ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ FORUM [#3]

shumakos
Last seen: Πριν από 3 εβδομάδες 1ημέρα
Εφόσον βγήκες να μιλήσεις,

Εφόσον βγήκες να μιλήσεις, και σε τρώει και θυμάσαι. Όποιος παρακολουθεί το θέμα διάβασε στο mail του και κατάλαβε. Τα νευράκια σου να τα ελέγχεις πριν πατήσεις το "Αποστολή", γιατί οι σκέψεις σου δημοσιοποιούνται με πολύ πλάγιο και άσχημο τρόπο για να μη γράψω κάτι πιο βαρύ. Θα προτιμούσα να μην είχες σβήσει ότι έγραψες για να μείνει μέσα στο θέμα ώστε ο κόσμος να διαβάζει και να κρίνει.

Anyway η αλλαγή που προτείνω και θα μειώσει το ανελέητο σπαμάρισμα από edits και θα βάλει τον καθένα να σκεφτεί δεύτερη φορά τι θα γράψει, γιατί μετά από 5', 10', μισή ώρα, όσο θέλει τέλος πάντων η διαχείριση, το post θα κλειδώσει. Αφού παρέλθει το χρονικό διάστημα και το post κλειδώσει να αποστέλλεται η μοναδική ειδοποίηση, ώστε να μην οδηγείται ο χρήστης σε κενά links. Ούτε μειώνεται η δημοκρατικότητα ούτε η ελεύθερη έκφραση. Ίσα ίσα που αυξάνεται το κύρος του forum και προάγει το επίπεδο των συμμετεχοντών.

Αυτά και τέλος το ζήτημα από εμένα.

up
5 users have voted.
Lap
Εικόνα Lap
Last seen: Πριν από 1 δευτερόλεπτο
Εγραψα, οτι μου λές για ωμο

Εγραψα, οτι μου λές για ωμο αυτοκινητο. Και ειπα να μπεις σε ραλλακι group n θα βγεις με μωλοπες στην πλλτη και οτι εχω εμπειρια απο m3...αυτα ηταν ωμα αυτοκινητα.

Τα εσβησα οχι για εσενα, αλλα για να μην κανω επίδειξη αυτοκινητων, εμπειριών και περιουσιας. Αυτο ειναι πραγμστικα προσβλητικα, η επίδειξη, και οχι ο εντονος διαλογος.

Επισης ειπα οτι αναπαραγεις ενα στερεοτυπο συνεχως σαν καποιους μεσηλικες εδω μεσα. Τι αλλο ειπα;

Θα τα πω πρωτος εγω....νομιζεις ντρεπομαι ή φοβαμαι;

Λαθος κανεις....

Φυσικα ειχα νευρα διοτι προσπαθησα με ωραιο τροπο να πω πως για εμενα ενα ford fiesta st ειναι σαν μικρο focus και εξηγουσα που το στηριζω αυτο.

Δεν το πιστευεις πες τα επιχειρηματα σου. Δεκτα..

Ξαφνικα εσυ αρχισες τα "πεταω την μπαλα και ειμαι εκτος θεματος" αναπαραγοντσς στερεοτυπα καποιων μεσηλικων (που να σου πω την αληθεια μεσα απο την συμαπθεια μου και θαυμασμό μου προς αυοτυς εχουν παρει αυτο το διακαιωμα εστω και έμμεσα, π.χ ο Χαρης...ενω βριζομαστε...κερδισε ως εναν βαθμο το δικαιωμα να αναπαραγει στερεοτυπα κατα εμου....μη παιρνεις φορα Χαρη) .

Εσυ απο που και ως που;

Και τέλος πάντων σαν παιδιαστικη διαμαχη φαινεται αυτη,  εχεις θεμα μαζι μλυ το λυνεις κατευθείαν με εμενα. 

Να ζητας αλλαγες κανονισμών ειναι καπως....δεν το βλεπες;

Και εγω θελω να κανω block ατομα σαν εσενα που παρεξηγουνται ευκολα....αλλα δεν γινεται τι να κανω;

Υ.γ Επισης ειμαι ανορθόγραφος, πολλες φορες διορθωνω ορθογραφικα λαθη.

Τεσπα καλη καρδια....χαλάρωσε....εχουμε πανδημια καινεμεις μαλωνουμε για χαζομάρες 

up
6 users have voted.
shumakos
Λέω λοιπόν να το κόψω και

Λέω λοιπόν να το κόψω και συνεχίζεις τα ψέματα ή μάλλον τις μισές αλήθειες που είναι ακόμη χειρότερες.

"Ρε ενα σκατουλακι εχετε με ντιζελ
κινητηρα. Χαλαρωστε πια...."  ήταν η φράση που με  ενόχλησε.

Τι λες λοιπόν ότι με πείραξε από το παραπάνω; Τη στιγμή μάλιστα που σε εκείνο το νήμα το μόνο που έγραψα για το δικό μου αμάξι είναι ότι η μαγεία του ST δεν οφείλεται στο σασμάν που συνεχώς επαναλάμβανες, γιατί πολύ απλά και το dieseλάκι μου το ίδιο φοράει. Σε όλη την αντιπαράθεση αυτή ήταν η αναφορά στο δικό μου αυτοκίνητο. Κι εσύ βγήκες να γράψεις το παραπάνω. Λίγη ντροπή για το αντικείμενο στο οποίο διαθέτει ο άλλος το αποτελεσμα του κόπου του. Αν το άφηνα την επόμενη φορά που θα βρισκόμασταν απέναντι θα έβρισκα στο mailbox ότι είμαι μ.....ς με έναν άγνωστο αριθμό χρηστών να το εχουν διαβάσει και κανέναν τρόπο να απαντήσω. 

Οπότε συμφωνείς με την αλλαγή που προτείνω. Θα σε προστατέψει, εφόσον δε διαβάζεις δεύτερη φορά τι γράφεις πριν πατήσεις για το post. Αυτά...

Edit. Κρατάω στην παράθεση που έκανα μόνο τη φράση που με αφορά.

up
5 users have voted.
Lap
Εικόνα Lap
Αυτο εσυ θεωρεις οτι ειναι

Αυτο εσυ θεωρεις οτι ειναι λογος να γραφουμε τοσα πολλα;

Δεν ειναι μισες αληθειες, δεν το θυμομουν ολο το ποστ κατα γραμμα. Δεν το θεωρω σοβαρη προσβολη.

Εχεις δει τι λενε διαφοροι αλλοι εδω μεσα με το γαντι και με τακτ και πως προσβάλλουν; Εδω αλλοι ευχονται ποτε θα πεθανει μια γενια για να ησυχασουμε επειδη δεν συμμφωνουν πολιτικα με τον συμφορουμιτη.....αυτο ειναι ακραια προσβολη, οχι το σκατουλακι diesel

Πολυ ευκολα θίγεσαι;

Καθησα και ειδα τα ποστς.

Στην αποψη μου και συμπαθεια μου στο fiesta st , αντιπαραθεσες πως η διαφοραντους ειναι μονο τα σκληροτερα αμορτισερ εναντι του diesel σου. 

Σου ανελυσα πως υπαρχουν και αλλα στοιχεια που το κανουν ξεχωριστο, εσυ επεμενες, πολυ ομορφα ανελυσα ξανα την αποψη μου....... Και ξαφνικα αρχισες τα στερεοτυπα οπως ανεφερα στο πιο οανω ποστ με τα υστερογραφα. Το επαιζες καινιστορια και πιο κατω οπου επικαλλησε το υστερογραφο σου.

Ε φυσικα θυμωσα και απήντησα οτι ενα σκατουλακι εχεις με ενα diesel κινητηρα. Οχι ενα hot hatch, ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ

Και απηντησα ετσι διοτι επικαλέστηκες ενα στεροτυπο κατα εμου,

Τι να πω ρε shumako συγχωρεσε με που εθιξα το diesel σου. 

Επισης κανεις αλμα συμπερασματων οτι θα σε εβριζα ετσι χυδαια, αν το εκανα στελνεις το email στην Διαχείριση και αυτοι με στελνουν διακοπες για να ηρεμησω. 

Δεν ειναι κατι μη το σύνηθες. 

Απλα εσενα δεν σε εθιξε αυτο, θεωρω πως σε εθιξε οτι ειπα κατι κακο για το diesel σου. Το οποιο παραδεξου του πως δεν ειναι σπορτιφ αυτοκινητο μονο του οτι εχει καπως σκληρα ελατηρια. Τπ st διαφερει κατα πολυ απο το diesel δικο σου. Θυμιζει μαλιστα focus (st)

Τεσπα θεωρω υπερβολικο το ολο θεμα. Αν θες τη συγνωμη μου να νιωσεις ανετα, σου ζητω συγνωμη.

Υ.γ. Εχεις δει εσυ να υποτιμω τον κοπο καθε ανθρωπου για το αυτοκινητο του; εχεις δει ποσα φτωχομπινεδικα αυτοκινητα κοιτω και αναλύω; τι συμπερασμα βγαζεις απο αυτο;

Οχι δεν συμφωνω με την αλλαγη που προτεινεις, πως εβγαλες αυτο το συνπερασμα;

Δεν συμφωνω γιατι ειναι διακαιωμα του καθε ανθρωπου να σβησει οτι πληροφοριες εχει δώσει σε συζητησεις στις ψηφιακες πλατφόρμες, ειναι δικαιωμα του και μαλιστα ειναι οδηγεια της ε.ε. η οποια ενσωματωθηκε στο εθνικο μας δικαιο.

(Κατι που εκανες εσυ ποσταροντας κατι που τελικα δεν ηθελα να γινει δημοσιως και το απέσυρα, δηλαδη ποσταρεις κατι που με αφορα προσωπικα, χωρις την αδεια μου..για προσεξε καλα αυτο που σου λεω και θα καταλάβεις)

Οποτε οπως ξαναειπα....χαλαρωσε, δες ξανα τον διαλογο και μην θιγεσαι τοσο ευκολα. Εγω πραγματικα δεν ειχα κανενα κακο σκοπο κατα εσενα. 

up
4 users have voted.
shumakos
Πάλι πολλά γράφεις. Και πάλι

Πάλι πολλά γράφεις. Και πάλι προσπαθείς να κανεις το άσπρο μαύρο. Γράφω επί λέξει μέσα στο θέμα. "Το  Fiesta ST δεν έχει σχέση ούτε με τα απλά Fiesta, ούτε με το Focus, είναι κάτι ξεχωριστό" . Στο παρελθόν δε, έγραψα ότι δεν προτίμησα το ST λόγω της σκληρής του ανάρτησης. Ποτέ και πουθενά δεν έγραψα ότι είναι το ίδιο απλά με σκληρότερη ανάρτηση. Ίσα-Ίσα στο παρελθόν έχουμε συμφωνήσει μεταξύ μας ότι οι διαφορές που έχει το ST από τα απλά Fiesta είναι περισσότερες από αυτές που έχουν τα Swift sport από τα απλά.

Τώρα για το αρχικό μου ποστ εδώ μέσα. Έκανα πια πρόταση στη διαχείριση για να μην ξαναδώ κάτι τέτοιο. Ούτε όνομα έδωσα, ούτε στοχοποίησα. Δε με νοιάζει η τιμωρία σου, αλλά η ψυχική μου ηρεμία εφόσον ειμαι εύθικτος όπως λες. Αν δεν πεταγόσουν να το κάνεις ροντέο, το θέμα θα είχε μείνει σε αυτή την πρόταση και τέλος. 

Το λογικο άλμα έχει να κάνει με το ότι αν συμπεριφορές δε σταματάνε όσο είναι νωρίς, διογκώνονται.

Τέλος πάντων, από ό,τι βλέπω, παρότι είναι τικαρισμένο να δέχομαι notifications, βλέπω ότι στην πράξη έχω να δεχτώ ειδοποίηση τουλάχιστον μια μέρα. Αν τις έχει απενεργοποιήσει η διαχείριση μέχρι να βρει μόνιμη λύση, όλα καλά. Γιατί ούτε το "πονάει χέρι, κόβει χέρι" είναι ωραίο. 

up
5 users have voted.
Lap
Εικόνα Lap
Ωραια....τωρα για να

Ωραια....τωρα για να κατάλαβεις την αξια του edit ζητω να σβησεις πληροφοριες που αφορουν την περιουσια μου, και εσβησα εγω, ενω εσυ χωρις την αδεια μου ποσταρες αυτούσιες σε δικονσου post.

Να δεις τι πρακτικο που ειναι το  edit, και οτι τελικα το χρειαζεσαι και εσυ wink

Το θεμα με τα πολλα emails το εχω αναφερει και εγω. Ξε-τικαρω το κουτακι απο κατω σε καθε νημα αλλα καιναπλι ερχονται e mails 

Ξερεις ποσα εχω;;; 30.000!

Υποψιαζομαι (καθως ξαναδιαβαζω τα posts) οτι ολο αυτο ξεκινησε διοτι δεν εβαλα διπλα στο focus το "st"

Εννοω, focus st φυσικα και οχι σκετο focus (που ισως καταλαβες εσυ)

Μηπως αυτο ηρεμησει τα πνεύματα και φερει ενα κοινο εδαφος να παμε παρακατω;

Κερνάμε pop corn στο forum αν δεν το κατάλαβες....

Επισης δεν ειχα σκοπο να θιξω το αυτοκινητο σου, απλα ειπσ οτι το st ειναι ονειρο και ενα μικρό focus, οπου μετα ανελυσα τεχνικά,  σε απαντηση της ένστασης σου γιατι το λεω αυτο, μεχρι που   "φαγαμε τα μουστακια μας" χωρις λογο. (Το κιβωτιο ειναι ενα μερος αυτου, τα αλλα η αναρτηση και το αμάξωμα) 

Τεσπα.

Εγω παντως ειμαι συμφωνος να σβηστουν τα posts με τους καυγαδες μας που "λερωνουν" το τοπικο νήμα.

up
4 users have voted.
shumakos
Εγώ δεν είμαι σύμφωνος να

Εγώ δεν είμαι σύμφωνος να σβηστούν τα post. Δε μετανιώνω σε κάτι. Ο,τι έγραψα, το έγραψα με πλήρη επίγνωση. 

Το αν εννοούσες Focus  ST δεν μπορώ να μυρίσω τα νύχια μου για να το καταλάβω. Τόσα γράφεις, τα δύο γραμματάκια σε βαραίνουν;

Βεβαίως τώρα που το ξανασκέφτομαι εννοούσες ότι το  Fiesta ST έχει το κιβώτιο του Focus ST; Εγώ παρανόησα; Χμμμ... Σε παρακαλώ μη συνεχίζεις.

up
5 users have voted.
Lap
Εικόνα Lap

Ok το λυνουμε και με υγεια ευχομαι....smiley

Ευχομαι να εχουμε πιο επικοδομητικους διαλογους, και απο πλευρας μου ζητω συγνωμη που δεν διευκρινησα απο την αρχη οτι εννοω τεχνικες λυσεις του focus st και οτι στο τέλος τσαντίστηκα και χαλασε ο διαλογος. Παρεξηγηση μοντελου υπηρξε μαλλον.

Μη νομιζεις με την καραντινα ολα μου φταινε πια. Οχι οτι ειμαι νορμαλ ανθρωπος, αλλα πλεον με το κλείσιμο ολη μερα μεσα, και λογω τηλεργασιας, εχω σκασει πια.

up
5 users have voted.
shumakos
Το τροποποίησα. Ελπίζω να

Το τροποποίησα. Ελπίζω να ικανοποιήθηκες. Καλή συνέχεια.

up
5 users have voted.
nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
Last seen: Πριν από 20 λεπτά 44 δευτερόλεπτα
δεν εμφανίζει filtered HTML text editor

δεν εμφανίζει filtered HTML text editor, πρέπει να το γυρίσεις σε plain text, για να γράψεις
edit έφτιαξε, λίγο αφού έκανα το ποστ. Μπράβο αμεσότητα το techical team

up
3 users have voted.

And Another Passionless Night, And Another Hopeless Fight, And Another Battle That I've Lost !!!

piliourits
Εικόνα piliourits
Last seen: Πριν από 1 ώρα 33 λεπτά
BOTS
up
3 users have voted.
Fanis75
Global Moderator, Moderator
Εικόνα Fanis75
Last seen: Πριν από 16 λεπτά 26 δευτερόλεπτα
Ευχαριστούμε....καθαρίστηκαν!

Ευχαριστούμε....καθαρίστηκαν!!

up
3 users have voted.
piliourits
Εικόνα piliourits
https://forum.4troxoi.gr
up
3 users have voted.
alexandros.K
Εικόνα alexandros.K
Last seen: Πριν από 2 εβδομάδες 1ημέρα
https://forum.4troxoi.gr
up
3 users have voted.
nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
bot και άλλα

https://forum.4troxoi.gr/forum/klasika-kai-istorika-montela/ta-klasika-aytokinita-gernoyn-kai-megalonoyn

γενικά έχει θέμα με ποστ το φόρουμ τώρα το πρωί, εργασίες στη βάση??

up
3 users have voted.

And Another Passionless Night, And Another Hopeless Fight, And Another Battle That I've Lost !!!

nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
bot bot
up
3 users have voted.

piliourits
Εικόνα piliourits
και μάλλον έρχονται όλα απ'

και μάλλον έρχονται όλα απ' τον ίδιο σέρβερ

up
2 users have voted.
nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
bot bot 2

https://forum.4troxoi.gr/forum/tehnika-themata-veltioseis/diilektriko-graso-se-speiromata-mpoyzi

και

https://forum.4troxoi.gr/forum/klasika-kai-istorika-montela/pos-na-ektimisete-ena-klasiko-aytokinito

θα μπορούσε να μην είναι αλλά μονο και μόνο επειδη εχει πεσει translate και δεν βγαινει νόημα πρεπει να φυγουν

up
2 users have voted.

nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
καλή botoχρονια!

formula 1 bot

https://forum.4troxoi.gr/forum/formula-1/forecast-diagram-2012-r1-aus-until-sab

πρέπει να λύθει αυτό

up
3 users have voted.

dettol
Last seen: Πριν από 18 ώρες 38 λεπτά
Δεν μπορω να βρω την σελιδα

Δεν μπορω να βρω την σελιδα με τα προσωπικα μηνυματα. Μου εστειλε καποιος απο το φορουμ μηνυμα, μου ηρθε ειδοποιητηριο email και οταν κλικαρω το λινκ απο το email, μου βγαζει μηνυμα "δεν εχετε προσβαση", ενω ειμαι ηδη logged in στον λογαριασμο μου. Κανω κατι λαθος;

up
2 users have voted.
nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
Δεν υπάρχουν προσωπικά μηνύματα στο φόρουμ πια!!!

Δεν υπάρχουν προσωπικά μηνύματα στο φόρουμ πια!!! Μόνο μέιλ!

Στο τέλος του μέιλ είναι το μήνυμα που σου στείλανε

Το μειλ έχει αυτή τη μορφή, σωστά???

Hello nickthetrib,

χχχχ (https://forum.4troxoi.gr/users/χχχ) has sent you a message via your
contact form (https://forum.4troxoi.gr/user/56996/contact) at 4t forum by
4troxoi car magazine.

If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at
https://forum.4troxoi.gr/user/56996/edit.

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Τα τελευταία χχχχχ είναι το μήνυμα

up
3 users have voted.

dettol
Last seen: Πριν από 18 ώρες 38 λεπτά
nickthetrib wrote:

nickthetrib wrote:

Δεν υπάρχουν προσωπικά μηνύματα στο φόρουμ πια!!! Μόνο μέιλ!

Στο τέλος του μέιλ είναι το μήνυμα που σου στείλανε

Το μειλ έχει αυτή τη μορφή, σωστά???

Hello nickthetrib,

χχχχ (https://forum.4troxoi.gr/users/χχχ) has sent you a message via your
contact form (https://forum.4troxoi.gr/user/56996/contact) at 4t forum by
4troxoi car magazine.

If you don't want to receive such e-mails, you can change your settings at
https://forum.4troxoi.gr/user/56996/edit.

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Τα τελευταία χχχχχ είναι το μήνυμα

Κατανοητο, επομενως κατευθειαν reply στο email που θα μου ερθει

up
2 users have voted.
nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
Ναι

dettol wrote:

Κατανοητο, επομενως κατευθειαν reply στο email που θα μου ερθει

Ναι

up
2 users have voted.

Lap
Εικόνα Lap
Προς την διαχειρηση

Οι αντιρρήσεις σας δεν γίνονται αποδεκτές και ισχύει αυτό που σας επισημάνθηκε. [Admin]

up
3 users have voted.
Lap
Εικόνα Lap
Μαλιστα, 

Μαλιστα, 

Αρα, οταν θα χρειαστει να αναφερθω στα suzuki ή στο suzuki swift ως αντιπαλο καποιου αλλου αυτοκινήτου και δη σε ερωτησεις ενδιαφερομενων της κατηγοριας του, με ποιο τροπο μπορω να το κανω;

Το suzuki vitara θα θεωρηθεί spam; 

Ποιος τροπος και ποιες στιγμες ειναι αποδεκτες απο εσας ωστε να αναφερω την εταιρια αυτην οταν το κρίνω εγω πως αποτελει ανταγωνιστικη με καποια ανταγωνιστικα μοντελα κατα τις συζητησεις στο forum;

Θα ηθελα να μου επισημάνετε τον τροπο. 

Το 2008 μπορω να το αναφερω ελευθερα οπως αλλα μελη; 

Το οτι τα διπλοσυμπλεκτα ειναι κακα κιβωτια, οπως αλλα μελη; 

Πραγματικά ρωτωχωρις ειρωνεία και κακο σκοπο, διοτι δεν ξερω αν θα μπορω να ξαναναφερω το ονομα της εταιριας ή το μοντελο της χωρις να μου επιβληθει ποινη. Δηλαδη, δεν ξερω πως θα δειτε και αξιολογήσετε καθε αναφορα μου σε αυτο και ετσι αυτό καθιστα αγχωτικη την χρηση του forum. 

Σας ευχαριστω πολυsmiley

Υ. Γ Θα σας ζητουσα τη χαρη αν μπορείτε να μην σβηνετε τα post με τις αποψεις μου επι των θεματων που με απασχολούν αφοσον δες παραβιαζουν καποιον απο τους ορους χρησης του forum.

up
3 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo