Nissan X-Trail 2013

Bousoulas
Last seen: Πριν από 1 μήνας 1ημέρα
X Trail 1,7 connecta 4x4

Καλησπέρα,

Κάτοχος εδώ και 3 ημέρες ενός X-trail 1,7 diesel μπλε χρώματος (4 και πλέον μήνες αναμονής), βρισκομαι στην ευχαριστη θέση να πω πως δεν το μετανοιωσα καθόλου. Το αυτοκίνητο μου αρέσει και με καλυπτεί (3 παιδιά με τα 2 σε καρεκλί). 

Επίσης καλές επιδόσεις, αρκετά Γιαπωνέζικο και μπορώ να πω πολύ όμορφο για τον όγκο του.

ΑΛΛΑ!!! 

Είναι δυνατόν αυτοκίνητο των 36.000 ευρω (Περίπου 29.500 με τριτεκνία) να έχει αυτό το σύστημα infotainment;;;;;;;

Το ξεπέρασα βέβαια και είπα κάποια στιγμή θα δώσω αλλα 500 ευρω να πάρω κάτι της προκοπής, αλλά δεν ντρέπονται να το πουλάνε έτσι;;;;;;

up
1 user has voted.
FSword
Last seen: Πριν από 3 εβδομάδες 21 ώρες
Καλοτάξιδο εύχομαι! Για πες,

Καλοτάξιδο εύχομαι! Για πες, δικίνητο/4κίνητο, manual/αυτόματο; Από επιδόσεις τι λέει;

up
0 users have voted.
ACCENTWIZARD
Last seen: Πριν από 1 μήνας 2 ημέρες
Καλοταξιδο  και welcome to

Καλοταξιδο  και welcome to the club.Για το infotainment μην απογοητευεσαι,οι περισσοτεροι εχουμε βαλει αλλο με το 1/3 του budget σου.

up
0 users have voted.
evanpap3
Last seen: Πριν από 4 εβδομάδες 21 ώρες
ACCENTWIZARD wrote:

ACCENTWIZARD wrote:

Καλοταξιδο  και welcome to the club.Για το infotainment μην απογοητευεσαι,οι περισσοτεροι εχουμε βαλει αλλο με το 1/3 του budget σου.

Έλα άνθρωπε μου. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί και εγώ έχω χαλαστεί με το συγκεκριμένο. Δυστυχώς δεν ασχολήθηκα οπότε περιμένω γιά άλλη μιά φορά από εσένα τη λύση. Τι προτείνεις ?

up
0 users have voted.
iceman7
Last seen: Πριν από 20 ώρες 26 λεπτά
Παντως οσες λύσεις και να

Παντως οσες λύσεις και να υπάρχουν είναι επιεικώς απαράδεκτο να μην δίνει το νέο AV-I με τη ναυαρχίδα της και να έχει ακόμα το αθλιο connect 

up
0 users have voted.
Bousoulas
Καλησπέρα και καλό τσίκνισμα!

Καλησπέρα και καλό τσίκνισμα!

Το αυτοκινητο είναι τετρακίνητο, πετρέλαιο χειροκίνητο και επταθέσιο.

Δύναμη υπάρχει, αλλά με 1.600+ κιλά μην περιμένει κάποιος θαύματα. Πάει ευχάριστα πάντως.

Αυριο θα κάνω και ταξίδι στην εθνική οδό, οπότε θα έχω περισσότερες πληροφορίες γενικότερα (κατανάλωση, θόρυβο κτλ).

Από ότι βλέπω (και ευχαριστώ πολύ!) να μην αγχώνομαι με την οθόνη, οταν θα βρω χρόνο να ασχοληθώ υπάρχει (έτοιμη) λύση.

Ευχαριστώ όλους για τις ευχές!

up
0 users have voted.
ACCENTWIZARD
€ 93,94  40%OFF | 10.1"

€ 93,94  40%OFF | 10.1" Android 9.1 Car Multimedia Player GPS Navigation For 2013 2014 2015 2016 Nissan QashQai X-Trail Car Radio Stereo Autoradio
https://s.click.aliexpress.com/e/_dVRAdMx

Το γνωστο 10ιντσο,αν δεν εχεις κολληματα τυπου "κινεζια","φτηνιαρικο" κλπ,αναβαθμιζεται ολη η εικονα του αυτοκινητου...

up
0 users have voted.
evanpap3
ACCENTWIZARD wrote:

ACCENTWIZARD wrote:

€ 93,94  40%OFF | 10.1" Android 9.1 Car Multimedia Player GPS Navigation For 2013 2014 2015 2016 Nissan QashQai X-Trail Car Radio Stereo Autoradio
https://s.click.aliexpress.com/e/_dVRAdMx

Το γνωστο 10ιντσο,αν δεν εχεις κολληματα τυπου "κινεζια","φτηνιαρικο" κλπ,αναβαθμιζεται ολη η εικονα του αυτοκινητου...

Η τιμή είναι τζάμπα. Το ζήτημα είναι ότι δεν ξέρω αν θέλω σε καινούργιο αμάξι να κάνω τέτοιες παρεμβάσεις.  Πές μας όμως που το τοποθετησες και πως δουλεύει. Στο υπάρχον μπορώ να συνδέσω το google maps γιατί το gps που έχει δεν λέει και δεν ξέρω αν παίρνει αναβάθμηση 

up
0 users have voted.
ACCENTWIZARD
https://youtu.be/XqdUZ2DT0U8

https://youtu.be/XqdUZ2DT0U8

Δεν το εχω παραλαβει ακομα,αλλα σκοπευω να το βαλω μονος μου.

up
0 users have voted.
ACCENTWIZARD
Εναλλακτικα αυτο...

Εναλλακτικα αυτο...

https://youtu.be/fYx-f9Off6E

up
0 users have voted.
Bousoulas
Όταν το τοποθετήσεις να μας

Όταν το τοποθετήσεις να μας ενημερώσεις Εάν η κάμερα περιμετρικής όρασης είναι εντάξει.

Είναι η μόνη επιφύλαξη που έχω για να το αλλάξω και εγώ.

up
0 users have voted.
ACCENTWIZARD
Εγω εχω το Energy και δεν εχω

Εγω εχω το Energy και δεν εχω τετοιες "πολυτελειες"...

Αν βαλω μια καμερα οπισθοπορειας,και πολυ που ειναι!χαχαχαχαχαχα

Υπαρχουν παντως απειρα βιντεακια στο youtube,που δειχνουν να δουλευουν ολα ρολοι...

up
0 users have voted.
Bousoulas
Να σου πω την αλήθεια μάλλον

Να σου πω την αλήθεια μάλλον καλά το έκανες.

Έχω πήρα την connecta για την οθόνη και τώρα ψάχνω να την αλλάξω. 

Έτσι και αλλιώς το βασικό που είναι οι αισθητήρες υπερήχων υπάρχουν και στην energy. 

up
0 users have voted.
evanpap3
Έχει ρωτήσει κανείς την

Έχει ρωτήσει κανείς την αντιπροσωπία γιά κάποια αναβάθμηση ή αν αναλαμβάνει να σου τοποθετήσει κάποιο πιό εξελιγμένο μοντέλο?

up
0 users have voted.
Kammenos3
Last seen: Πριν από 1 μήνας 5 ημέρες
Μια παρα πολυ καλη λύση αποτι

Μια παρα πολυ καλη λύση αποτι εχω ψαξει ειναι το Dasaita MAX 6 MODELcb008 με carplay 443 απο Αγγλία.Δουλευουν τα παντα. 

up
0 users have voted.
azk342
Last seen: Πριν από 2 εβδομάδες 2 ημέρες
nissan x trail t32

Να το χαρείς είναι πολυ καλό αυτοκίνητο. Οντως έχεις δίκιο για το ηχοσύστημα. είναι απαρχαιωμένο. Έκανες διαμαρτυρία στην nissan; σε προτρέπω να εγγραφείς στην ελληνική ομάδα φίλων x trail t32 (στο facebook) όπου υπάρχει ολόκληρη συζήτηση για το συγκεκριμένο θέμα. καλοτάξιδο με ασφαλή χιλιόμετρα

up
0 users have voted.
azk342
έχω ρωτήσει αν γίνεται

έχω ρωτήσει αν γίνεται αναβάθμιση στην αντιπροσωπεία και μου είπαν ότι προς το παρόν δεν γίνεται τίποτα. δεν τεροιάζει όυτε το αναβαθμισμένο του qasqhai

Έχει ρωτήσει κανείς την αντιπροσωπία γιά κάποια αναβάθμηση ή αν αναλαμβάνει να σου τοποθετήσει κάποιο πιό εξελιγμένο μοντέλο?

up
0 users have voted.
azk342
Kammenos3 wrote:

Kammenos3 wrote:

Μια παρα πολυ καλη λύση αποτι εχω ψαξει ειναι το Dasaita MAX 6 MODELcb008 με carplay 443 απο Αγγλία.Δουλευουν τα παντα. 

Σωστά τα λες. Το θέμα είναι όμως όχι εμείς τι κάνουμε (μάλλον ξέρουμε ότι έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά αλλά το ηχοσύστημα μάπα), αλλά η αντιπροσωπεία που μας εμπαίζει βάζοντας απαρχαιωμένο σύστημα στο ποιο ακριβό τους μοντέλο, ενώ στο micra , & το qasqhai το αναβαθμισμένο. 

up
0 users have voted.
Bousoulas
X Trail 1,7 connecta 4x4

Καλημέρα, 

Εμένα η στεναχώρια μου ξέφυγε μετά το πρώτο ταξίδι.

Το αυτοκίνητο είναι τρένο, αθόρυβο, αρκετά οικονομικό (8,2 με τα 150 μόνιμα σχεδόν στην εθνικη) και πιστεύω πως οτιδήποτε άλλο λίγο καλύτερο, στο ίδιο μέγεθος, κάνει τουλάχιστον 15 χιλιάρικα επιπλέον.

Οπότε "ας πάει στα κομμάτια" η οθόνη , έτσι και αλλιώς αλλάζει με 200-300 ευρώ.

up
2 users have voted.
Bousoulas
Έχεις δίκιο, αλλά προσωπικά

Έχεις δίκιο, αλλά προσωπικά δεν έχω χρόνο και δεν έχει νόημα να μαλώσω με τους πωλητές σε μια έκθεση και σέρβις που είναι 50 μέτρα από τη δουλειά μου. 

Αυτό πρέπει να γίνει ομαδικά προς τη Νισσαν.

Εάν υπάρχει τέτοια πρόθεση, εγώ δεν το αλλάζω, περιμένω να κινηθούμε συνολικά.

up
0 users have voted.
azk342
Bousoulas wrote:

Bousoulas wrote:

Έχεις δίκιο, αλλά προσωπικά δεν έχω χρόνο και δεν έχει νόημα να μαλώσω με τους πωλητές σε μια έκθεση και σέρβις που είναι 50 μέτρα από τη δουλειά μου. 

Αυτό πρέπει να γίνει ομαδικά προς τη Νισσαν.

Εάν υπάρχει τέτοια πρόθεση, εγώ δεν το αλλάζω, περιμένω να κινηθούμε συνολικά.

[/quote

Αυτό λέω και γω δεν έχει νόημα μεμονωμένες κινήσεις. Ομαδικά είναι διαφορετικά. 

up
0 users have voted.
konstantinosnov
Last seen: Πριν από 1ημέρα 8 ώρες
Infotainment

Η απάντηση της επίσης αντιπροσωπείας και η κοροϊδία τους στο θέμα αυτό (ενώ Ιταλία που το είδα από κοντά φοράει νέο infotainment σαν του QQ ) και η επιμονή τους στο θέμα του tan leather ήταν αυτά που με έκαναν να μην το παραγγείλω δυστυχώς.

up
0 users have voted.
azk342
konstantinosnov wrote:

konstantinosnov wrote:

Η απάντηση της επίσης αντιπροσωπείας και η κοροϊδία τους στο θέμα αυτό (ενώ Ιταλία που το είδα από κοντά φοράει νέο infotainment σαν του QQ ) και η επιμονή τους στο θέμα του tan leather ήταν αυτά που με έκαναν να μην το παραγγείλω δυστυχώς.

Μίλησα με τον Θεοχαράκη (με το τμήμα υποστήριξης) και μου απέκλεισαν το ενδεχόμενο να γίνει οτιδήποτε (είτε αναβάθμιση, είτε αλλαγή σε after Market). Επίσης είναι κάθετοι στο ότι στην Ευρώπη δεν φέρνουν το αναβαθμισμένο σύστημα. Ενώ Ασία και Αμερική μου λένε ότι έχει άλλες προδιαγραφές το x trail και γι αυτό δεν μπορούν να το παραγγείλουν. Αυτά από επίσημα χείλη. Ούτε αναλαμβάνουν την ευθύνη για αλλαγή. θασ χαθεί μου είπαν η εγγύηση.

up
0 users have voted.
Bousoulas
Η εγγύηση του ηχοσυστήματος ή

Η εγγύηση του ηχοσυστήματος ή ολόκληρου του αυτοκινήτου;;;;;

up
0 users have voted.
harisma23
Last seen: Πριν από 1 ώρα 45 λεπτά
Bousoulas wrote:

Bousoulas wrote:

Η εγγύηση του ηχοσυστήματος ή ολόκληρου του αυτοκινήτου;;;;;

Η εγγύηση ολόκληρου του αυτοκινήτου και όλων των άλλων που τυχόν υπάρχουν εντός της οικογενείας μέχρι δευτέρου βαθμού συγγενείας! cheeky

Τι άλλο θα ακούσουμε... (δεν πάει σε σένα bousoulas)

up
0 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo