PEUGEOT 2008 (Μοντέλο 2019)

nico
Last seen: Πριν από 32 λεπτά 7 δευτερόλεπτα
Πάντως πιο ωραίο μπλε και

Πάντως πιο ωραίο μπλε και κόκκινο δεν έχω δει, πολύ βαθύ χρώμα και ειδικά στον ήλιο δεν παίζονται. Περιμένω να δω άσπρο περλα στον ήλιο.

up
2 users have voted.
hountalas
Last seen: Πριν από 3 ώρες 14 λεπτά
Έχω δύο ερωτήσεις :

Έχω δύο ερωτήσεις :

1) Ξέρουμε τα φιμε κρύσταλλα που έχει σαν επιλογή στον εξοπλισμό τις βαθμό σκουρότητας έχουν? Γιατί θέλω να βάλω φιμε και από ότι έχω δει είναι ωραία σε αυτή την σκουρότητα.

2) Στον διαμορφωτή για το 1.2 100 allure το οποίο έχει τιμή λιανικής π.φ. 16.969Ε , όταν προσθέτω προβολάκια αξίας 170ε και φιμε κρύσταλλα 130ε η τελικη τιμή πάει στα 22.700. Μήπως είναι τρικ για να τσιμπάνε κόσμο να στέλνουν την προσφορά η να πηγαίνουν στις αντιπροσωπείες?

Εγώ ξέρω σύμφωνα με τον σήμερα τρόπο υπολογισμού των ττ αλλά και τα λόγια του πωλητή ότι αυτή η έκδοση δεν παίρνει τίποτα έξτρα λόγω του ότι ανεβάινει το σκαλοπάτι των 17κ.

Για πείτε!

up
1 user has voted.
dimitriscsd
Last seen: Πριν από 21 λεπτά 35 δευτερόλεπτα
Μη βάζεις φυμέ κρύσταλλα. Δεν

Μη βάζεις φυμέ κρύσταλλα. Δεν κάνουν τίποτα άλλωστε εκτός από το να φαίνονται πιο μαύρα. Πάρε τα κανονικά και βάλε μεμβράνες αργότερα οι οποίες θα είναι και πιο σκούρες (όσο θες) και θα προστατεύουν και από τον ήλιο!

Αν όντως η τιμή είναι τόσο έχεις 30 ευρώ περιθώριο για έξτρα μέχρι να φας τη σφαλιάρα του φόρου. Ρώτα τους αν υπάρχει περίπτωση να σου βάλουν τα προβολάκια μετά αυτοί. Αν είναι τεράστιο θέμα μάλλον πρέπει να τα ξεχάσεις κι αυτά. Δεν αξίζει.

Μόνο αν βάλεις και άλλο έξτρα που θα σημαίνει πως θα περάσεις τα 17 προ φόρων έτσι κι αλλιώς.

up
1 user has voted.
hountalas
Ναι για φιμέ μεμβράνη θέλω να

Ναι για φιμέ μεμβράνη θέλω να βάλω δεν το διατύπωσα σωστά. Τα προβολάκια τα έχει βάλει κανείς εκ των υστέρων να μας πει τιμή? Θα τους ρωτήσω ξανά να μάθω. 

up
1 user has voted.
parikon
Last seen: Πριν από 3 ώρες 21 λεπτά
Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω

Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω.Χρειάζεται να προσέξω τίποτα στην παράδοση πέρα από γρατσουνιές και τέτοια;Για πείτε γνώμες από δικές σας εμπειρίες. 

up
1 user has voted.
hountalas
parikon wrote:

parikon wrote:

Σε λίγες μέρες παραλαμβάνω.Χρειάζεται να προσέξω τίποτα στην παράδοση πέρα από γρατσουνιές και τέτοια;Για πείτε γνώμες από δικές σας εμπειρίες. 

Ζηλεύω!!!

Πότε έκανες παραγγελία?

Με το καλό να έρθει!

up
1 user has voted.
akile74
Last seen: Πριν από 44 λεπτά 5 δευτερόλεπτα
εμενα μετα απο 6μισι μηνες

εμενα μετα απο 6μισι μηνες ειναι στο καραβι και 1 ιουλιου θα ειναι εδω gtline aspro perla εχω κλεισει απο τωρα ραντεβου για νανο κεραμικη αντιχαρακτικη επιστρωση και αν χρειαστει και γυαλισμα αν εχει γρατζουνιες ελαφρες απο την μεταφορα και ενα φιμε οδηγου συνοδηγου.

up
1 user has voted.
Dublin
Last seen: Πριν από 36 λεπτά 9 δευτερόλεπτα
akile74 wrote:

akile74 wrote:

εμενα μετα απο 6μισι μηνες ειναι στο καραβι και 1 ιουλιου θα ειναι εδω gtline aspro perla εχω κλεισει απο τωρα ραντεβου για νανο κεραμικη αντιχαρακτικη επιστρωση και αν χρειαστει και γυαλισμα αν εχει γρατζουνιες ελαφρες απο την μεταφορα και ενα φιμε οδηγου συνοδηγου.

Τι κόστος έχουν αυτά;

Η επίστρωση αξίζει λες;

Μπορώ να βάλω και τώρα μετά τόσους μήνες; ή δεν έχει νόημα;

Με το καλό να παραλάβετε όλοι!

Σήμερα είχα ένα ραντεβού Αθήνα και πάρκαρα απέναντι από ένα ολόιδιο με το δικό μου!

up
1 user has voted.
parikon
Last seen: Πριν από 3 ώρες 21 λεπτά
hountalas wrote:

hountalas wrote:

parikon wrote:

Ζηλεύω!!!

Πότε έκανες παραγγελία?

Με το καλό να έρθει!

Ευχαριστώ! Ιανουάριο είχα παραγγείλει.

up
1 user has voted.
Fanis75
Εικόνα Fanis75
Last seen: Πριν από 2 λεπτά 43 δευτερόλεπτα
Dublin wrote:

Dublin wrote:

Ναι μπορείς, πιθανότατα όμως θα χρειαστεί "επιδιόρθωση" χρώματος (να φύγουν οι "αράχνες"), οπότε θα αυξηθεί λίγο το κόστος/ Το οποίο κόστος διαφέρει πάρα πολύ από προϊόν σε προϊόν και από detailer σε detailer. Ξεκινάς από τα €250 περίπου και μπορείς άνετα να ξεπεράσεις τα €1.000 εαν θές (δεν θυμάμαι ποιος είχε κάνει 2-3 στρώσεις και είχε ξεπεράσει τα €1.500!!!).

up
2 users have voted.
nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
Last seen: Πριν από 2 λεπτά 42 δευτερόλεπτα
Νομιζω ο Stefan147, Φανη

Fanis75 wrote:

Dublin wrote:

Ναι μπορείς, πιθανότατα όμως θα χρειαστεί "επιδιόρθωση" χρώματος (να φύγουν οι "αράχνες"), οπότε θα αυξηθεί λίγο το κόστος/ Το οποίο κόστος διαφέρει πάρα πολύ από προϊόν σε προϊόν και από detailer σε detailer. Ξεκινάς από τα €250 περίπου και μπορείς άνετα να ξεπεράσεις τα €1.000 εαν θές (δεν θυμάμαι ποιος είχε κάνει 2-3 στρώσεις και είχε ξεπεράσει τα €1.500!!!).

Νομίζω ο Stefan147, Φανη, στο leon cupra

up
0 users have voted.

And Another Passionless Night, And Another Hopeless Fight, And Another Battle That I've Lost !!!

Fanis75
Εικόνα Fanis75
nickthetrib wrote:

nickthetrib wrote:

Αυτό δεν το θυμάμαι (έχω την εντύπωση ότι το έκανε μόνος του, πολύ πιο οικονομικά....κάτι είχε γράψει και είχε έρθει και σε "κόντρα με τον Πλάτωνα"), θυμάμαι έναν με QQ (όχι τον Στέφανο, κάποιον άλλο αν και ο Στέφανος είχε περάσει κεραμικό επίσης).

up
0 users have voted.
akile74
nano ceramik αντιχαρακτικη χρωμα πλαστικα 2 στρωσεις 450 ευ 10

nano ceramic αντιχαρακτικη 2 στρωσεις χρωμα πλαστικα  450ε 10χρ εγγυηση

up
1 user has voted.
Fanis75
Εικόνα Fanis75
akile74 wrote:

akile74 wrote:

Την Pro 9H στον Πλάτωνα ή άλλη μάρκα?

up
0 users have voted.
nickthetrib
Εικόνα nickthetrib
Last seen: Πριν από 2 λεπτά 42 δευτερόλεπτα
Fanis75 wrote:

Fanis75 wrote:

nickthetrib wrote:

Αυτό δεν το θυμάμαι (έχω την εντύπωση ότι το έκανε μόνος του, πολύ πιο οικονομικά....κάτι είχε γράψει και είχε έρθει και σε "κόντρα με τον Πλάτωνα"), θυμάμαι έναν με QQ (όχι τον Στέφανο, κάποιον άλλο αν και ο Στέφανος είχε περάσει κεραμικό επίσης).

τωρα που το λες, ναι ο Stefan147. ειχε ερθει σε κοντρα με τον πλατωνα και το εκανε αλλου. 

ο στεφανος ειχε δωσει 400€ περιπου στο QQ

up
1 user has voted.

And Another Passionless Night, And Another Hopeless Fight, And Another Battle That I've Lost !!!

Dublin
Last seen: Πριν από 36 λεπτά 9 δευτερόλεπτα
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Έχετε κάνα λινκ για Αττικη;

Τα οφέλη ποιά είναι;

Γενικά επειδή παρκάρω συνέχεια έξω, θέλει κάθε 2 μέρες πλύσιμο και όλο και μικρογρςτζουνιες βρίσκω (οι γάτες αγαπούν την οροφή του για κάποιο λόγο!).

Ψάχνω κλειστό πάρκινγκ βέβαια, και ίσως δώσω εκεί το μπάτζετ..

up
1 user has voted.
Fanis75
Εικόνα Fanis75
Dublin wrote:

Dublin wrote:

Έχετε κάνα λινκ για Αττικη;

Τα οφέλη ποιά είναι;

1. https://www.auto-star.gr/. Από τους καλύτερους (και ίσως και από τους πιο ακριβούς, αλλά ό,τι πληρώνεις παίρνεις) και με πολλά χρόνια εμπειρία.

2. Προστατεύει το χρώμα από μικρές γτασουνιές (π.χ. κλαδάκια), απογεύγεις την θαμπάδα, τις αράχνες, πλένεται πιο εύκολα και διάφορα καυστικά (π.χ. κουτσουλιές) δεν κάνουν ζημιά ενώ π.χ. το ρετσίνι δεν κολλάει.

Είχα κάνει στην 116 που είχα. Έκανε δουλειά αλλά εν τέλη τα θεώρησα πεταμένα λεφτά και δεν ασχολήθηκα στα επόμενα αυτοκίνητά μου.

up
0 users have voted.
famas
Last seen: Πριν από 13 ώρες 47 λεπτά
Fanis75 wrote:

Fanis75 wrote:

Ξεκινάς από τα €250 περίπου και μπορείς άνετα να ξεπεράσεις τα €1.000 εαν θές (δεν θυμάμαι ποιος είχε κάνει 2-3 στρώσεις και είχε ξεπεράσει τα €1.500!!!).

O Nikos με την 320si, που κατόπιν πήρε Evo, είχε δώσει τόσο μεγάλο ποσό. Επίσης ο dimitrscsd με το focus station έχει κάνει μεγάλο detailing προστασίας με το που πήρε το αμάξι. Όλοι όμως λένε ότι πρέπει να το πηγαίνεις πάλι στον τεχνίτη για πλύσιμο.

up
0 users have voted.
dimitriscsd
Εγώ μόνος μου το πλένω. Μου

Εγώ μόνος μου το πλένω. Μου εξήγησε ο Μιχάλης (ο τεχνικός) 2-3 σημαντικά πράγματα και πλέον το περιποιούμαι μόνος μου και είναι όπως την πρώτη μέρα.

Μάλιστα τις περισσότερες φορές το πλένω σε self service χωρίς να το ακουμπάω καν γιατί πλένεται απίστευτα εύκολα (φυσικά δεν το αφήνω να γίνει χάλια). Μόνο το στεγνώνω.

Μια στο τόσο (κάθε 2 μήνες περίπου) το πηγαίνω και σε πλυντήριο το οποίο συνεργάζεται με τους ίδιους detailers και ξέρει πως να το πλύνει σωστά. Το έχει αναλάβει συγκεκριμένο άτομο το οποίο ξέρω ότι το προσέχει. Κυρίως όταν δεν έχω χρόνο να το πλύνω στο σπίτι.

Επίσης να σημειώσω πως δεν έδωσα τα τεράστια ποσά που ακούστηκαν εδώ. 800 ευρώ έδωσα για όλο το αμάξι + ζάντες και κάθε χρόνο γίνεται συντήρηση με κόστος 80-100 ευρώ.

Η άποψή μου είναι πως αξίζει και με το παραπάνω ειδικά σε καινούριο αμάξι. Κυριολεκτικά είναι ΚΑΛΥΤΕΡΟ από όταν το παρέλαβα. Φυσικά όμως για κάποιον που δεν πολύ ασχολείται και δεν τον νοιάζει να έχει το αμάξι του καθαρό και προστατευμένο, ίσως να μην αξίζει. Έχω δει αυτοκίνητα προστατευμένα έτσι για πάνω από 10 χρόνια και είναι καθρέφτης!

up
7 users have voted.
Hilias
Last seen: Πριν από 19 ώρες 53 λεπτά
Peugeot 2008 πρόβλημα

Σύμφωνα με την Peugeot η βλάβη στην υποβοήθηση λωρίδας είναι δευτερεύουσα και η κύρια βλαβη είναι στην κρεμαγιέρα (ηλεκτρικό μοτέρ;). Το αυτοκίνητο είναι για να κάνεις μπράτσα. Στην πραγματικότητα δεν μπορεί να οδηγηθεί.

Δηλαδή είναι 20 μέρες σχεδόν ακινητοποιημένο.

Μετά από ένα μήνα δεν μπορούν να μου πουν πότε θα έρθει η κρεμαγιέρα από Γαλλία. 

Έχω χάσει την υπομονή μου. Δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω. Θα έπρεπε ίσως να ζητήσω κάποια αποζημίωση. Το αυτοκίνητο το χάρηκα για πέντε μέρες και τέλος. Αν μπορεί κάποιος να με συμβουλεύει τον ευχαριστώ προκαταβολικά 

up
0 users have voted.
dimitriscsd
!!!

!!!

Δεν γνωρίζω το πρόβλημά σου γιατί δεν έχω παρακολουθήσει όλο το thread. Παρ' όλα αυτά εφ όσον είσαι στην εγγύηση δεν σου έχουν δώσει αυτοκίνητο αντικατάστασης; Εάν όχι να απαιτήσεις να σου δώσουν κάτι ανάλογων προδιαγραφών για να μετακινείσαι.

up
0 users have voted.
Lap
Last seen: Πριν από 14 λεπτά 32 δευτερόλεπτα
Καλα Δημητρη το μπροστα μερος

Καλα Δημητρη το μπροστα μερος το λες και απο supercar.

ΟΥΑΟΥ  δηαλδη.

Υ.γ Και γ@μω οι χρωματικοι συνδιασμοι στους τοιχους,   Εξαιρετικοι.

up
0 users have voted.
akile74
Fanis75 wrote:

Fanis75 wrote:

akile74 wrote:

RS NANOTECHNOLOGY  ΣΤΟΝ ΥΜΗΤΤΟ

Την Pro 9H στον Πλάτωνα ή άλλη μάρκα?

up
1 user has voted.
Hilias
Last seen: Πριν από 19 ώρες 53 λεπτά
Peugeot 2008 πρόβλημα

Μου πρότειναν να μου δώσουν αυτοκίνητο αλλά δεν δέχτηκα γιατί δεν νοιώθω άνετα με ξένο. Προτιμώ το παλιό μου ένα Toyota Corolla 1997 το οποίο ευτυχώς δεν πρόλαβα να πουλήσω. Έχω κουραστεί να απαντώ στις συχνές ερωτήσεις των φίλων μου ότι δηλαδή δεν έχω ακόμα τίποτα νεώτερο. 

up
0 users have voted.
dimitriscsd
Να σαι καλά Lap. Όντως είναι

Να σαι καλά Lap. Όντως είναι όμορφες οι γραμμές του και το συγκεκριμένο χρώμα το απογειώνει. Και να φανταστείς στις φωτογραφίες χάνει.

Όσο για τους τοίχους όντως ο σπιτονοικοκύρης είναι αρκετά funky χαχα

Προτείνω να αλλάξεις γνώμη και να δεχτείς. Για ποιο λόγο να φορτώνεις με χιλιόμετρα το δικό σου (έστω και το παλιό) εξ αιτίας ενός προβλήματος για το οποίο ευθύνεται η Peugeot; Για ποιο λόγο νιώθεις άσχημα; Ασφαλισμένο θα είναι και πιο σύγχρονο. Θα σου κάνει την δουλειά σου. Κατανοώ πως θέλεις το δικό σου και όχι άλλο αλλά θα πρέπει να κάνουν κι αυτοί ένα βήμα για να σε εξυπηρετήσουν.

up
1 user has voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo