PEUGEOT 2008 (Μοντέλο 2019)

795 posts / 0 new
Τελευταία δημοσίευση
Storm
Last seen: Πριν από 17 ώρες 46 λεπτά
Κορεατίλα...

Κορεατίλα... no

up
2 users have voted.
Sabas_Thess
Last seen: Πριν από 14 λεπτά 32 δευτερόλεπτα
Για όσους περιμένουν να δουν

Για όσους περιμένουν να δουν τον "άμεσο ανταγωνιστή" Captur II πριν αποφασίσουν να αγοράσουν το 2008:

https://youtu.be/YcME0wK_HCw

04:35' - 04:40'

Και να σκεφτεί κανείς ότι το συγκεκριμένο είναι το M/T. Σκεφτείτε πόσο χειρότερη θα είναι η κατάσταση στην floating υπερυψωμένη κονσόλα του EDC...

Είδα μόλις 2 reviews του νέου Puma διάβασα και ένα άρθρο για αυτό. Ομοίως για το Juke αλλά με 2 άρθρα. Τελικά το 2008 έχει ένα βασικό ανταγωνιστή και μόνο. Όχι ούτε το Captur II, ούτε το Juke, ούτε το Puma...
Την τσέπη έχει ανταγωνιστή. Για να το γουστάρεις πρέπει να το πάρεις σίγουρα GT-line και αν είναι δυνατόν EAT8. Ταχείς; Δεν έχει ανταγωνιστή....

up
3 users have voted.
Dublin
Last seen: Πριν από 4 λεπτά 42 δευτερόλεπτα
Υπερβολές. Η Allure μεσα μας

Υπερβολές. Η Allure μεσα μας αρεσε περισσοτερο απο την GT (χρωματα, έλλειψη πολυ piano blacl) κ ενταξει, για αυτοκίνητο που το πηραμε κυριως για ταξιδάκια δεν μας χαλαει οτι δεν ειναι αυτόματο. Φυσικα θα προτιμούσα να ειναι το ΕΑΤ8, αλλα δεν ειναι, κ θα απολαυσω αυτο που ειναι, κ οχι αυτο που δεν ειναι! Αυτο ισχυει στα παντα στη ζωη αλλιως τρελαίνεσαι.

Επισης είμασταν πολυ κοντα να παμε σε Active, κ παλι ξερω οτι δεν θα το μετανιωναμε, ειδικα με +4.000€ στη τσεπη! Το αυτοκινητο ειναι στα βασικα κ τα σημαντικότερα, το ιδιο με τις ποιο ακριβες εκδοσεις.

Οταν επιστρεψω σε καμια βδομάδα θα εχω περισσοτερα νεα, προς στιγμήν η συζυγος ειναι κατ' ενθουσιασμένη!

up
4 users have voted.
REALZEUS
Εικόνα REALZEUS
Last seen: Πριν από 8 ώρες 22 λεπτά
Sabas_Thess wrote:

Sabas_Thess wrote:

Για όσους περιμένουν να δουν τον "άμεσο ανταγωνιστή" Captur II πριν αποφασίσουν να αγοράσουν το 2008:

https://youtu.be/YcME0wK_HCw

04:35' - 04:40'

Σοβαρό κριτήριο για αυτοκίνητο, όχι αστεία...

up
2 users have voted.
Sabas_Thess
REALZEUS wrote:

REALZEUS wrote:

Δεν είναι η πρώτη φορά που σχολιάζεις έτσι δικό μου ποστ. Πεσμας τέλος πάντων πως πρέπει να κρίνει κάποιος μεταξύ δύο παρόμοιων οχημάτων στο δικό σου σύστημα αναφοράς; Δεν θα πας στις λεπτομέρειες; Η μήπως πρέπει να κρίνουμε ένα όχημα μόνο από τις διαφορές στις ρεπριζ;

Χωρίς πλάκα τώρα επειδή με έχεις εκνευρίσει απίστευτα με το υπεροπτικό ύφος (σαν αριστερός βουλευτής σε πρωινή ενημερωτική εκπομπή) πεσμας επιτέλους ποια πρέπει να είναι για εσένα τα κριτήρια συγκρίσεων δύο οχημάτων που είναι τόσο κοντά;!;! Άλλα και άλλα τα σχολιάζεις με κατεβατά. Σε διαβάζω. Είσαι ικανός να γράψεις βιβλίο για την χρησιμότητα ή μη τών M&S ελαστικών σε συνδυασμό με τα Grip control αλλά εδώ που οι "κοινοί θνητοί" ζυγίζουν δύο καταστάσεις που είναι τόσο κοντά "σοβαρό κριτήριο αυτό..." "άλλο ελαστικότητα άλλο ροπή...".

Έβαλες και τα caps στο nickname για την επίκληση στο δέος, έλα εδώ περιμένω manual σύγκρισης παραπλησιων οχημάτων. Όχι στατιστικά (όπως με ειρωνεύτηκες στην σύγκριση των δύο diesel), ούτε απτή ποιότητα υλικών εσωτερικού. Ακούω ή μάλλον περιμένω να διαβάσω με αγωνία.

Και να μας πεις τι αμάξι έχεις εσύ αυτή την στιγμή να δω αν ανεχεσαι ναχεις πλαστικά από παιχνίδια καλαθιών Jumbo εφόσον δεν τα θεωρεις σοβαρό κριτήριο...

up
6 users have voted.
Sabas_Thess
@Dublin με παρεξηγησες. Δεν

@Dublin με παρεξηγησες. Δεν είπα ότι όποιος δεν παίρνει GT-line είναι ηλίθιος ή κατά οποιονδήποτε λόγο "λάθος". Είπα κάτι πολύ συγκεκριμένο. Το συγκεκριμένο αμάξι σου δίνει το 100% της εμπειρίας που μπορεί να προσφέρει ως GT-line και εκεί θεωρώ δεν έχει αντίπαλο.

Τις προτεραιότητες της τσέπης του καθενός δεν θα τις κρίνω εγώ. Και εμείς όταν πήραμε αμάξι για την γυναίκα Active το πήραμε το 308. Ή πχ μια φίλη που βοηθάω τώρα να αγοράσει και αγαπάει Focus κάνει ταξίδια συχνά και έχει ταβάνι τα 22.000€ για να μην πάρει δάνειο θα το πάρει business edition diesel. Όπως όμως το Focus δίνει max ως Vignale έτσι και τα GT-line είναι οι εκδόσεις των Peugeot που αποτυπώνουν στην πραγματικότητα το όλον της ιδέας του δημιουργού.  

up
0 users have voted.
Dublin
Για μενα η Allure ειναι η

Για μενα η Allure ειναι η "ανετη" επιλογη, κ η GT η ποιο sportif κ νεανική. Περιπου οπως τα χωριζει η Ford, στα reviews πολλοι ειπαν οτι η Titanium Puma ειναι προτιμότερη απο την ST σαν design κ στήσιμο, ακομα και ο Thomas στο Autogenful που θεωρω το ποιο εμπεριστατωμενο youtube καναλι. Καπως ετσι.

Στην εκδοση που το πηρα που εχει κ φιμε κ led ομιχλης κλπ Το μονο που μου "λειπει" απο την GT ειναι τα led νυχιες μπροστα, το μόνο, αλλα θα το ηθελα.

Τωρα αυτο που λες, φυσικα δεν εχεις αδικο στον τροπο σκεψης σου, απλως διατυπωσα την αποψη μου οτι ειναι λιγο υπερβολικό ολο αυτο.

Γενικα πολλοι εδω μέσα πετανε αφορισμούς που κανει να νιωθεις ενοχες και ντροπη για την επιλογη σου (οχι οτι εγω εχω τετοια συμπλεγματα!).

Σε πολλα θεματα διαβαζω "πετρελαια πεθαναν κ καταργουνται", "ατμοσφαιρικοι πεταμα", "χιλιαρηδες τουρμπο καλοι"-"χιλιαρηδες τουρμπο σε 100.000 εχουν πεθανει","κορεατικα/γερμανικα/γαλλικα/ιταλικα πεταμα", "καταναλωση βενζινη 5λ τα 100" - "καταναλωση πετρελαιο στη πολη πανω απο 10λ". Πραγματικα διαβαζω ολα τα θεματα εδω κ χρονια κ συμμετείχα μονο τωρα που θα εκανα την επιλογη μου για να μαθω καμια καινούργια πληροφορια.

Αναρωτιεμαι, αν καποιος θελει το XC40 αλλα εχει "μονο" 35.000 να διαθέσει θα πρεπει να παρει, Kona? Επειδη τα 35 ισα που φθανουν;

Αυτο λεω, σαν γενικο σχόλιο και ΟΧΙ προς τα εσενα, που νομιζω συμφωνουμε στα περισσοτερα, απο τα γραφομενα σου, αλλα πηρα αφορμη για να γραψω ενα γενικο σχόλιο!

Οι επιλογες υπαρχουν, για να γίνονται, οποιοδηποτε συγχρονο αυτοκινητο ειναι σε παρα πολυ καλο επίπεδο, και οι αναγκες ολων μας ειναι διαφορετικες.

Εγω δεν μπορουσα να παω σε μεγαλυτερο απο Duster αυτοκίνητο, απεκλεισα τα 4.4-4.5μ αλλα ηθελα κ χωρους, ηθελα diesel - γιατι κανω πολλα ταξίδια καθε χρονο κ εχω κ αλλα αυτοκινητα βενζινης/πετρελαίου κ μηχανές, κ εβαλα σαν πρωταρχικο τα συστηματα ασφαλειας, συγχρονο εσωτερικο, ψευτο-SUV εμφανιση, κ να ειναι ευχάριστο κ σύγχρονο μεσα.

Κ επέλεξα.

Γενικα τα φορουμ για να ειναι ευστοχα κ χρηστικα πρεπει να εχουν ουσια κ να λειπουν οι συμπλεγματισμοι. Στα περισσοτερα θεματα η χρησιμη πληροφορια ειναι γυρω στο 10-20% κ μεσα στις αεναες κ φιλοσοφικες κυριως αναζητησεις χανεται κ αυτο το 10-20%.

Αυτα, κ συγνωμη αν εβγαλα τον προβληματισμο μου με αφορμη το δικο σου ποστ!

PSA παντως παει πολυ καλά.

up
8 users have voted.
barimagas
Last seen: Πριν από 6 ώρες 25 λεπτά
Sabas_Thess wrote:

Sabas_Thess wrote:

(σαν αριστερός βουλευτής σε πρωινή ενημερωτική εκπομπή)

χαχαχα καλο!!! ms λαστιχα, ροπη vs ιπποδυναμη, πολλαπλοι συνδεσμοι vs ημιακαμπτου... , απο ξερολες αλλο τιποτα...

up
3 users have voted.
Sabas_Thess
@Dublin μην ζητάς καμία

@Dublin μην ζητάς καμία συγνώμη. Καλά κάνεις και βγάζεις τον προβληματισμό σου. Μάλιστα χαίρομαι που τον έβγαλες με αφορμή το δικό μου post. Άντε γιατί έχει παραγινει το κακό εδώ μέσα με την KGB που όλες οι απόψεις αν δεν εγκριθούν από το "συμβούλιο των σοφών" με το fax αρκούν 3 λέξεις για την απαξίωση τους...

Ειλικρινά όταν τελειώσω και με το δικό μου αμάξι παίζει να μην ξαναμπώ σε αυτοκινητιστικό forum ποτέ ξανά. Group therapy για ΑΑ έχει καταντήσει η φάση...

up
4 users have voted.
REALZEUS
Εικόνα REALZEUS
Sabas_Thess wrote:

Sabas_Thess wrote:

REALZEUS wrote:

Δεν είναι η πρώτη φορά που σχολιάζεις έτσι δικό μου ποστ. Πεσμας τέλος πάντων πως πρέπει να κρίνει κάποιος μεταξύ δύο παρόμοιων οχημάτων στο δικό σου σύστημα αναφοράς; Δεν θα πας στις λεπτομέρειες; Η μήπως πρέπει να κρίνουμε ένα όχημα μόνο από τις διαφορές στις ρεπριζ;

Χωρίς πλάκα τώρα επειδή με έχεις εκνευρίσει απίστευτα με το υπεροπτικό ύφος (σαν αριστερός βουλευτής σε πρωινή ενημερωτική εκπομπή) πεσμας επιτέλους ποια πρέπει να είναι για εσένα τα κριτήρια συγκρίσεων δύο οχημάτων που είναι τόσο κοντά;!;! Άλλα και άλλα τα σχολιάζεις με κατεβατά. Σε διαβάζω. Είσαι ικανός να γράψεις βιβλίο για την χρησιμότητα ή μη τών M&S ελαστικών σε συνδυασμό με τα Grip control αλλά εδώ που οι "κοινοί θνητοί" ζυγίζουν δύο καταστάσεις που είναι τόσο κοντά "σοβαρό κριτήριο αυτό..." "άλλο ελαστικότητα άλλο ροπή...".

Έβαλες και τα caps στο nickname για την επίκληση στο δέος, έλα εδώ περιμένω manual σύγκρισης παραπλησιων οχημάτων. Όχι στατιστικά (όπως με ειρωνεύτηκες στην σύγκριση των δύο diesel), ούτε απτή ποιότητα υλικών εσωτερικού. Ακούω ή μάλλον περιμένω να διαβάσω με αγωνία.

Και να μας πεις τι αμάξι έχεις εσύ αυτή την στιγμή να δω αν ανεχεσαι ναχεις πλαστικά από παιχνίδια καλαθιών Jumbo εφόσον δεν τα θεωρεις σοβαρό κριτήριο...

Αν σε ενοχλεί κάτι κάνε αναφορά και θα επιληφθούν οι mods.

Στα άλλα τι ακριβώς περιμένεις να απαντήσω; Το ότι ένα αυτοκίνητο κρίνεται από το πως πηγαίνει στον δρόμο; Αυτοκίνητο είναι, όχι καναπές. Στην τελική κανείς δεν μπορεί να απαντήσει για σένα. Πας, τα βλέπεις και κρίνεις πιο σου αρέσει. Ένα απόλυτα αποδεκτό πλαστικό για κάποιον μπορεί να είναι απαράδεκτο για σένα. Τέλος δεν έχει καμία σημασία τι αυτοκίνητα έχω εγώ. Αυτό που απαντάει όμως στην απορία σου είναι ότι όλα αγοράστηκαν για τις δυνατότητες τους (βάσει του διαθέσιμου budget) και τα πλαστικά τους δεν ήταν καν κριτήριο.

Μπορείς λοιπόν να αντιμετωπίζεις τα αυτοκίνητα σαν καναπέδες και επειδή είναι ελεύθερο φόρουμ μπορούμε να διαφωνούμε με αυτό το κριτήριο.

up
2 users have voted.
REALZEUS
Εικόνα REALZEUS
barimagas wrote:

barimagas wrote:

Sabas_Thess wrote:

(σαν αριστερός βουλευτής σε πρωινή ενημερωτική εκπομπή)

χαχαχα καλο!!! ms λαστιχα, ροπη vs ιπποδυναμη, πολλαπλοι συνδεσμοι vs ημιακαμπτου... , απο ξερολες αλλο τιποτα...

Υπάρχει διαφορά μεταξύ ανθρώπων που ξέρουν 5 πράγματα γιατί είτε έχουν μελετήσει ή έχουν βιώσει κάποια πράγματα κι ασχέτων που τους κρίνουν.

up
2 users have voted.
Sabas_Thess
Καλώς φίλε, οκ. Απλά δεν έχει

Καλώς φίλε, οκ. Απλά δεν έχει νόημα με κάποιους ανθρώπους να προσπαθείς να μπεις στην λογική τους. "Κάνε αναφορά", νοοτροπία 4η δημοτικού. Νομίζω ότι ο "θνητός" κόσμος που θα διαβάσει θα καταλάβει. Μετά εγώ είμαι ο Jack Nicholson στην Λάμψη, ο Hannibal κλπ κλπ

Τα δύο οχήματα είναι σχεδόν εφάμιλλα. Εκεί πας στις λεπτομέρειες. Νιώθω πολύ καλά που βλέποντας review, σε γλώσσα την οποία δεν γνωρίζω, βρήκα μια τέτοια λεπτομέρεια που για κάποιους μπορεί να παίζει ρόλο. Ειδικά από την στιγμή που ακόμα το ένα αμάξι δεν είναι εδώ να γίνει ρεαλιστικό versus. Θεώρησα λοιπόν σωστό να δείξω στον κόσμο αυτό που εμένα ξενέρωσε. Αν είμαι χαζός στα κριτήρια παω πάσο αλλά δεν θα δώσω 25-28.000€ για όχημα που τα πλαστικά του είναι σαν προγουλι γριάς η οποία υπήρξε παχύσαρκη και έχει αδυνατίσει...

Έχει ξαναγίνει αυτή η κουβέντα σε άλλο νήμα και πάλι τα ίδια λέγαμε. Ότι τα πλαστικά και οι ηχομονώσεις είναι χαζά κριτήρια αλλά από κάτω κατεβατά τα posts για πατέντες after sales με μονώσεις ταρατσων, ραβε ξηλωνε ταπετσαρίες και δώστου spray σιλικόνης κλπ κλπ....

up
5 users have voted.
harisma23
Last seen: Πριν από 11 ώρες 39 λεπτά
Η αλήθεια είναι ότι όλοι

Η αλήθεια είναι ότι όλοι έχουν δικαίωμα να έχουν άποψη. Επίσης αλήθεια όμως είναι ότι δεν έχουν όλες οι απόψεις την ίδια βαρύτητα.

Η δυσκολία αυτών που τις διαβάζουν είναι να ξεχωρίσουν ποιες είναι αυτές που έχουν την απαιτούμενη βαρύτητα (δηλαδή γνώση, εμπειρία, αντικειμενικότητα)...

up
3 users have voted.
Storm
Last seen: Πριν από 17 ώρες 46 λεπτά
REALZEUS wrote:

REALZEUS wrote:

Αν σε ενοχλεί κάτι κάνε αναφορά και θα επιληφθούν οι mods.

Καλό. Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

up
8 users have voted.
REALZEUS
Εικόνα REALZEUS
Sabas_Thess wrote:

Sabas_Thess wrote:

Καλώς φίλε, οκ. Απλά δεν έχει νόημα με κάποιους ανθρώπους να προσπαθείς να μπεις στην λογική τους. "Κάνε αναφορά", νοοτροπία 4η δημοτικού.

Κάθε άλλο! Είναι η πιο νηφάλια απάντηση και η διαδικασία που προβλέπεται από τον κανονισμό του φόρουμ. 

up
1 user has voted.
Sabas_Thess
Σταμάτα να μιλάς σαν να είσαι

Σταμάτα να μιλάς σαν να είσαι moderator. Btw και αν είσαι (ίσως γι'αυτό το ubber ύφος) δεν σε προσκυνώ. Άντε καληνύχτα...

up
3 users have voted.
REALZEUS
Εικόνα REALZEUS
Αντί να εκτιμήσεις το ότι σου

Αντί να εκτιμήσεις το ότι σου λέω πως μπορείς να αντιδράσεις αν ενοχλείσαι, το παίζεις και κοκόρι... Επειδή κουράσαμε όμως τους υπολόίπους, εγώ σταματώ εδώ αυτήν την συζήτηση.

up
1 user has voted.
Dublin
harisma23 wrote:

harisma23 wrote:

Η αλήθεια είναι ότι όλοι έχουν δικαίωμα να έχουν άποψη. Επίσης αλήθεια όμως είναι ότι δεν έχουν όλες οι απόψεις την ίδια βαρύτητα.

Η δυσκολία αυτών που τις διαβάζουν είναι να ξεχωρίσουν ποιες είναι αυτές που έχουν την απαιτούμενη βαρύτητα (δηλαδή γνώση, εμπειρία, αντικειμενικότητα)...

Πολυ βαθυ αυτο φιλε! 

Ετσι ακριβως ειναι, απλα στην εποχη του ιντερνετ οι πληροφοριες κ γνωμες ειναι κυριολεκτικα δισεκατομμύρια. Η κριτικη ικανοτητα πρεπει να ειναι 24/7 σε υψηλα επιπεδα συγκεντρωσης και οι γνωσεις σε πολυ υψηλο επίπεδο επισης.

Ευχομαι να επικεντρωθουμε στο 2008 απο εδω και περα, ηδη κυκλοφορούν, και τα σχολια ειναι μονο θετικα μεχρι στιγμής!

up
0 users have voted.
barimagas
Last seen: Πριν από 6 ώρες 25 λεπτά
REALZEUS wrote:

Διεγράφη πολιτικό σχόλιο, άσχετο με την συζήτηση. + Warn. [Mod]

up
1 user has voted.
christou
Last seen: Πριν από 21 ώρες 22 λεπτά
Είδα ένα κόκκινο σήμερα στον

Είδα ένα κόκκινο σήμερα στον δρόμο από Αγία Παρασκευή προς Χαλάνδρι το μεσημέρι. Πραγματικά πολύ εντυπωσιακό στον δρόμο με το συγκεκριμένο χρώμα. Και δεν ήταν καν gt line.

Αν όπως ακουγεται εξορθολογησουν οι κυβερνώντες το ειδικό τέλος ταξινόμησης ώστε να έχει μια κάπως πιο λογική τιμή το diesel eat8 με κάποιο καλό εξοπλισμό πχ acc θα είναι φαβορί για αγορά.

up
2 users have voted.
Lap
Last seen: Πριν από 37 λεπτά 31 δευτερόλεπτα
Ασχετο συμφορουμιτη sabas

Ασχετο συμφορουμιτη sabbas τον jack nickolson τον εβαλα πως ειμαι εγω...οχι εσυ...

Του χτυπαγα την πορτα του Χαρη μας αν ψαχνει για αντιλογο..να τον φορτωσω προσπαθουσα...δεν τσιμπησεsad

smiley

Ρε dublin το παμε ειναι εξαιρετικο αλλα ακριβο....τα χεις;;;;...παρτο.

Τι ψαχνεσαι και εσυ ...χαχαχαcheeky

Christou...μακαρι. 

Μηπως να περιμενετε ολοι οι πεζακιδες για λιγο καιρο;;;

Υ.γ μη βγει ανθρωπος για καφε....τοτε να πλακωθειτε ολοι. Παλι εχασα το τι εγινε....σαν τον ταξιδευτη και εγω.

up
0 users have voted.
Dublin
Lap wrote:

Lap wrote:

Ασχετο συμφορουμιτη sabbas τον jack nickolson τον εβαλα πως ειμαι εγω...οχι εσυ...

Του χτυπαγα την πορτα του Χαρη μας αν ψαχνει για αντιλογο..να τον φορτωσω προσπαθουσα...δεν τσιμπησεsad

smiley

Ρε dublin το παμε ειναι εξαιρετικο αλλα ακριβο....τα χεις;;;;...παρτο.

Τι ψαχνεσαι και εσυ ...χαχαχαcheeky

Christou...μακαρι. 

Μηπως να περιμενετε ολοι οι πεζακιδες για λιγο καιρο;;;

Υ.γ μη βγει ανθρωπος για καφε....τοτε να πλακωθειτε ολοι. Παλι εχασα το τι εγινε....σαν τον ταξιδευτη και εγω.

Ειναι ηδη στα χερια της συζυγου, την αλλη εβδομαδα που επιστρεφω απο επαγγελματικό ταξιδι, ελπιζω να το οδηγησω κ εγω λιγο!

up
0 users have voted.
Lap
Last seen: Πριν από 37 λεπτά 31 δευτερόλεπτα
Με το καλο.... καλοταξιδο και

Με το καλο.... καλοταξιδο και ατρακαριστο....να το χαρειτε...smileyyes

up
2 users have voted.
GeorgeKK
Last seen: Πριν από 3 εβδομάδες 1ημέρα
Χρώμα

Βλέπω συνέχεια ένα λευκή περλα το οποίο είναι είναι πολύ πολύ όμορφο. 

Περασα από autone δαχτυλίδι και είχε αρκετά απ έξω. Είχε κι ένα ανθρακί που σκέπαζε εντελως το design του. Αν και fan του μαύρου θεωρώ ότι στο συγκεκριμένο πάνε τα πιο ανοιχτά χρώματα. Και η allure μου φάνηκε ΟΚ τουλάχιστον απ έξω. Ενώ στο 208 η διαφορά είναι μεγαλύτερη μεταξύ gt allure 

up
1 user has voted.
Dublin
GeorgeKK wrote:

GeorgeKK wrote:

Βλέπω συνέχεια ένα λευκή περλα το οποίο είναι είναι πολύ πολύ όμορφο. 

Περασα από autone δαχτυλίδι και είχε αρκετά απ έξω. Είχε κι ένα ανθρακί που σκέπαζε εντελως το design του. Αν και fan του μαύρου θεωρώ ότι στο συγκεκριμένο πάνε τα πιο ανοιχτά χρώματα. Και η allure μου φάνηκε ΟΚ τουλάχιστον απ έξω. Ενώ στο 208 η διαφορά είναι μεγαλύτερη μεταξύ gt allure 

Κριμα, γιατι ακριβως αυτο πηραμε!

Ηταν τελευταιο αμαξι, οποτε δεν το διαλέξαμε, με εναν ειρωνικο τροπο ηταν το πρωτο χρωμα που ειδα επισης, εκεινο το Σαββατοκύριακο που εσκασε σαν κεραυνος εν αιθρία, θυμαμαι ειχα πει στον ιδιοκτητη επαρχιακης Peugeot "δεν με βλεπω για αυτο το χρωμα", μετα απο αλλες 3 αντιπροσωπείες και μολις 2 εβδομαδες, οταν συνειδητοποιησα οτι τα επομενα αυτοκινητα θα ερχοντουσαν τελη Μαρτίου, εσπευσα!

Ειχα θεσει σαν no-go το κοκκινο, το ανοιχτό ασημι, το απλο ασπρο κ το μαυρο. Στη γυναικα μου δεν αρεσε το πορτοκαλι, οποτε ειχε μεινει ασπρο περλα, μπλε - που προτιμούσα και το σκουρο γκρι, οποτε ειπαμε αν ειχε μεινει εστω ενα με αυτα τα χρωματα θα το παιρναμε. Ειχε μεινει ακριβως ενα Platinium grey, κ μαλιστα σπευσαμε να το κλεισουμε και το προλαβαμε κυριολεκτικά τελευταια στιγμη (Παρασκευη), τοσο τελευταια που μας επιβεβαιωσαν τη Δευτερα οτι οντως ειχε περαστει σωστα στο συστημα και προχωρησαμε στις διαδικασιες.

Με τις ασημι λεπτομερειες της Allure παντως φαίνεται πολυ σοβαρο κ "επιβλητικό" στο ματι, μπορει στην αρχη να το μπερδεψεις κ με 3008 αν το δεις φευγαλέα. Το πορτοκαλι ειναι ποιο παιχνιδιαρικο σπορτιφ, περλα απιστευτη αλλα εχουμε ασπρο αυτοκινητο κ το εχω βαρεθει λιγο (οχι οτι εχει σχεση η περλα του 2008 με το απλο ασπρο του C3). Νομιζω το μπλε θα ειναι το χρωμα της χρονιας, προβλεπω πολλοι θα πανε σε 2008 κ Puma με αυτα τα υπεροχα μπλε τριπλης επιστρωσης.

Τεσπα, καλα να ειμαστε, θα παρουμε κ αλλα χρωματα κάποτε!

up
1 user has voted.

Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Φιλοξενία logo