GROUP BUY - CG LOCK

popol@ros
Last seen: Πριν από 1ημέρα 26 λεπτά
Re: GROUP BUY - CG LOCK

κανενας αποψη?????

ηρθε σε ολους??

up
1 user has voted.
nik_marin
Last seen: Πριν από 4 μήνες 3 εβδομάδες

έχει έρθει σε όλους?

up
0 users have voted.
popol@ros

μολις μου ηρθε η ειδοποιηση ΄΄συστημενη παρακαλω΄΄ για το εξτρα κομματι

up
0 users have voted.
Professeur
Last seen: Πριν από Ποτέ

funkyreverend":11ztvbxj wrote:
Αυτό το πράγμα ήταν πάντα απορία μου για τα ΕΛΤΑ.

Το ερώτημα είναι, ποιανού του άρεσε και έκλεψε το CGLOCK; Προφανώς και έκανε αναζήτηση στo youtube πριν θέσει την αξιοπιστία της Υπηρεσίας σε κίνδυνο.

Eντάξει οι άνθρωποι είναι νεάτερνταλ, τι να λέμε. Και φυσικά εν γνώσει μου γενικεύω γιατί δεν γίνεται να υπάρχουν αρκετοί κλέφτες εκεί μέσα και κανένας να μην ξέρει τι γίνεται. Απλά την κάνουν γαργάρα.

Σύμπτωση που επαναλαμβάνεται παύει να είναι σύμπτωση. Εγώ έχασα ολόκληρο τον πρώτο φάκελο και ο ποπολάρος έχασε το ένα κομμάτι από τα πέντε. Πριν χρόνια είχα στείλει για αλλαγή ένα swatch που μου είχαν κάνει δώρο. Ήμουν Γιάννενα και το έστειλα συστημένο Αθήνα. Το ρολόι φυσικά χάθηκε και εγώ πήρα μια εξευτελιστική αποζημιωση λίγων χιλιάδων δραχμών. Πρόσφατα παράγγειλα από Αμερική ένα ζευγάρι γυαλιά. Οι τύποι είχαν τρακινγκ μέχρι και την έξοδο από τα ελληνικά τελωνεία. 9/2 βγήκαν από αυτά. πήγε 12, πήγε 15, πήγε 25 ο μήνας, πουθενά το δέμα.Στο σπίτι ΠΑΝΤΟΤΕ είναι κάποιος πρωινές ώρες. Αρχίσαν να με ζώνουν τα φίδια. Αρχίζω να το ψάχνω. Τελικά στο σύστημα φαινόταν ότι μου άφησαν 12 και 13 δύο ειδοποιήσεις. ΚΑΜΙΑ ειδοποίηση δεν υπήρξε. Τελικά το παρέλαβα από τις αποθήκες. Σε 2-3 μέρες θα γύρναγε πίσω μου είπαν, κάτι που φυσικά το αμφισβητώ. Σε κάποιο πορτ μπαγκάζ ελληνικό θα κατέληγε. Ξεφτίλες. Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι οι νεάτερνταλ "τσεκάρουν" το δέμα με το βάρος κατά κύριο λόγο. Τα κούριερ ξέρω ότι τα περνάνε και από ακτίνες όπως στα αεροδρομία. Αν έχουν το ίδιο και στα ΕΛΤΑ προφανώς το να βρουν κάτι που τουσ αρέσει είναι πια εύκολο. Ξεφτίλες όλοι τους. Και αυτοί που κλέβουν και αυτοί που τους ανέχονται. Αλήτες.

Στο απαντητικό μου Mail που τους έστειλα για να τους ευχαριστήσω τους πρότεινα να ΜΗΝ στέλνουν με απλό ταχυδρομείο στη Μπανανία. Να βάλουν μια επιλογή για ιδιωτική εταιρία έστω και με λίγο μεγαλύτερη χρέωση.

Για το CG Lock τώρα. Χτες έκανα ένα πέρασμα από Πεντέλη για να δω τι παραπάνω προσφέρει σε γρήγορη οδήγηση. Η εντύπωση μου είναι πολύ θετική. Εσύ σφίγγεις το κάτω και η ζώνη μόνη της σφίγγει το πάνω μέρος οπότε είσαι πολύ πιο πακτωμένος στη θέση σου και είναι κάτι ωραίο σαν αίσθηση. Χωρίς το cg lock απλά η ζώνη έσφιγγε μόνο το πάνω μέρος αλλά το κάτω παρέμενε χαλαρό.

Στην καθημερινή χρήση δεν φαίνεται τόσο πολύ η χρησιμοτητά του εκτός αν χρειαστεί κάποιο απότομο φρενάρισμα και σε κρατήσει εκεί που πρέπει.

Τα μικροπροβληματα του είναι ότι είναι λίγο πιο ογκώδες από το απλό κλιπ της ζώνης και έτσι αν δεν την φορέσεις (κακώς βέβαια αλλά κάποιες φορές γίνεται) χτυπάει αρκετά πιο δυνατά στο πλαστικό της μεσαίας κολώνας. Δεύτερο είναι ότι ο μοχλάκος απελευθέρωσης ίσως να ενοχλεί λίγο τις μεγάλες κοιλιές (σαν τη δική μου δηλαδή ) με ελαφρύ ερουχισμό. Π.χ. με πουλόβερ δεν το αισθάνεσαι. Με πουκάμισο όμως το αισθάνεσαι να σε πιέζει λίγο. Λίγο μεν αλλά το αισθάνεσαι. Θα το δω και το καλοκαίρι αυτό το θέμα όμως.

Γενικώς όμως νομίζω ότι είναι καλό αντικείμενο και ειδικά σε στροφιλίκια.

up
0 users have voted.
popol@ros

κανενας αλλος δεν το πηρε απο οτι φαινεται....

up
0 users have voted.
nik_marin
Last seen: Πριν από 4 μήνες 3 εβδομάδες

εγώ ακόμη περιμένω ....
πήγα ταχυδρομείο άλλα όπως καταλαβαίνετε άκρη δεν έβγαλα...
τι να κάνω???

up
0 users have voted.
popol@ros

nik_marin":28xedypn wrote:
εγώ ακόμη περιμένω ....
πήγα ταχυδρομείο άλλα όπως καταλαβαίνετε άκρη δεν έβγαλα...
τι να κάνω???

το βουτηξαν μαλλον.....

στειλε μυνημα στον αγγλο .... και πες του τι εγινε ακριβως.

up
0 users have voted.
drdino
Last seen: Πριν από 1 μήνας 1 εβδομάδα

Tι στον φουτσο γινεται

up
0 users have voted.
Professeur

Εγώ πάντως επειδή τους εκτίμησα στο ευχαριστήριο μειλ μου τους έδωσα και μια συμβουλή. Να ΜΗΝ ξαναστείλουν ΠΟΤΕ σε αυτό τον καφενέ της Ευρώπης κανένα δέμα με to απλό ταχυδρομείο to δικό τους, το οποίο δηλαδή να διακινείται στην Ελλάδα από τα Ελτα. Να βάλουν μία λίγο μεγαλύτερη χρέωση και να χρησιμοποιούν ιδιωτική εταιρία.

Πολύ απλά τον διαβεβαίωσα ότι στην Ελλάδα :

=

up
0 users have voted.
bab2112

παρελαβα, ολα μια χαρα δεν τα εβαλα για τον ιδιο λογο που δεν εβαλα ακομα τα καλα λαστιχα, θελω να το μαθω πριν το πιεσω.(εντελως ψυχολογικο) εν καιρω θα ποσταρω αποψη

up
0 users have voted.
REALZEUS
Εικόνα REALZEUS
Last seen: Πριν από 32 δευτερόλεπτα

Προσωπικά μου άρεσε σε πίστα αλλά εκτός αυτής δεν βλέπω κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα εκτός ίσως από πολεμικές καταστάσεις σε βουνά.

up
0 users have voted.
REALZEUS
Εικόνα REALZEUS
Last seen: Πριν από 32 δευτερόλεπτα

Το είχα δοκιμάσει στις Σέρρες όταν είχαμε πάει με drdino και markvag πριν χρόνια. Ωραίο για τέτοια χρήση, αλλά νομίζω περιοριστικό σε καθημερινή χρήση.

up
0 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo