Mitsubishi Space Star

Neondreamer
Last seen: Πριν από 3 μήνες 22 ώρες
andreasg wrote:

andreasg wrote:

Neondreamer wrote:

Ευχαριστούμε θερμά παίδες! smiley

Ομολογουμένως γενναία απόφαση, Ανδρέα, να πάμε για νέο Μιτσυ με αβέβαιο το μέλλον της εταιρείας στην Ευρώπη

Δεν νομιζω να εχουμε θεμα τουλαχιστον για την 5ετια της εγγυησης. Εξουσιοδοτημενα service θα συνεχισουν να υπαρχουν (λογικα τα ιδια με τωρα) οποτε δεν βλεπω κατι κακο. 

Ναι δεν αντιλέγω, απλώς είναι πιο ...ζην επικινδύνως ν' αγοράζεις το 2021 ένα μιτσουμπισι του κουτιού με κορδέλα & περιτύλιγμα, παρά ένα χιουνται ι10 ας πούμε ενδεικτικά

up
2 users have voted.
andreasg
Last seen: Πριν από 21 ώρες 32 λεπτά
Neondreamer wrote:

Neondreamer wrote:

andreasg wrote:
Neondreamer wrote:

Ευχαριστούμε θερμά παίδες! smiley

Ομολογουμένως γενναία απόφαση, Ανδρέα, να πάμε για νέο Μιτσυ με αβέβαιο το μέλλον της εταιρείας στην Ευρώπη

Δεν νομιζω να εχουμε θεμα τουλαχιστον για την 5ετια της εγγυησης. Εξουσιοδοτημενα service θα συνεχισουν να υπαρχουν (λογικα τα ιδια με τωρα) οποτε δεν βλεπω κατι κακο. 

Ναι δεν αντιλέγω, απλώς είναι πιο ...ζην επικινδύνως ν' αγοράζεις το 2021 ένα μιτσουμπισι του κουτιού με κορδέλα & περιτύλιγμα, παρά ένα χιουνται ι10 ας πούμε ενδεικτικά

Απο την μια πλευρα ναι αλλα και παλι δεν ηταν ανασταλτικος παραγοντας για εμας. Πιο πολυ προβληματιζομαι εγω για τον επισημο εισαγωγεα με αυτα που εχω ακουσει παρα για το οτι η mitsubishi φευγει απο την Ευρωπη. Και εμενα αλλα και της γυναικας μου αφου αυτη θα το εχει και οδηγει μας αρεσε περισσοτερο απο τα υπολοιπα της κατηγοριας. Και ως γνωστον happy wife,happy life!

up
1 user has voted.
GGAB
Last seen: Πριν από 5 ημέρες 20 ώρες
Χωρίς ίχνος πλάκας,το 2017

Χωρίς ίχνος πλάκας,το 2017 ήμουν ανάμεσα στο space star και το i10!!!

Κατέληξα στο δεύτερο αν και οριακά μικρότερο,λόγω του αντιπροσώπου και του κόστους συντήρησης που επιβάλλει! 

up
1 user has voted.
Neondreamer
Παίδες ένα πρωθύστερο ερώτημα

Παίδες ένα πρωθύστερο ερώτημα, αυτό που λεν "στρώσιμο κινητήρα" πώς το κάνουμε;

Δε θα ξαναφέρουν λέει 1000ρι γιατί ο 1,2 βελτιώθηκε από τέλος του 2020 σε καταν/ση & ρύπους

up
0 users have voted.
REALZEUS
Εικόνα REALZEUS
Last seen: Πριν από 8 ώρες 6 λεπτά
Neondreamer wrote:

Neondreamer wrote:

Δε θα ξαναφέρουν λέει 1000ρι γιατί ο 1,2 βελτιώθηκε από τέλος του 2020 σε καταν/ση & ρύπους

Ό,τι αναφέρει ο κατασκευαστής στο manual! 

up
2 users have voted.
Neondreamer
REALZEUS wrote:

REALZEUS wrote:

Neondreamer wrote:

Ό,τι αναφέρει ο κατασκευαστής στο manual! 

Καλημέρα, ευχαριστώ!

ΕCI-MULTI που αναφέρεται, τι ρόλο παίζει;

Διαβάζω εδώ κι εκεί ότι είναι πολύ δοκιμασμένο μοτέρ, καθότι μηχανολογικά είναι λέει παλαιολιθικής περιόδουcheeky

up
0 users have voted.
andreasg
Ας γραψω λοιπν τις πρωτες

Ας γραψω λοιπον τις πρωτες εντυπωσεις αφου παρελαβα  πριν 15 μερες. 1.2 invite σε χρωμα wine red pearl

Καταρχην το χρωμα ειναι απιστευτο,ειδικα στον ηλιο και χαλαλι οι 4 μηνες αναμονη. Μεχρι στιγμης εχει κανει 800 χλμ. Πρωτο θετικο η καταναλωση του. Κινειται απο 4.6 εως 5.5 λιτρα/100  χλμ και πιστευω οτι οταν στρωσει θα πεσει κι αλλο. Ταχυτητα μεχρι 120 χλμ. Το τιμονι του κοβει πολυ,πραγμα βολικο στην κινηση. Επισης πολυ καλη ποιοτητα ηχου απο τα εργοστασιακα ηχεια πραγμα που δεν περιμενα. Για την οθονη δεν μπορω ακομα να πω κατι,δεν εχω προλαβει να ασχοληθω.

Στα αρνητκα τωρα δυσχρηστος υπολογιστης ταξιδιου αφου για να αλλαξεις τις ενδειξεις πρεπει να πατας το κουμπι μηδενισμου των χλμ. Δεν ειναι κατι τραγικο αλλα σπαστικο οταν οδηγεις. Αλλο φαουλ ειναι η βαφη απο την μεσα πλευρα καποιων κομματιων π.χ. το καπο και η ταπα βενζινης. Σαν να εχουν ψεκασει απλα λιγο χρωμα και οσο πιο εσωτερικα πας τοσο λιγοτερο χρωμα εχει. Μονο οταν τα ανοιξεις φαινεται βεβαια,εξωτερικα η ποιοτητα της βαφης ειναι αψεγαδιαστη!

Αυτα τα ολιγα μεχρι στιγμης. Να γραψω καποια χλμ ακομα και να ασχοληθω με τον επιπλεον εξοπλισμο και θα επανελθω...

up
3 users have voted.
OSFP
Last seen: Πριν από 2 ώρες 11 λεπτά
andreasg wrote:

andreasg wrote:

Ας γραψω λοιπον τις πρωτες εντυπωσεις αφου παρελαβα  πριν 15 μερες. 1.2 invite σε χρωμα wine red pearl

Καταρχην το χρωμα ειναι απιστευτο,ειδικα στον ηλιο και χαλαλι οι 4 μηνες αναμονη. Μεχρι στιγμης εχει κανει 800 χλμ. Πρωτο θετικο η καταναλωση του. Κινειται απο 4.6 εως 5.5 λιτρα/100  χλμ και πιστευω οτι οταν στρωσει θα πεσει κι αλλο. Ταχυτητα μεχρι 120 χλμ. Το τιμονι του κοβει πολυ,πραγμα βολικο στην κινηση. Επισης πολυ καλη ποιοτητα ηχου απο τα εργοστασιακα ηχεια πραγμα που δεν περιμενα. Για την οθονη δεν μπορω ακομα να πω κατι,δεν εχω προλαβει να ασχοληθω.

Στα αρνητκα τωρα δυσχρηστος υπολογιστης ταξιδιου αφου για να αλλαξεις τις ενδειξεις πρεπει να πατας το κουμπι μηδενισμου των χλμ. Δεν ειναι κατι τραγικο αλλα σπαστικο οταν οδηγεις. Αλλο φαουλ ειναι η βαφη απο την μεσα πλευρα καποιων κομματιων π.χ. το καπο και η ταπα βενζινης. Σαν να εχουν ψεκασει απλα λιγο χρωμα και οσο πιο εσωτερικα πας τοσο λιγοτερο χρωμα εχει. Μονο οταν τα ανοιξεις φαινεται βεβαια,εξωτερικα η ποιοτητα της βαφης ειναι αψεγαδιαστη!

Αυτα τα ολιγα μεχρι στιγμης. Να γραψω καποια χλμ ακομα και να ασχοληθω με τον επιπλεον εξοπλισμο και θα επανελθω...

με Γεια φιλε.... καταρχην ειανι καταπληκτικο το χρωμα που πηρες.... και εγω το ζηλευω που δεν υπαρχει σε αλλα αυτοκινητα. Αν θες βαλε και καμια φωτο να το θαυμασουμε.

Μπορειτε οσοι πηρατε να αναφερετε αν εκαναν καμια σοβαρη εκπτωση δεδομενης και της αβεβαιοτητας με την εταιρεια στην Ευρωπη?

up
0 users have voted.
andreasg
OSFP wrote:

OSFP wrote:

με Γεια φιλε.... καταρχην ειανι καταπληκτικο το χρωμα που πηρες.... και εγω το ζηλευω που δεν υπαρχει σε αλλα αυτοκινητα. Αν θες βαλε και καμια φωτο να το θαυμασουμε.

Μπορειτε οσοι πηρατε να αναφερετε αν εκαναν καμια σοβαρη εκπτωση δεδομενης και της αβεβαιοτητας με την εταιρεια στην Ευρωπη?

Ευχαριστω πολυ!

Οσον αφορα την εκπτωση μου εκανε 300€ που ειχε η mitsubishi πριν 4 μηνες(δεν ξερω αν ισχυει ακομα),μου εκοψε αλλα 150€ απο την τιμη του χρωματος και μου εκανε δωρο τα φιμε.

up
0 users have voted.
Lap
Εικόνα Lap
Last seen: Πριν από 2 ώρες 14 λεπτά
Καλοτάξιδο. Οδήγησα το παλιο.

Καλοτάξιδο. Οδήγησα το παλιο...πριν τα δυο facelift. Θυμαμαι έντονα το ποσο μαλακο κιβωτιο είχε. Άλλαζες σχέση ταχύτητας σαν να είχε αφρό. Μεσα στην πολη ήταν πολύ βολικό.

Εύχομαι καλά χιλιόμετρα και να το χαρείς. 

up
0 users have voted.
andreasg
Ευχαριστω πολυ Lap. Οντως

Ευχαριστω πολυ Lap. Οντως εχει πολυ μαλακο κιβωτιο ταχυτητων.

up
0 users have voted.
Neondreamer
Ευχές κι από μένα Ανδρέα για

Ευχές κι από μένα Ανδρέα για καλά ταξίδια, με γεια & χαρά πάντοτε!

Τελικά κατά πώς φαίνεται θα κάνουμε παρέα στο χρώμα, καθότι αναμένω και γω ένα βυσσινί 1200, αλλά σε ΙΝΦΟΡΜ !

up
1 user has voted.
andreasg
Neondreamer wrote:

Neondreamer wrote:

Ευχές κι από μένα Ανδρέα για καλά ταξίδια, με γεια & χαρά πάντοτε!

Τελικά κατά πώς φαίνεται θα κάνουμε παρέα στο χρώμα, καθότι αναμένω και γω ένα βυσσινί 1200, αλλά σε ΙΝΦΟΡΜ !

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Το χρωμα στον ηλιο ειναι απλα απιστευτο!

Ποτε σου εχουν πει παραδοση?

up
0 users have voted.
OSFP
Last seen: Πριν από 2 ώρες 11 λεπτά
Το χρωμα αυτο ειναι απιστευτο

Το χρωμα αυτο ειναι απιστευτο γενικοτερα. Μου θυμιζει το φοβερο βυσινι που ειχαν τα ford fiesta/Ka προηγουμενης γενιας και για μενα ηταν λογος προτιμισης τους αν επαιρνα τοτε αυτοκινητο.

Σας ρωτησα για εκτπωση επειδη ψαχνοντας για μικρο-αυτοματο για γνωστο χαρηκα που ειδα CVT (σε σχεση με σειριακο) αλλα βγαινει 14.700 με το χρωμα στο διαμορφωτη και ειναι αλμυρα για εκεινον....μου ελεγε οτι προτιμαει hyundai i10 που ειναι πιο φρεσκο και ας ειναι και με σειριακο.

up
0 users have voted.
Neondreamer
andreasg wrote:

andreasg wrote:

Ευχαριστω πολυ φιλε μου!

Το χρωμα στον ηλιο ειναι απλα απιστευτο!

Ποτε σου εχουν πει παραδοση?

Γεια χαρά συν-Σπεησταρίτη!

Πρέπει να είναι πράγματι απίθανο.

Τέλος Απριλίου παραλαμβάνω

Να προσέχεις φίλε Ανδρέα και να το ευχαριστηθείς στο έπακρο εύχομαι, με καλή συντροφιά & ωραίες εμπειρίες!

up
2 users have voted.
Lap
Εικόνα Lap
Last seen: Πριν από 2 ώρες 14 λεπτά
OSFP wrote:

OSFP wrote:

Το χρωμα αυτο ειναι απιστευτο γενικοτερα. Μου θυμιζει το φοβερο βυσινι που ειχαν τα ford fiesta/Ka προηγουμενης γενιας και για μενα ηταν λογος προτιμισης τους αν επαιρνα τοτε αυτοκινητο.

Σας ρωτησα για εκτπωση επειδη ψαχνοντας για μικρο-αυτοματο για γνωστο χαρηκα που ειδα CVT (σε σχεση με σειριακο) αλλα βγαινει 14.700 με το χρωμα στο διαμορφωτη και ειναι αλμυρα για εκεινον....μου ελεγε οτι προτιμαει hyundai i10 που ειναι πιο φρεσκο και ας ειναι και με σειριακο.

Έβγαλε θεματακια αξιοπιστιας το cvt του κοντά στα 150.000 χλμ. Γενικά έχει έναν πάρα πολύ μαλακο κιβωτιο και συμπλεκτη. Αλλάζεις με σπάσιμο του καρπού. Δηλαδη δεν είναι κακό και χειροκινητο μέσα στην πόλη 

up
0 users have voted.
andreasg
OSFP wrote:

OSFP wrote:

Η Hyundai προσφερει το αυτοματο σε ολες τις εκδοσεις του i10,ακομα και στο χιλιαρι. Η mitsubishi το cvt το δινει μονο με τον 1.2 στις 2 τελευταιες (προς τα πανω)εξοπλιστικα εκδοσεις. Παρομοιες εκδοσεις σε εξοπλισμο με 1.2 κινητηρα η διαφορα μικραινει αρκετα.

up
0 users have voted.
andreasg
Neondreamer wrote:

Neondreamer wrote:

andreasg wrote:

Γεια χαρά συν-Σπεησταρίτη!

Πρέπει να είναι πράγματι απίθανο.

Τέλος Απριλίου παραλαμβάνω

Να προσέχεις φίλε Ανδρέα και να το ευχαριστηθείς στο έπακρο εύχομαι, με καλή συντροφιά & ωραίες εμπειρίες!

Ευχαριστω πολυ!

Με το καλο να παραλαβεις κ εσυ! Γραψε και εντυπωσεις μολις κανεις καποια χλμ.

up
0 users have voted.
andreasg
Lap wrote:

Lap wrote:

Έβγαλε θεματακια αξιοπιστιας το cvt του κοντά στα 150.000 χλμ. Γενικά έχει έναν πάρα πολύ μαλακο κιβωτιο και συμπλεκτη. Αλλάζεις με σπάσιμο του καρπού. Δηλαδη δεν είναι κακό και χειροκινητο μέσα στην πόλη 

+100!

Συμπλεκτης και κιβωτιο ειναι βουτυρο. Καθολου μα καθολου κουραστικα.

up
0 users have voted.
Fanis75
Global Moderator, Moderator
Εικόνα Fanis75
Last seen: Πριν από 5 ώρες 35 λεπτά
andreasg wrote:

andreasg wrote:

Η Hyundai προσφερει το αυτοματο σε ολες τις εκδοσεις του i10,ακομα και στο χιλιαρι. Η mitsubishi το cvt το δινει μονο με τον 1.2 στις 2 τελευταιες (προς τα πανω)εξοπλιστικα εκδοσεις. Παρομοιες εκδοσεις σε εξοπλισμο με 1.2 κινητηρα η διαφορα μικραινει αρκετα.

Μόνο που του i10 δυστυχώς δεν είναι πια αυτόματο αλλά το χάλια αυτοματοποιημένο χειροκίνητο (ρομποτιζέ)...απορώ γιατί υπάρχουν ακόμα τέτοια κιβώτια, άχρηστα είναι. 

up
0 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo