CITROEN C4 III mod 2021

191 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Sabas_Thess
Last seen: Πριν από 1 ώρα 1 λεπτό
Δεν το σώζουμε αγαπητέ. Πες

Δεν το σώζουμε αγαπητέ. Πες μου ένα sedan με 380L χώρο αποσκευών. Ένα θέλω. Τεσπά τι να πω μακάρι να βγω ψεύτης. Οι άλλοι δηλαδή κάνανε παραγγελία σε αμάξι που δεν έχει ακουμπήσει/οδηγήσει άνθρωπος; Οκ, έχω κάνει και εγώ μ@λ@κιες στην ζωή μου άπειρες δεν μιλάω...

up
0 users have voted.
Lap
Last seen: Πριν από 2 ώρες 57 λεπτά
Αν ειναι leasing των 2 ετων..

Αν ειναι leasing των 2 ετων....χεστηκαν.

up
1 user has voted.
criuser
Last seen: Πριν από 1 ώρα 21 λεπτά
Εδώ σχολιάζουν , το αγοράζουν

Εδώ σχολιάζουν , το αγοράζουν , το κράζουν και το αγαπούν....

https://www.planete-citroen.com/forum/showthread.php?204783-CITRO%C3%8BN-pr%C3%A9sente-la-nouvelle-CITRO%C3%8BN-C4&p=2017876345#post2017876345

up
1 user has voted.
Dublin
Last seen: Πριν από 11 ώρες 24 λεπτά
Μανία με τα leasing σήμερα ο

Μανία με τα leasing σήμερα ο @Lap, αγαπητέ πάρε και εσύ leasing.λ, δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα έχεις, νομίζεις ότι τα χαρίζουν τα leasing; Να πάμε να πάρουμε κ εμείς αν τα χαρίζουν.

Το αυτοκίνητο πρέπει να είναι 1.500-2.000 λιγότερο από 2008/Mokka για να είναι ανταγωνιστικό, και γενικά δεν με ενθουσιάζει.

up
1 user has voted.
Thanos007
Last seen: Πριν από 1 μήνας 2 εβδομάδες
Ακομα πιο πιο πλακα θα εχειτο

Ακομα  πιο πλακα θα εχει το C4 να εξοπλίζεται με το σύστημα αναρτήσεων «Progressive Hydraulic Cushion» μονο στις ακριβες εκδοσεις νομιζω καπου το διαβασα δεν ειναι σιγουρος...

up
1 user has voted.
Lap
Last seen: Πριν από 2 ώρες 57 λεπτά
Οχι απλα τα leasing πολλες

Οχι απλα τα leasing πολλες φορες εχουν σκοπο να εξυπηρετησουν αναγκες και δεν σγοραζονται με γνωμονα το ενδιαφερον. Ειναι εργαλεια για 2 με 3 ετη και μετα τα γυριζουν πισω.

Μαλιστα οποιον ρωτας, με μικρα leasing της δουλειας, οχι με τα καλα suv και premium, απλα λενε ενα " καλο ειναι μωρε και οικονομικο" και τελειωνει η οποια κουβεντα και σημασια πανω στο ιδιο το αυτοκινητο.

up
1 user has voted.
Thanos007
Last seen: Πριν από 1 μήνας 2 εβδομάδες
Ενας αντιπροσωπος το βλεπει

Ενας αντιπροσωπος το βλεπει να ερχεται στα 20 χιλιαρικα και να ειναι στην ιδια κατηγορια με το ford focus active...χααχχαχ

up
0 users have voted.
Dublin
Last seen: Πριν από 11 ώρες 24 λεπτά
Thanos007 wrote:

Thanos007 wrote:

Ενας αντιπροσωπος το βλεπει να ερχεται στα 20 χιλιαρικα και να ειναι στην ιδια κατηγορια με το ford focus active...χααχχαχ

Αν γίνει αυτό θα πάει απατο σαν το Cactus που ουσιαστικά αντικαθιστά.

Πιστεύω η εδώ αντιπροσωπεία θα κάνει το θαύμα της. Παραδοσιακά η Citroen στην Ελλάδα έχει από τις καλύτερες τιμές πανευρωπαϊκά.

up
0 users have voted.
criuser
Πρώτο τέστ 

Πρώτο τέστ 

https://www.largus.fr/actualite-automobile/citroen-c4-2021-essai-video-de-la-nouvelle-c4-10469408.html

Οπως φαίνεται το νέο αυτοκίνητο και η επόμενη C5 αρχίζουν να καθορίζουν την νέα θέση της Σιτροέν στο μεγάλο γκρούπ που ετοιμάζεται .

Το γκρούπ λοιπόν θα έχει αμάξια για όλα τα γούστα . Το κάθε ένα θα έχει την στόχευση του και θα είναι ξεκάθαρο σε αυτό .

Κάπου θα είναι άριστο , κάπου πολύ καλό και σε κάποια άλλα μέτριο και όλα αυτά θα είναι επιλογές και δηλωμένες επιλογές .

Αν λοιπόν θέλετε στριφτερά ,θα πάτε πεζώ και προφανώς στο μέλλον και άλφα .

Αν θέλετε υπερβολική πολυτέλεια , τότε η DS και ίσως και η Λάντσια θα σας περιμένουν .

Οι άλλες μάρκες θα έχουν τον δικό τους χαρακτήρα .

Η Οπελ - Βόξολ , θα συνεχίσουν αυτό που ήταν , η Φίατ προφανώς θα ακολουθήσει με συνέπεια τον δικό της δρόμο και η Σιτροέν θα έχει την άνεση , τους χώρους , τον ταξιαδιάρικο κροσόβερ χαρακτήρα και πάντα τα Χάτς μπάκ θα είναι παρόντα . Και τέλος καλό εξοπλισμό για καλή τιμή , ώστε να είναι vfm επιλογή .

Ακόμα το ενδιαφέρον είναι ότι στην Γαλλία το ηλεκτρικό που έχει επιδότηση 7000 € , με αυτήν θα είναι φτηνότερο από τις έκδόσεις των θερμικών κινητήρων .

up
0 users have voted.
piliourits
Εικόνα piliourits
Last seen: Πριν από 1 ώρα 50 λεπτά
Εγώ βλέπω ότι δεν γίναμε

Εγώ βλέπω ότι δεν γίναμε σιτροενάκηδες στα νιάτα μας μερικοί, και θα το πάθουμε τώρα στα γεράματα... 

άλλο κακό να μη μας βρει...

up
0 users have voted.
Storm
Last seen: Πριν από 3 λεπτά 55 δευτερόλεπτα
Δεν έχω καταλάβει. Όλα τα

Δεν έχω καταλάβει. Όλα τα αυτοκίνητα πλέον της Citroen θα είναι κροσόβερ με μαύρα πλαστικά κλπ...κλπ...;

Δεν θα ξαναδούμε κλασσικό χάτσμπακ C4;

up
0 users have voted.
criuser
Η Σιτροέν με την ευρεία

Η Σιτροέν με την ευρεία έννοια μέχρι την ΖΧ , δεν είχε χάτς μπακ με την έννοια των άλλων εταιρειών . 

Τα δε ντεσεβω , ντυάν και αμι , είχαν κροσόβερ λογική και η GS είχε πορτμπαγκαζ και σε δεύτερη φάση πόρτα , αλλά το σχέδιο ήταν περισσότερο κουπέ σεντάν , λόγω μήκους ή σεντάν με 5η πόρτα , όπως η ΒΧ ή ΧΑΝΤΙΑ κλπ .

up
0 users have voted.
Sabas_Thess
Last seen: Πριν από 1 ώρα 1 λεπτό
Επειδή στα γαλλικά πληρώνανε

Επειδή στα γαλλικά πληρώνανε οι γονείς μου ιδιαίτερα για να βγάλω 09/20 υπάρχει κανείς να μας πει πάνω κάτω τι έλεγε η δοκιμή; Κυρίως με ενδιαφέρουν σχόλια για την ποιότητα υλικών/συναρμογής και τα οδηγικά χαρακτηριστικά του οχήματος, τομείς στους οποίους νομίζω θα πάσχει. Τα υπόλοιπα μπορώ να συμπεράνω απλά βλέποντας.

up
0 users have voted.
dstou
Last seen: Πριν από 2 λεπτά 55 δευτερόλεπτα
Mαλακά πλαστικούλια, επιρροές

Mαλακά πλαστικούλια, επιρροές από Κάκτο στο καντράν, μεγάλες διαδρομές σε ανάρτηση και όχι ζωντανό/κοφτερό/ευκίνητο κράτημα, ριγμένο λίγο πορτμπαγκάζ.  

up
0 users have voted.
Storm
Last seen: Πριν από 3 λεπτά 55 δευτερόλεπτα
criuser wrote:

criuser wrote:

Η Σιτροέν με την ευρεία έννοια μέχρι την ΖΧ , δεν είχε χάτς μπακ με την έννοια των άλλων εταιρειών . 

Τα δε ντεσεβω , ντυάν και αμι , είχαν κροσόβερ λογική και η GS είχε πορτμπαγκαζ και σε δεύτερη φάση πόρτα , αλλά το σχέδιο ήταν περισσότερο κουπέ σεντάν , λόγω μήκους ή σεντάν με 5η πόρτα , όπως η ΒΧ ή ΧΑΝΤΙΑ κλπ .

Το δικό σου C4, χάτσμπακ δεν θεωρείται; Δηλ. το 2010 και 2015;

Ειδικά η δεύτερη γενιά (2015) μου άρεσε απίστευτα. Εύκολα το έπαιρνα σήμερα αν έβγαινε ακόμη.

up
0 users have voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo