Αποχώρηση Mod(s)

539 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
MIXOStsi
Last seen: Πριν από Ποτέ
Re: Αποχώρηση Mod(s)

Μπράβο nass και mirage και σε όλους τους υπόλοιπους !!!

Πραγματική ξεφτίλα...

up
2 users have voted.
mikeerfol

Μπράβο στους (πρώην) mods και ευχαριστούμε για την ενημέρωση

Πραγματικά είναι κρίμα τα όσα συνέβησαν σε αυτό το φόρουμ....

up
3 users have voted.
socratesn

Ωραιος Nass ,ευχαριστουμε κ εσενα και ολους τους μοντ γιατι κακα τα ψεμματα διατηρουνταν συνηθως πολυ καλο κλιμα εδω μεσα.
Κατα τ αλλα ειναι αστειο αυτο που γινεται και τραγικοι οσοι το σκεφτηκαν/πραγματοποιησαν (ω γουειτ θα φαω μπαν )
Μακαρι καποτε να επανελθει στην παλια κατασταση το φορουμ..

up
3 users have voted.
tm
Ποια είναι η ιδιοκτησία του

Ποια είναι η ιδιοκτησία του φόρουμ;

up
2 users have voted.
Orestisren

Παίδες με αρχή τον Nass και μετά τους Cmarin, Mirage, Hellenic Tifosi, kouk ευχαριστούμε που μας ενημερώσατε για το τι μέλει γενέσθαι, τις αποφάσεις που λάβατε και τους λόγους που σας οδήγησαν σε αυτές καθώς μπορέσαμε και παρακολουθήσαμε την κατά πως φάνηκε κατρακύλα του forum αυτού τον τελευταίο καιρό.
Για μένα βέβαια η αλλαγή καθαυτή και ο τρόπος που έγινε λέει πολλά και βέβαια εντάσσεται κι αυτή, δυστυχώς, στη σαπίλα κοντεύει να μας πνίξει τα τελευταία χρόνια στην Ελλάδα, καθώς τελικά φαίνεται πως λίγος κόσμος σε τούτη εδώ τη χώρα έχει το πνευματικό επίπεδο και την παιδεία να ξέρει να συμπεριφέρεται μέσα στο σύνολο, ακόμη κι αν αυτό εντάσσεται στα πλαίσια ενός forum όπως αυτό, σεβόμενος τους κανόνες που το διέπουν σε όποια θέση κι αν βρίσκεται.
Το θέμα εμπορικοποίησης του forum όπως τέθηκε από άλλους δε το σχολιάζω καθώς με αηδίασε και δεν θέλω να επεκταθώ πέρα από αυτό.
Να σας ευχαριστήσω όλους από τη διαχειριστική ομάδα, κι αυτούς που γνωρίζω προσωπικά από συναντήσεις-εκδρομές κι αυτούς που δεν ξέρω, καθώς όσο καιρό υπήρξα εδώ (πάνε 4 χρόνια πλέον) η συμπεριφορά σας από την αρχή (που πρακτικά με πμ μου μάθατε πως να συμπεριφέρομαι και να γράφω σε ένα φόρουμ σαν κι αυτό) ως το τέλος ήταν άψογη απέναντι μου και κρίνω πως γενικά η δουλειά που γινόταν στο moderating ήταν άψογη.

Τέλος κρατώ αυτό

mirage":mbn3of7g wrote:
Είμαι σίγουρος πως οι ιντερνετικοί και όχι μόνο δρόμοι με πολλούς απο τους χρήστες εδώ θα ξαναδιασταυρωθούν στο μέλλον γιατί υπάρχουν πολλά που μας ενώνουν και λίγα, ασήμαντα και μικρά, που μας χωρίζουν.
Καλή συνέχεια λοιπόν και απο εμένα.
Υ.Γ. Είναι λίγο περίεργο να γράφεις ένα τέτοιο ποστ 12 χρόνια μετά ειδικά όταν ποστάρεις σε κάτι που μοιάζει τελείως ξένο πλεον.

Ειδικά το πρώτο σκέλος για μένα βρίσκεται μπροστά μας

Edit Κι επειδη το σκέφτομαι πόση ώρα καθώς αυτό που έγραψα δεν πρέπει να ήταν και πολύ σαφές.
Αντίο φίλοι μου. Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα αλλού

up
2 users have voted.
kostis20
Last seen: Πριν από 2 μήνες 1ημέρα

Μιλάμε για τεράστια ξεφτίλα.
Νομίζω οτι πλέον εφτασε η ωρα να οργανώσουμε μόνοι μας κάτι.
Ελπίζω να μη χαθούμε.

up
2 users have voted.
x4r7s

Ευχαριστούμε πολύ για τις διευκρινήσεις!

Όποιος έχει σχέδια για κάτι καινούριο, ας μου στείλει πμ.

up
3 users have voted.
Geo f1
Last seen: Πριν από 3 ημέρες 14 ώρες

Και μενα πμ παρακαλω.

Και στο καινουριο να ειμαι μοντ παρακαλω.

up
3 users have voted.
mikeerfol

Geo f1":m8x19qsc wrote:
Και μενα πμ παρακαλω.

+1

Quote:
Και στο καινουριο να ειμαι μοντ παρακαλω.

Όχι όχι, το παίρνω πίσω το +1

up
1 user has voted.
dim8

Nass Cmarin, Mirage, Hellenic Tifosi, kouk ευχαριστουμε για τις εξηγησεις.
Θλιβερα ολα αυτα....κριμα για την ιστορια του περιοδικου και του ονοματος.

οι νεοι διαχειριστες δεν βλεπω να μπαινουν στον κοπο να εξηγησουν...

up
4 users have voted.
HighFidelity
Με τα λεφτά μου και με τον

Με τα λεφτά μου και με τον παρά μου... κλπ κλπ
Τουλάχιστον δόθηκε επιτέλους απάντηση στο μεγαλειώδες ερώτημα, "Μήπως είμαι μαλάκας".
Η απάντηση είναι καταφατική προφανώς...
+1 στον φίλο BEAMS, άντε γαμηθείτε ρε νούμερα.
ΥΓ: Όποιος σβήσει αυτό το ποστ, θα έχει 1% επιστροφή ΑΜΕΣΑ, και επιπλέον 100% επιστροφή μέσω κάρτας LYONESS.

up
2 users have voted.
ililias

Ψάχνοντας τα "μπανεράκια", για πρώτη φορά, αντί να δω εκείνο που είχα την περιέργεια να δω (μαντεύετε ποιο, ναι;) είδα άλλο, από dating site. Έπαθα μια ψυχολογία, είπα "είναι δυνατόν;", το πάτησα κ ναι, είναι από το σάιτ γνωριμιών μιας Αναστασίας.
Εσείς που όλα τα προσέχετε, το είχαμε καιρό αυτό;

up
1 user has voted.
giannik1977
Απ: Αποχώρηση Mod(s)

Για να ελαφρυνω λιγο το κλιμα , σε αυτο ειναι mod ο κουπεας....:grin::grin:

up
3 users have voted.
mikeerfol
Re: Απ: Αποχώρηση Mod(s)

giannik1977":2jyv10ys wrote:
Για να ελαφρυνω λιγο το κλιμα , σε αυτο ειναι mod ο κουπεας....:grin::grin:

Ωχ, στο [spoiler:2jyv10ys]bourdela.com[/spoiler:2jyv10ys] θα βρεθούμε όλοι δηλαδή;

up
3 users have voted.
nikospappas
Last seen: Πριν από 1 εβδομάδα 6 ημέρες
Υπάρχει στο Facebookη ομάδα

Υπάρχει στο Facebookη ομάδα Το γρασο του 4tforoum, Όσοι έχετε Facebook μπείτε να τα λέμε και από εκεί μέχρι να βρούμε κάτι άλλο. Δυστυχώς είμαι από κινητό και δεν μπορώ η
δεν ξέρω να βάλω απευθείας λινκ.
Κρίμα για όλα αυτά που εγιναν.

up
2 users have voted.
HighFidelity
Απ: Re: Αποχώρηση Mod(s)

stefan147":3qudn9xr wrote:
Από εχθές δεν ήθελα να τοποθετηθώ για τις αλλαγές που συμβαίνουν γιατί δεν εμπίπτουν στο πεδίο ενδιαφερόντων μου. Ποσώς με απασχολεί ποιος είναι mod, ιδιοκτήτης, μέτοχος και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Καταλαβαίνω πλήρως τον προβληματισμό κάποιων παιδιών, και δη αυτών που στην ουσία εδώ και χρόνια "εργάζονταν" εθελοντικά βρισκόμενοι όλο το 24ωρο πάνω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο. Αντιλαμβάνομαι επίσης και την αηδία που εκφράζουν κάποιοι απέναντι σε πυραμίδες και λοιπές απαταιωνιές, αλλά κι αυτό είναι κάτι που μπορεί πολύ εύκολα ο καθένας να το αποκλείσει.

Από την άλλη δεν αντιλαμβάνομαι τους συναισθηματισμούς και κυρίως τη σύνδεση με το περιοδικό. Ίσως για κάποιους πολύ παλιούς αυτή η σύνδεση να υπάρχει. Για τους περισσότερους όμως με 5-7 χρόνια παρουσίας πιστεύω ότι είναι εντελώς αδιάφορη, όπως αντίστοιχα αδιάφορο και ανύπαρκτο είναι και το περιοδικό.

Προσωπικά δεν βλέπω λόγο για τους περισσοτερους να αποχωρήσουν, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων που προανέφερα. Τι μας νοιάζει αν είναι καθυστερημένος ο SV2 ή αν έχει Ferrari ή πως την απέκτησε? ΟΚ η νέα διαχείρηση έδωσε τραγικά δείγματα κάνοντας mod ένα μπαναρισμένο με διπλοεγγραφές αλλά αν όλα τα υπόλοιπα παραμείνουν ως έχουν και ο καθένας αποκλείσει και όποιο περιεχόμενο θεωρεί προσβλητικό, γιατί να μη συνεχίσει το φόρουμ ως έχει? Κι ας βάλουν 2057985 banner της Lyoness. Στα @@ μας.

Τίποτε δεν θα παραμείνει ως έχει. Κάποιοι αποφάσισαν πως θα βγάλουν φράγκα στην υγεία των κορόιδων...
Να τα βγάλουν, αλλά όχι έτσι.
Μέχρι σήμερα, αυτό το φόρουμ είχε άλλο χαρακτήρα. Πλέον, αυτοί που το διαχειρίζονται, και ο σκοπός που έχουν, μου προκαλεί απλά αηδία.
Μέχρι σήμερα μπορούσα να τους αγνοώ, ή να τους τρολάρω, τώρα αυτό δεν γίνεται. Τόσο απλό είναι.
Και πιο αηδιαστική είναι η στάση που κρατούν τα τσιράκια τους... Κάποιοι σιωπούν, κάποιοι εκδηλώθηκαν, όλοι τους είναι γτπ και καταλήγω πάλι στα σοφά λόγια του BEAMS...

up
4 users have voted.
mikeerfol

Να τοι πάλι οι γρίφοι..

up
2 users have voted.
Bayern7
Last seen: Πριν από 3 μήνες 1 εβδομάδα
Re: Απ: Re: Αποχώρηση Mod(s)

HighFidelity":1f7rmwu8 wrote:
Και πιο αηδιαστική είναι η στάση που κρατούν τα τσιράκια τους... Κάποιοι σιωπούν, κάποιοι εκδηλώθηκαν, όλοι τους είναι γτπ και καταλήγω πάλι στα σοφά λόγια του BEAMS...

Όντως. Κάποια μέλη που είναι λαλίστατα σε όλα σχεδόν τα threads και τα subfora και έχουν γνώμη επί παντός επιστητού, δεν έχουν ακόμα πάρει θέση.
Τι ξεφτίλα είναι αυτή ρε; Πάρτε θέση ρε λαμόγια. Τι φοβάστε; Μη σας κάνει ντα η νέα διαχειριστική ομάδα.

up
1 user has voted.
Geo f1
Last seen: Πριν από 3 ημέρες 14 ώρες

mikeerfol":dz3ql13i wrote:
Να τοι πάλι οι γρίφοι..

Να παλι ο περιεργος

Αχ Δασκαλος που σου χρειαζεται...

up
3 users have voted.
mikeerfol

Geo f1":1vqpfy39 wrote:
mikeerfol":1vqpfy39 wrote:
Να τοι πάλι οι γρίφοι..

Να παλι ο περιεργος

Αχ Δασκαλος που σου χρειαζεται...

Κάποιος άλλος όμως έλεγε "μην με πείτε κουτσομπόλα αλλά δέχομαι πμ με εξηγήσεις"

up
2 users have voted.
v@silis
Re: Απ: Re: Αποχώρηση Mod(s)

HighFidelity":1kq7w9xj wrote:

ναι, αυτο είναι το χειρότερο. άτομα με ατελείωτα ποστ σε κάθε θέμα, έχοντας γνώμη για όλους και για όλα και ξαφνικά δεν ποστάρουν τουλάχιστον σε αυτά τα 2-3 θέματα που αφορούν το συγκεκριμένο θέμα.
άμα δω και αυτούς mod ... πάει ολοκληρώθηκε το παραμύθι

up
3 users have voted.
panos2171
Last seen: Πριν από 9 ώρες 7 λεπτά

stefan147":1jrqvp9n wrote:
Από εχθές δεν ήθελα να τοποθετηθώ για τις αλλαγές που συμβαίνουν γιατί δεν εμπίπτουν στο πεδίο ενδιαφερόντων μου. Ποσώς με απασχολεί ποιος είναι mod, ιδιοκτήτης, μέτοχος και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο. Καταλαβαίνω πλήρως τον προβληματισμό κάποιων παιδιών, και δη αυτών που στην ουσία εδώ και χρόνια "εργάζονταν" εθελοντικά βρισκόμενοι όλο το 24ωρο πάνω από μια οθόνη και ένα πληκτρολόγιο. Αντιλαμβάνομαι επίσης και την αηδία που εκφράζουν κάποιοι απέναντι σε πυραμίδες και λοιπές απαταιωνιές, αλλά κι αυτό είναι κάτι που μπορεί πολύ εύκολα ο καθένας να το αποκλείσει.

Από την άλλη δεν αντιλαμβάνομαι τους συναισθηματισμούς και κυρίως τη σύνδεση με το περιοδικό. Ίσως για κάποιους πολύ παλιούς αυτή η σύνδεση να υπάρχει. Για τους περισσότερους όμως με 5-7 χρόνια παρουσίας πιστεύω ότι είναι εντελώς αδιάφορη, όπως αντίστοιχα αδιάφορο και ανύπαρκτο είναι και το περιοδικό.

Προσωπικά δεν βλέπω λόγο για τους περισσοτερους να αποχωρήσουν, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων που προανέφερα. Τι μας νοιάζει αν είναι καθυστερημένος ο SV2 ή αν έχει Ferrari ή πως την απέκτησε? ΟΚ η νέα διαχείρηση έδωσε τραγικά δείγματα κάνοντας mod ένα μπαναρισμένο με διπλοεγγραφές αλλά αν όλα τα υπόλοιπα παραμείνουν ως έχουν και ο καθένας αποκλείσει και όποιο περιεχόμενο θεωρεί προσβλητικό, γιατί να μη συνεχίσει το φόρουμ ως έχει? Κι ας βάλουν 2057985 banner της Lyoness. Στα @@ μας.

Έχεις διανοητική καθυστέρηση, είσαι τσιράκι και ρουφιάνος, είσαι ο μόνος ενεργός χρήστης που ανατίθεσαι, έχεις αναλάβει νέα καθήκοντα...

up
2 users have voted.
mikeerfol

BILL33":1vabgbs7 wrote:
mikeerfol":1vabgbs7 wrote:
Να τοι πάλι οι γρίφοι..

το "γέροντα" ξέχασες!

up
1 user has voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo