Οδήγησα....

8967 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Kid
Last seen: Πριν από Ποτέ
Re: Οδήγησα....

Α καλά, 320 άλογα μπροστά, έχει να κυνηγήσει πολλά πεζοδρόμια..

up
0 users have voted.
HighFidelity

Οχι δεν υπάρχει, απλά το πήρα σαν παράδειγμα για το πιο αργό σουπερμίνι... Υπήρχε 206 1.1 όμως, που στο Vitara 1.6 προηγούμενης γενιάς, έριξε πολύ ξύλο και εύκολα στο ταξίδι Γιάννενα - Ζάκυνθο. Και προφανώς δεν θα πας με 20 λιγότερα, με το 206 πηγαίναμε διαρκώς με 140-150, όταν εσύ μετά τα 100 θα κάνεις προσευχές.
Δεν τα γράφω για να μειώσω το Jimny, είναι γνωστό πως εκτός δρόμου κάνει παπάδες και δεν το συζητώ πως σαν παιχνίδι είναι το καλύτερο , ενώ είναι και πιο υποφερτό σαφώς από το Niva που είναι πολύ παλιό και πιο τρακτέρ...
Γράφω τα παραπάνω, γιατί μας διαβάζουν και άλλοι, οπότε να ξέρουν με τι έχουν να κάνουν...

ΥΣ: Περιμένεις να είσαι πιο γρήγορος από ένα C3 1.1 , ειλικρινά; Αντε μόνον από στάση, αλλά έτσι και ...ξεκινήσουν, άντε γεια!

up
0 users have voted.
delsol.vti

Kid":33oxlfpq wrote:
Α καλά, 320 άλογα μπροστά, έχει να κυνηγήσει πολλά πεζοδρόμια..

Το γκαζι για αυτο υπαρχει , θέλεις πολύ πατας πολύ, θέλεις λιγο πατας λίγο, θέλεις σταθερο πατας σταθερο. Δεν ειναι on - off play station κατασταση ...και πρεπει να ξερεις που πατας τέρμα. Ειναι βασικη προυπόθεση αν οδηγας δυνατο αμαξι, να ξερεις τι σου γίνεται . Κανενα ηλεκτρονικο συστημα, καμια αναρτηση, κανενα λαστιχο δεν θα σε γλυτωσουν ΟΛΕΣ τις φορες αν εσυ δεν ξερεις να εκτιμας τις καταστασεις και να αυτοπεριορίζεσαι. Αυτο ειναι νόμος, ειτε εχεις αμαξι 50 αλογα ειτε εχεις αμαξι 800 άλογα.

up
0 users have voted.
delsol.vti

HighFidelity":14iqd036 wrote:
Οχι δεν υπάρχει, απλά το πήρα σαν παράδειγμα για το πιο αργό σουπερμίνι... Υπήρχε 206 1.1 όμως, που στο Vitara 1.6 προηγούμενης γενιάς, έριξε πολύ ξύλο και εύκολα στο ταξίδι Γιάννενα - Ζάκυνθο. Και προφανώς δεν θα πας με 20 λιγότερα, με το 206 πηγαίναμε διαρκώς με 140-150, όταν εσύ μετά τα 100 θα κάνεις προσευχές.
Δεν τα γράφω για να μειώσω το Jimny, είναι γνωστό πως εκτός δρόμου κάνει παπάδες και δεν το συζητώ πως σαν παιχνίδι είναι το καλύτερο , ενώ είναι και πιο υποφερτό σαφώς από το Niva που είναι πολύ παλιό και πιο τρακτέρ...
Γράφω τα παραπάνω, γιατί μας διαβάζουν και άλλοι, οπότε να ξέρουν με τι έχουν να κάνουν...

ΥΣ: Περιμένεις να είσαι πιο γρήγορος από ένα C3 1.1 , ειλικρινά; Αντε μόνον από στάση, αλλά έτσι και ...ξεκινήσουν, άντε γεια!

Εχω δοκιμασει με το παλιο μου jimny με 2 206 1,4 και τους ειχα περασει (o ενας φίλος) και με polo 1,4 με τα 60 αλογα και εξατμιση στην Βουτα σταση 700 μετρα και εφαγε σχεδον κολωνα. Ειμσταν και μεγαλη παρεα και ακομα τον κραζουν τον καψερό
Περα πλάκας ομως, ολα αυτα που λες οκ. Αν στην εξισωση ομως βαλεις και το θέμα παιχνιδι (πισωκινηση χιονια λασπες κλπ) και γενικοτερα εκτος δρομου τοτε τελειωνει η συζητηση.
Αν καποιος δεν ενδιαφερεται για εκτος δρομου και ειδικα αν θα ειναι και το μοναδικο του αυτοκινητο τοτε, σαφεστατα δεν υπαρχει λογος να παρει jimny.

up
0 users have voted.
HighFidelity

Συμφωνούμε!
Εγώ που θέλω ένα αυτοκίνητο να με πάει παντού με άνεση , ταχύτητα και ασφάλεια, προτιμώ ένα συμβατικό κι απλά γνωρίζω πως αν φτάσω κάπου που τελειώνει ο δρόμος, καλύτερα να παίξω...μπιρίμπα, παρά με το αμάξι μου!

ΥΣ: Ο φίλος σου με το 206 1.4 μάλλον είναι....κουλάδι, αλλά μην του το πεις!

up
0 users have voted.
delsol.vti

HighFidelity":g1aslucn wrote:
ΥΣ: Ο φίλος σου με το 206 1.4 μάλλον είναι....κουλάδι, αλλά μην του το πεις!

Οχι οχι δεν το δέχομαι ................ το jimny ειναι πολύ πριόνι και κανει τους αντιπάλους να φαινονται λίγοι

up
0 users have voted.
kovathe
Last seen: Πριν από 1 έτος 2 μήνες

Λοιπόν, σήμερα οδήγησα το TypeR για περίπου ένα μισάωρο και κάτι, στα πλαίσια test-drive.
Με έβαλαν και υπέγραψα μια φόρμα (ότι δεν έχω πάρει ναρκωτικά και θα το φέρω στην ίδια μηχανική κατάσταση και κάτι τέτοια κουφά-έγραφε και ότι είναι ασφαλισμένο βέβαια*), το πήρα κα έφυγα, χωρίς πωλητή, man & machine! Bέβαια ήταν και η κοπέλα μου μαζί, που έβγαζε διάφορους αγχωτικούς ήχους αλλά δεν έδινα σημασία!
Η έκδοση ήταν προφανώς η PLUS με όλα τα καλούδια, CC, R-CD, Clima κλπ κλπ την οποία μου την άφηνε 33Κ (από 33.600) + κάτι δώρα (αισθητήρες παρκαρίσματος, bluetooth, κάτι πατάκια και κάτι παπαριες που δε θυμαμαι ). Δεν έπεφτε παρακάτω παρά τα παζάρια μου, μάλιστα μου είπε ότι θα μπορούσα να το έχω σε 3 μέρες, σε κόκκινο και μάλιστα με ανέβασε στον πάνω όροφο να το δω (μου είπε ότι είναι δικό τους προαγορασμένο, αλλά είχε πάνω ένα ταμπελάκι που έλεγε ΕΚΘΕΜΑ, αυτό δεν ήταν εκθεσιακό ρε παιδιά? Μάλιστα, είχε φανερά σημάδια από μπες-βγες στο πάτωμα κάτω απ'την πόρτα, όχι τίποτα γρατζουνιές πιο πολύ σκόνες και τέτοια.. ). Του το επισήμανα και μάλιστα του είπα ότι αν μου το άφηνε 30Κ, θα το έπαιρνα επί τόπου, αλλά δεν... τεσπα.

Στο δια ταύτα:
Πανέμορφο το διαστημικό εσωτερικό του με όχι την καλύτερη ποιοτητα πλαστικών που κυκλοφορεί, αλλά στο ταπερ δεν έχει και πολύ σημασία. ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ θέση οδήγησης, κυριολεκτικά το φοράς το αμάξι, αν και το μπακετ με στένευε πολύ (με πάταγε στα πλάγια των μηρών και ψηλά, κάτω απ' τα κωλομέρια) μάλλον θα με κούραζε πολύ σε ταξίδι. Bέβαια έβαλα το κάθισμα τέρμα πίσω και κάτω και το τιμόνι τέρμα μέσα και πάνω για να βολευτώ οριακά (είμαι και λίγο τερατάκι 1,90+ και 100 κιλά ). Παρόλα αυτά οι πίσω, ακόμη και πισω από μένα θα είχαν καλο χώρο, δλδ 4 άτομα βολεύονται άνετα, 5 μάλλον με τίποτα.
Εξοικειώθηκα αμέσως με όλα τα χειριστήρια, φανταστικός ο λεβιές και το κιβώτιο σε αίσθηση, όπως και το τιμόνι, όμως το φρένο κάπως με χάλασε ..
Αντίθετα, οι διάφορες οθόνες και το ηχοσύστημα ήταν δύσκολο να τα διαβάσεις και να καταλάβεις τι να πατήσεις, αλλά δεν ασχολήθηκα και πολυ, φαντάζομαι με λίγη εξοικείωση τα μαθαίνεις.

Το κακό ήταν ότι είχε μόνο καπου 1.000 χλμ (αρα άστρωτο) και λογικά δεν είχε ανοίξει, και μάλλον γι' αυτο δε με ικανοποίησε η δύναμή του... βέβαια δε μιλάω για χαμηλά, όπου παει σαν ένα συμβατικό αμάξι, αλλά ψηλά, όπου βγαίνει η δύναμή του.
Το έφτασα πολλές φορές στον κόφτη και ειδικά 2α και 3η και μπορώ να πω ότι δεν έφευγε όπως περίμενα, αλλά λογικά δεν είχε ανοίξει έτσι? Πάντως ανέβαζε στροφές με απίστευτους ρυθμούς.
Σε στρίψιμο δεν το πολυπίεσα (και που να το πιεσω βέβαια μέσα σε μισή ώρα και στη διαδρομή Φλοίσβο-Συγγρού-Ν. Σμύρνη-Χαμοστέρνας και πίσω, με αρκετή κίνηση κιόλας. Ειπα να πάω κάπου πιο στριφτερά, αλλά μου είπε να γυρίσω σε κανα μισάωρο, αν και θα τον έγραφα κανονικα αν ήξερα καμια καλή διαδρομή εκεί κοντα, αλλά δεν τα πολυξέρω τα μέρη και δε συζητάω για λιμανάκια, θα είχε πολύ κίνηση).
Όσο τελοσπάντων μπόρεσα να το πιέσω σε στροφή, έδειχνε να εμπνέει εμπιστοσύνη και να περνάει όλη τη δύναμη κάτω, σου έδινε την αίσθηση ότι μπορείς να κάνεις παπαδες! Ακόμα και σε στροφες με λακκούβες και με γκάζι στο πάτωμα.
Τώρα που είπα λακκούβες, δε μου φάνηκε τόσο σκληρό όσο λένε, ΟΚ ψιλοκοπανάει, αλλά όχι περισσότερο απ' το Astra 1.4 του πατέρα μου πχ. Μια χαρά άνετο μου φάνηκε.

Στο παρκάρισμα πρέπει να είναι ψιλοδύσκολο, καθώς δε βλέπεις καλά πίσω και δεν μπορείς να το υπολογίσεις εύκολα (αν και μάλλον κι αυτό θέμα συνηθειας πρέπει να είναι). Επίσης δε βλέπεις και τη μούρη, αλλά αυτό συμβάλει και στο να έχεις μια πιο "πολεμική" αίσθηση.
Λίγο τρομακτικές ήταν οι ενδείξεις του trip computer, σταθερά πάνω από 22+! Πρέπει να το έχουν κανιβαλίσει αρκετά μέχρι τώρα, αλλά και γω δεν του φέρθηκα καλύτερα.

Συμπερασματικά, μου άρεσε πάρα πολύ σαν αίσθηση και ειδικά ο τρόπος που το φοράς και κάθεσαι μέσα, και φάνηκε και αρκούντως ευκολοδήγητο για αστικές διαδρομές.
Θέλω να το ξαναοδηγήσω όταν θα έχει μαζέψει και περισσότερα χλμ και σε κάποια καλυτερη διαδρομή για να το δω και υπο πίεση, αν και κάτι μου λέει ότι δε θα με απογοητέψει... οπότε... θα το σκεφτώ και αυτό!

*Τι να παίζει σε περίπτωση ατυχήματος?
Σε βαζουν να τα πληρώσεις?

up
0 users have voted.
HighFidelity

Αφού ανέβαζε στροφές αγόγγυστα, δεν είναι θέμα του άστρωτου μοτέρ η έλλειψη δύναμης. Δεν πρόκειται ν'αλλάξει κάτι δραματικά, ακόμη κι αν στρωθεί. Σορυ που στην χαλάω, αλλά μάλλον αυτή είναι η δύναμή του. Που δεν νομίζω να είναι και λίγη εξάλλου, δεν ξέρω βέβαια τις προσδοκίες σου...

Οσο για την άνεση... Είσαι σίγουρος;
Για ξανακάνε καμιά βόλτα σε δρόμους με λακούβες και σαμάρια....

up
0 users have voted.
kovathe

HighFidelity":1tbz4n8v wrote:
Αφού ανέβαζε στροφές αγόγγυστα, δεν είναι θέμα του άστρωτου μοτέρ η έλλειψη δύναμης. Δεν πρόκειται ν'αλλάξει κάτι δραματικά, ακόμη κι αν στρωθεί. Σορυ που στην χαλάω, αλλά μάλλον αυτή είναι η δύναμή του. Που δεν νομίζω να είναι και λίγη εξάλλου, δεν ξέρω βέβαια τις προσδοκίες σου...

Λες ρε γμτ? Μπορεί να φταίει η έλλειψη ροπής, αλλά το περίμενα πιο δυνατό..

Για την άνεση που λες, ναι ρε συ, μπήκα σε κάτι κωλόστενα γεμάτα λακκούβες που περνάω συχνά και μου φάνηκε μια χαρά, τι να πω? Τόσο σκληραγωγημένος είμαι?

up
0 users have voted.
HighFidelity

Tι να πω, μήπως έχεις ..μπόλικο υλικό στο πίσω μέρος;
Η κοπέλα σου τι είπε; Αν και οι δύο το βρήκατε άνετο, τότε δεν έχει σημασία τι λένε οι άλλοι, ΕΙΝΑΙ άνετο και να πάνε να μαμηθούν όλοι (κι εγώ μαζί! )

up
0 users have voted.
kovathe

HighFidelity":v93z73hh wrote:
Tι να πω, μήπως έχεις ..μπόλικο υλικό στο πίσω μέρος;
Η κοπέλα σου τι είπε; Αν και οι δύο το βρήκατε άνετο, τότε δεν έχει σημασία τι λένε οι άλλοι, ΕΙΝΑΙ άνετο και να πάνε να μαμηθούν όλοι (κι εγώ μαζί! )

Όχι ρε συ, δεν είμαι και χοντροκωλης!
Και αυτης ανετο της φάνηκε και ότι κοπαναγε λιγότερο απ' το Αστρα.. Α, της άρεσαν και τα μπακετ!

up
0 users have voted.
Neos

kovathe":193pmnm7 wrote:
HighFidelity":193pmnm7 wrote:

Λες ρε γμτ? Μπορεί να φταίει η έλλειψη ροπής, αλλά το περίμενα πιο δυνατό..

Για την άνεση που λες, ναι ρε συ, μπήκα σε κάτι κωλόστενα γεμάτα λακκούβες που περνάω συχνά και μου φάνηκε μια χαρά, τι να πω? Τόσο σκληραγωγημένος είμαι?

Το γεγονός ότι σου φάνηκε άνετο μπορεί να οφείλεται στο ότι το κυκλοφόρησες με χαμηλές ταχύτητες σχετικά (εντός Αθήνας πόσο να έτρεξες πια) και για μικρό χρονικό διάστημα.
Αν κάνεις μια διαδρομή μιάμιση ώρα με μέσο όρο ταχύτητας πάνω από 80χλμ με το αμάξι, τότε θα είσαι σε θέση να εκτιμήσεις πραγματικά την άνεση. Μπορεί και πάλι να σου φανεί μια χαρά, μπορεί όμως να νιώσεις και "κουδουνισμένος". Προσωπικά αυτό είχα πάθει όταν με πήγαν βόλτα με το καινούριο Civic 1.8, ένιωθα μια ανεξήγητη απελπισία καθισμένος στο αμάξι. Αν ενδιαφέρεσαι τελικά για το αυτοκίνητο προσπάθησε να τους πείσεις να σου το δώσουν ξανά για ένα δίωρο.
Όσο για τη δύναμη, αν έχεις οδηγήσει τουρμπάτο αμάξι πιθανότατα θα σου φαίνεται κάπως αναιμικό γιατί του λείπει συγκριτικά η ροπή.

up
0 users have voted.
Joe Bar Team

το αμάξι σιγουρα θα μαζευε ταχύτητα,μαλλον εσυ ησουν που δεν το καταλάβαινες.
μονάχα με αλλο διπλα-διπλα μπορείς να το δεις "πραγματικά".

up
1 user has voted.
kovathe

Ότι μάζευε χλμ μάζευε, χωρις να το καταλάβω καλα καλα ήμουν στα 120-140.. απλά το περίμενα πιο εκρηκτικό ένα πράγμα, μου φάνηκε πολύ γραμμικό ας πούμε, χωρίς ξεσπάσματα. Δε με κόλλαγε πίσω..
Βέβαια ήταν και οι συνθήκες χάλια για να οδηγήσεις (κίνηση, ζέστη άρα φουλ a/c και κλειστά παράθυρα..)
Γι' αυτό θέλω να το ξαναπάρω σε καμια ερημια και βραδάκι να παρω μια καλύτερη ιδέα..

up
0 users have voted.
tm

τα πριονια, κρυβουν καλα τη δυναμη τους.. Στο δρομο σε νορμαλ συνθηκες, θα δυσκολευεσαι να πιασεις εστω και ενα mx-5 nc 1,8 (ας πουμε)..
Θελει συνηθεια και σκισιμο.. Το μπαμ, οταν μπαινει το v-tec, πιστεψε με, το βιωνεις! Ισως σαν πρωτη εμπειρια, τα δεδομενα να ηταν τοσα πολλα που να μη μπορεσες να το νιωσεις σε ολο του το μεγαλειο..
Πολυ σωστα απαντησε ο Γρηγορης, οτι αφου ανεβαζε στροφες σα τρελλο, θα ανεβαζε και τα αντιστοιχα χιλιομετρα.. Να πατιναριζε (!) ο δισκος, δε νομιζω!
Γενικα, δεν ειναι οτι "παταω γκαζι και φευγω"...
Στη συγκεκριμενη ειναι "κατεβαζω 3 σχεσεις, παταω γκαζι και παρακαλαω στα επομενα 500 μετρα να μην εμφανιστει εμποδιο"...
Δε γνωριζω με το κιβωτιο του ταπερ τι παιζει, αλλα το s, με δευτερα και 55-60 χλμ, βαζεις ανετα πρωτη, τσαρουχωνεις και εχεις liftoff! (για ελαχιστα second, μεχρι να κοφτιασει και να πρεπει να βαλεις δευτερα)

up
0 users have voted.
rx8_drifter
Last seen: Πριν από 1 έτος 3 μήνες

Mπορείς να καρφώσεις την πρώτη έτσι αβίαστα με 55 χλμ??
Το ακούω και κάτι με πιάνει

up
0 users have voted.
kovathe

tm κάπως έτσι πρέπει να είναι και το τάπερ. Και έχεις δίκιο στο "Ισως σαν πρωτη εμπειρια, τα δεδομενα να ηταν τοσα πολλα που να μη μπορεσες να το νιωσεις σε ολο του το μεγαλειο.." που λες. Γι' αυτό λεω θελω να το ξαναπαρω με την ησυχία μου.
Για σχολιάστε και τα της αντιπροσωπείας.. τα εκθεσιακά ρε παιδιά δεν πρέπει να τα δίνουν φθηνότερα?

up
0 users have voted.
tm

rx8_drifter":1b0hl66l wrote:
Mπορείς να καρφώσεις την πρώτη έτσι αβίαστα με 55 χλμ??
Το ακούω και κάτι με πιάνει

ενταξει.. θα μου πεις τι δουλεια εχεις στα 55 χαω να πειραματιζεσαι να βαζεις πρωτη.. Ε αφου με δευτερα δεν τραβαει!
Συνεβη πρωτη φορα στην εκδρομη στο λιτοχωρο.. εκει πανου στα βουνα!
Τη ρουφαει, μια χαρα...

up
0 users have voted.
adis4gr

το κατεστρεψε το καημενο ο 30φυλλος...

ενω αμα ειχε το καλο το γκολφ το μουρατο...

up
0 users have voted.
HighFidelity

adis4gr":2nugptgy wrote:
το κατεστρεψε το καημενο ο 30φυλλος...

ενω αμα ειχε το καλο το γκολφ το μουρατο...

Αν είχε το Golf, δεν θα χρειαζόταν να κατεβάσει καν...

up
0 users have voted.
tm

καλα, κοιτα το τουρμπο δεν ειναι και ακριβως σα να ψεκαζεις νιτρα που με το που πατας το γκαζι εχεις ως δια μαγειας και αμεσως τη δυναμη που θες.. Lag υπάρχει!

up
0 users have voted.
cmarin

Οδήγησα χθες το 500αράκι της Φίατ με τον καλό 1.4!! Αν και ολοκαίνουργιο (το παρέλαβε συνάδελφος πριν 5 μέρες) οι εντυπώσεις μου είναι θετικότατες.
Κατ'αρχήν ποιότητα. Είσαι μέσα και νομίζεις ότι είσαι σε κάποιο μεγάλο, ακριβό σεντάν (χωρίς χώρους ). όλα είναι τακτοποιημένα και σε προδιαθέτουν να οδηγήσεις. Ήταν ένα λευκό με μαύρη ρίγα racing στο πλάι, πανέμορφο!
Έχει και ωραίο ήχο στο νεκρό! Στο δρόμο θα το χαρακτήριζα τραινάκι (παρόλο που δεν ανέβασα στροφές ψηλά) αλλά η ανάρτηση σε κάνει να αισθάνεσαι σιγουριά. Όσο για τις λακούβες, μάλλον σαν Μερκ θα το σύγκρινα (υπερβολή, ίσως, αλλά δεν το έχω συναντήσει σε άλλο μικρό). Το τιμόνι χάνει λίγο σε αίσθηση, αφού έχει αυτή την ηλεκτρική, αλλά σίγουρα δεν είναι παλιό πούντο, για ηλεκτρικό πάντως, είναι πολύ αισθησιακό .
Στην πόλη είναι τρομερά ευέλικτο, ενώ σε στροφιλίκι δείχνει δείγματα υποστροφής, χωρίς όμως να το διαπιστώσω αφού δεν το πίεσα.
Γενικά έμεινα έκπληκτος, αφού επαλήθευσα όσα διάβαζα τόσο καιρό. Σίγουρα δεν ήταν υπερβολές. Είναι ακριβό βέβαια για τον χαρακτήρα του, αλλά νομίζω ότι αξίζει! Θα το οδηγήσω σίγουρα και όταν κάνει κάποια χιλιόμετρα για να μπορώ να το πιέσω και να δω αν όταν φτάνει σε γρήγορη οδήγηση το καλό Παντάκι!

up
1 user has voted.
Krusenstern

cmarin":3r5w36cd wrote:
Οδήγησα χθες το 500αράκι της Φίατ με τον καλό 1.4!!

Ο καλός 1.4 είναι αυτός: http://www.4troxoi.gr/index.php?cat_id=252&page_id=6560

Κατά τα άλλα, όπως τα είπες. Μοναδική διαφωνία μου, σχετικά με την ευελιξία, είναι το τιμόνι που δεν κόβει αρκετά. Σε κανένα Fiat των τελευταίων 40 ετών δεν κόβει βέβαια... (πιο παλιό δεν έχω οδηγήσει )

up
0 users have voted.
Evgenios

Η τιμη του θα ειναι στανταρ 18500 στην ελλαδα?

up
0 users have voted.
cmarin

Krusenstern":r3dg8khf wrote:
cmarin":r3dg8khf wrote:
Οδήγησα χθες το 500αράκι της Φίατ με τον καλό 1.4!!

Ο καλός 1.4 είναι αυτός: http://www.4troxoi.gr/index.php?cat_id=252&page_id=6560

Κατά τα άλλα, όπως τα είπες. Μοναδική διαφωνία μου, σχετικά με την ευελιξία, είναι το τιμόνι που δεν κόβει αρκετά. Σε κανένα Fiat των τελευταίων 40 ετών δεν κόβει βέβαια... (πιο παλιό δεν έχω οδηγήσει )

Nταξ, ο καλός μέχρι τώρα στην Ελλάδα!
Δεν το πάρκαρα στο κέντρο αλλά χωνόμουν στα στενά με άνεση. Για το "κόψιμο" , δεν το παρατήρησα.

up
0 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo