωμα. Κάνε 1 test drive και τα λέμε.

up
2 users have voted.
foldgik
Το περιμενω

Τα εχω κανει τεστ drive ολα, περιμενω παραγγελια απο Δεκεμβριο. Μου ειπαν μετα το πασχα μαλλον. Γι ' αυτο ρωτω αν γνωριζει κανεις ποτε ερχονται περιπου οι παραγγελιες. 

up
0 users have voted.
bolt
Last seen: Πριν από 5 ώρες 48 λεπτά
έδωσαν καμία έκπτωση; η απλα

έδωσαν καμία έκπτωση; η απλα επειδή είναι fl δεν θέλουν;

up
0 users have voted.
foldgik
Αλλαξα την παραγγελια

Αλλαξα την παραγγελια και δεν θα παρω το πινακιδομενο αλλα αλλο  m19 που ειχε γινει παραγγελια.  

up
1 user has voted.
Lap
Last seen: Πριν από 3 ώρες 39 λεπτά
 Καλυτερα

yes Καλυτερα

Το καλό πράγμα αργεί. Σοφή παροιμία.

up
1 user has voted.
Mich
Last seen: Πριν από 2 εβδομάδες 2 ημέρες
foldgik wrote:

foldgik wrote:

Αλλαξα την παραγγελια και δεν θα παρω το πινακιδομενο αλλα αλλο  m19 που ειχε γινει παραγγελια.  

Ποιό είναι το "πιναδικόμενο" και ποιό το "άλλο m19" ρε παιδιά;;; Είμαι νεογνό στην ορολογία σας...

Sport plus 1500αρι πάντως είχαν στο τελωνείο, με τα λόγια του πωλητή, παραδοτέο σε λιγότερο από μήνα με την παραγγελία.

@bolt εμένα για πλερωμή με μετρητό, μου έκοψε ένα 1800αρι στην προσφορά του. Δεν το λες και λίγο.

up
0 users have voted.
alexandros.K
Last seen: Πριν από 5 ώρες 22 λεπτά
Mich wrote:@bolt εμένα για

Mich wrote:
@bolt εμένα για πλερωμή με μετρητό, μου έκοψε ένα 1800αρι στην προσφορά του. Δεν το λες και λίγο.

Για το fl ? Tελικη τιμη πόσο δλδ? 

up
1 user has voted.
bolt
Mich wrote:

Mich wrote:

foldgik wrote:

Ποιό είναι το "πιναδικόμενο" και ποιό το "άλλο m19" ρε παιδιά;;; Είμαι νεογνό στην ορολογία σας...

Sport plus 1500αρι πάντως είχαν στο τελωνείο, με τα λόγια του πωλητή, παραδοτέο σε λιγότερο από μήνα με την παραγγελία.

πινακιδομενο σημαίνει έχει περάσει τελωνείο και για κάποιο λόγο τους έμεινε αμανατι

my17 18 19 σημαίνει ποιας χρονιάς μοντέλο είναι

νομίζω τα facelift είναι my20, αν έδωσε 1800γιουρο για το facelift, ακούγεται μια χαρα, καθώς τιμολογειται 28000

up
0 users have voted.
alexandros.K
Πινακιδωμενο για την ακριβεια

Πινακιδωμενο για την ακριβεια σημαινει οτι εχει βγαλει και πινακιδες , οχι οτι μονο εκτελωνίστηκε 

up
0 users have voted.
foldgik
1800

@bolt σου εκοψε 1800 σε ποιο στο facelift η στο my19; 

up
0 users have voted.
bolt
o mich πήρε προσφορά. εγώ

o mich πήρε προσφορά. εγώ ούτε κοκκαλακι δεν έχω γλείψει/οδηγήσει

επειδή είναι στις επιλογές θα έπαιρνα sport plus obsidian blue η κλασικό μπλε, με illumination pack, χειροκίνητο με δωσιμο παλαιότερο αυτοκίνητο και ότι καλύτερο από έκπτωση, πηγαίνοντας σε 2 3 αντιπροσωπείες. αν και λογικά όλοι τα ίδια θα πουν. 15 με 18 μπροστά τα υπόλοιπα δάνειο με το 8ρι επιτοκιο.

με σπρέι για τυχόν τριγμούς στο χέρι, ήσυχος μηχανικά για 10 15χρονια, και μάλλον αλλαγή infotainment μετά από λίγα χρόνια. θα μάθουν τα παιδιά να οδηγούν και χειροκίνητα λολ.

up
0 users have voted.
Mich
Ναι, στο my20 η έκπτωση.

Ναι, στο my20 η έκπτωση. Τιμολογείται λίγο πάνω από τα 28,5Κ και το κατέβασε στα 26Κ και βάλε.

Υ.Σ: μου την έσπασαν πολύ οι ψεύτικοι αεραγωγοί στην μάσκα και πίσω. Καγκουριά μεγάλη (γνώμη μου). Οδηγικά, το αμάξι σου δίνει κορυφαία αίσθηση.

up
0 users have voted.
bolt
Mich wrote:

Mich wrote:

Ναι, στο my20 η έκπτωση. Τιμολογείται λίγο πάνω από τα 28,5Κ και το κατέβασε στα 26Κ και βάλε.

ωνασουγα, κάνουν τέτοια; καλή εκπτωση

up
0 users have voted.
bolt
είσαι σίγουρος ότι είδες

είσαι σίγουρος ότι είδες facelift? οι αεραγωγοί πλέον είναι πολύ μικροί σε συγκριση με το παλιό. 

συμφωνώ ότι δεν είναι και ότι καλύτερο, αλλά σκέψου ότι οι μισοί κατασκευαστές βάζουν ψεύτικους αεραγωγούς πλέον για να δείξουν πιο και καλά σπορ αντιγραφωντας τους Χονταιους.

up
2 users have voted.
foldgik
ποιο φθηνα και απο το my19

Σου το δωσαν δηλαδη 26 αλλα ντανκα.

up
0 users have voted.
sargus
Εικόνα sargus
bolt wrote:

bolt wrote:

με σπρέι για τυχόν τριγμούς στο χέρι, 

Επειδή το ακούω και από άλλους εδώ μέσα. παιδιά το αμάξι δεν έχει τριγμούς.! Τουλάχιστον αυτά που ξέρω προσωπικά: το δικό μου στα 20.000 χλμ., το τεστ ντραιβ που είχα για 1 μέρα με περίπου 10.000 χλμ. και ενός φίλου μου το σενταν (δε θυμάμαι χλμ) δεν έχω ακούσει τριγμούς σε κανένα.

Στο δικό μου ακούγεται ο συντονισμός από τους πρώτους μήνες-εξάμηνο που το είχα (περίπου 1 φορά στις 4 μου εμφανίζεται) . Αυτό και τίποτα άλλο. Μιλάω για το γνωστό συντονισμό πίσω από την οθόνη ή τους αεραγωγούς πάνω από αυτήν. Τώρα αν άλλοι ιδιοκτήτες έχουν τριγμούς, δεν το γνωρίζω και φυσικά δεν έχω λόγο και να τους αμφισβητήσω. Απλά έχω την εντύπωση ότι το λένε κυρίως μη κάτοχοι.

up
1 user has voted.
sargus
Εικόνα sargus
Mich wrote:

Mich wrote:

Υ.Σ: μου την έσπασαν πολύ οι ψεύτικοι αεραγωγοί στην μάσκα και πίσω. Καγκουριά μεγάλη (γνώμη μου). Οδηγικά, το αμάξι σου δίνει κορυφαία αίσθηση.

Φίλε μου δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω αλλά επειδή τέτοια έκπτωση σε φρέσκο αμάξι μπορεί να μην έχει γίνει ποτέ στην ιστορία της Honda στην Ελλάδα, είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες σωστά; Ή ότι στα είπαν εκείνοι σωστά; Το έχεις αυτό και γραπτά;

up
1 user has voted.
otokomae
Mich wrote:

Mich wrote:

Απίστευτο και φυσικά αν εννοείς το f/l τότε μιλάμε  για fake news

up
0 users have voted.
Mich
sargus wrote:

sargus wrote:

Mich wrote:

Φίλε μου δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω αλλά επειδή τέτοια έκπτωση σε φρέσκο αμάξι μπορεί να μην έχει γίνει ποτέ στην ιστορία της Honda στην Ελλάδα, είσαι σίγουρος ότι κατάλαβες σωστά; Ή ότι στα είπαν εκείνοι σωστά; Το έχεις αυτό και γραπτά;

Όχι εντάξει, στο θέμα τιμής να καταλάβω λάθος, δεν παίζει αυτό.

Δεν το έχω γραπτά. Όταν του είπα ότι πλερώ μετρητά, ζήτησε χρόνο να δει τι έκπτωση μπορεί να κάνει, οπότε με πήρε μία μέρα μετά τηλέφωνο και με ενημέρωσε.  Την επόμενη το οδήγησα.

MODEL YEAR 2020, ναι.

Υ.Σ.: Θα το επιβεβαιώσω και γραπτά όμως, γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

up
0 users have voted.
alexandros.K
Σε ποια πολη Μich ?

Σε ποια πολη Μich ?

up
0 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo